Örgü Patik Modelleri

Bayan Patik Örnekleri Anlatımlı Yapılışı 2016

Patikler her bayanın kış aylarında giymeyi tercih ettikleri örgü modellerinden biridir. Bu yazımızda Bayan Patik Örnekleri Anlatımlı Yapılışı 2016 konusunu işlemeye çalışacağız.

Sizler için hazırlamış olduğumuz konumuz olan Bayan patik Örnekleri Anlatımlı Açıklamalı Yapılışı 2016 konulu yazımız için aşağı kısımda hazırlamış olduğumuz galerimizi gezebilir ve birbirinden değişik modelleri örnek alarak kendinize ve sevdiklerinize en güzel patik örneklerini hazırlayabilirsiniz.

Bayan Patik Örnekleri Anlatımlı Yapılışı

Vereceğimiz örnek ayak numarası 37-38 olan bayanlar içindir. Daha büyük ya da daha küçük ayaklara sahip iseniz örnekteki ilmekleri arttırarak ya da azaltarak uyguladığınız da kendi ayağınıza uygun olarak hazırlayabilirsiniz.

Örneğimize geçecek olursak;

  • Yukarıda belirttiğimiz gibi yazımız 37-38 ayak numarasına sahip olan bayanlar içindir.
  • Bayan patik örneğini örmek için 3,5 numara şiş kullanabilirsiniz.
  • Öncelikle 44 ilmek atarak örmeye başlayabiliriz.
  • 44 ilmek olarak başlıyoruz ve iki ters bir düz örüyoruz. Son on bir ilmekte ise sekiz düz bir ters iki düz olarak örmeye devam ediyoruz.
  • 45 sıra kadar örmeye devam ediyoruz. Ta ki boyu 15 cm. olana kadar.
  • Daha sonra ikişer ilmek alarak ilmek sayısını 22’ye düşürüyoruz.
  • Her iki kenarından iki ilmek keserek altı ilmek kalana dek haraşo örüyoruz.
  • Elimizde altı ilmek kalması gerekiyor. Doğru yoldaysanız, altı ilmek beş sıra haraşo ördükten sonra kesim işlemini yapıyoruz.
  • Daha sonra örgüye başladığımız kısımdan şişe 44 ilmek çıkartıyoruz ve bu ilmek yine ikişer ikişer keserek 22 ilmek kalana kadar indiriyoruz. Diğer tarafta ki gibi her iki kenarından keserek altı ilmek kalana kadar haraşo örüyoruz ve yine kalan 6 haraşoyu 5 sıra daha ördükten sonra örgüyü bitiriyoruz. Ördüğünüz iki kısmı ikiye katlayarak her iki kenarını dikiyoruz.

Sizler de yukarıda ki örneği ayak numaranıza göre arttırarak ya da azaltarak kendi ayağınıza uygun olan bayan patik modelleri oluşturabilirsiniz.

Sizler için hazırlamış olduğumuz 2016 bayan patik modelleri isimli galerimizi dolaşarak kendinize yeni fikirler edinebilir. Kendinizi ve sevdiklerinizi ördüğünüz patik modelleri ile sevindirebilirsiniz.

2016 Modern Bayan Patik Modelleri

Bayan Patik Modelleri 2015

Bayan Patik Modelleri 2016

Derya Baykal Patik Modelleri

Bayan Patik Örnekleri

Bayan Patik Modelleri

Örgü Bayan Patik Modelleri

Örgü Bayan Patik Örnekleri

Patik Modelleri 2016

Şiş İşi Anlatımlı Bayan Patik Modelleri

Resimli Patik Yapılışları

Yeni Bayan Patik Modelleri 2015

Yeni Bayan Patik Modelleri

İpek

İpek < Örgübu.com Sitesinin yöneticisidir. Türkiye'nin Örgü Sitesi yöneticisidir. 2015 yılından bu yana Örgü modelleri ile ilgili yazılar yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
İnstagram Hesabımızı Takip Edin!