Örgü Modelleri

Kız Bebekler İçin Yazlık Örgü Elbise Modelleri Yapılışı

Kız çocukları için birçok farklı elbise modelleri örülmektedir ve özellikle bunu yaşlı kadınlar torunları için daha fazla uygulamaktadır. Örgü yapmak eliniz alıştıktan sonra çok kolaydır. Kız bebekler için yazlık örgü elbise modelleri yapılışı olarak araştırdığınızda karşınıza standart genel örgü şekli çıkacaktır. Her renkten kız bebekler için elbiseler örebilirsiniz. Bu sebeple sadece örgü standardını bilmeniz ve hangi rengi kullanmak istediğinizi bilmeniz yeterlidir.

Kiz Bebek Yazlık Elbise

 

Kız bebekler için yazlık örgü elbise modelleri yapılışı aslında çok zor değil. Örgü örmenin temellerini bilmeniz az çok yetecektir. Yazlık elbise modeli yapacağınız için, buradan mutlaka 1 numaralı, yani ince bir tığ kullanmanız gerekiyor. Her örgüde zincir çekmesini bilmeniz çok önemlidir ve her elbisede öncelikle yaka kısmından başlanır. Bu arada da her zincire ise 3 kez trabzan çekilir. Böylece 5 sıra boyunca devam edeceksiniz, fakat 14’üncü dolguya geldiğinizde ise aynı zincire 3’er trabzan yapmanız gerekiyor ki, elbiseniz genişleyebilsin. Bunu yaptıktan sonra ise 2 tane kol yeri yaparak bir örnek hazırlamış oluyorsunuz. Önce istediğiniz kadar sık iğne yapıyorsunuz ve sonrasında yaptığınız sık iğnelerin üzerine aralarında bir zincir olmak üzere, trabzanlar çekiyorsunuz.

Yazlık Kız Bebek Elbise Modeli

 

Kız Elbise Modeli Yazlık

İpek

İpek < Örgübu.com Sitesinin yöneticisidir. Türkiye'nin Örgü Sitesi yöneticisidir. 2015 yılından bu yana Örgü modelleri ile ilgili yazılar yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
İnstagram Hesabımızı Takip Edin!