yandex metrica
Lif Modelleri

Anlatımlı Lif Modelleri Yapılışı

Sitemizde yer alan lif modelleri kategorimizde bir çok örnek yer almakta, bu konumuzda da sizler için anlatımlı lif modelleri yapılışı konusuna yer vereceğiz.

Anlatımlı Lif Modelleri

Lif modelleri banyolarımızın vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Banyo yaparken kullandığımız lif modelleri herkes için çeşitlilik göstermekte ve bir çok örneği bulunmaktadır. Bu örnekleri sizler için aşağıda yer alan resim galerisi ile çeşitlendirerek örneklerin çok olmasını sağlıyoruz. Örnekler çoğaldıkça sizler için yeni alternatifler olmakta ve çeşitlilik çoğalmaktadır. Resim galerimizde yer alan lif modelleri arasında uzun lif modelleri, kısa lif modelleri gibi bir çok çeşidi bir arada bulabilirsiniz.

Resim galerimizin alt kısmında yer alan anlatımlı lif modelleri yapılışını okuyarak ve uygulayarak kendinize yepyeni lif modelleri geliştirebilir, bunları sevdiklerinize armağan edebilirsiniz. Şimdi isterseniz sizler için hazırlamış olduğumuz lif modellerini gezerek yapılışına geçmeden önce fikir edinmeniz için resim galerisini kullanabilirsiniz.

Lif modelleri arasında yer alan ve en çok tercih edilen lif modeli olan yıldız lif modelini farklı renkte iplikler kullanarak değişik şekillerde örebilirsiniz.

Anlatimli-Lif-Modelleri-11

Anlatımlı Lif Modelleri Yapılışı

Anlatımlı lif modelleri yapılışına geçecek olursak bu lifi örebilmek için ilk başta 5 tane zincir yaparak bir yuvarlak oluşturuyoruz. İlk sırada 6 tane fıstık örerek devam ediyoruz. Bu fıstıklar için ise iki zincir kullanıyoruz. İkinci sırayı örmeye geçtiğimiz zaman ise 3 kez bayarak fıstık yapıyoruz. Alt katın her zincirli kısmına yine 3 tane fıstık yapıyoruz. Bu fıstıkları oluşturduktan sonra arasına bir ya da kullandığınız ipin inceliğine göre 2 adet zincir çekiyoruz. Daha sonra 5 boşluk dolduruyoruz, diğer boşluğa geçerken ise bir tane fazladan zincir çekiyoruz. Bu zincirler sayesinde orta kısımda yer alan zincirimizi oluşturmamızı sağlayacağız.

Üçüncü kısma geçecek olursak her bir zincirlik kısma yine bir fıstık yapıyoruz. İki zincir çekilmiş olan köşe kısımlarına da 2 fıstık yapıyoruz. Burada dikkat etmeniz gereken bu fıstıkların arasına da yine iki zincir örüyoruz. Dördüncü sırada yine aynı şekilde oluşturduktan sonra beyaz iplik kullanarak 4 sıra daha aynı şekilde örerek lifi örüyoruz.

Ortada bir beşgen oluşturduktan sonra mavi iplik ile öreceğimiz ve yıldız şeklinde olacak olan kısmı yapmaya geçiyoruz.Bu kısımda da yine her sırada azaltma yaparak fıstıklarımızı oluşturuyoruz. Köşe kısımlarını ise örümcek örgüsü yaparak yuvarlak şekilde oluşturuyoruz. Daha sonra çerçeve kısmını yapabilmek için beyaz iplik kullanarak bir sıra örümcek örüyoruz ikinci kısımda ise her örümceğin ortasına 1’er çiçek yapıyoruz. Köşelerine geldiğimiz zaman ise 3 çiçek yaparak sonlandırıyoruz.

Daha fazla Lif Modeline ulaşabilmek için; Lif Modelleri kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sizler için aşağıya Modern Crochet Youtube kanalının Çiçek Bahçesi Püsküllü Kare Lif modelinin yapılış videosunu ekliyoruz. iyi seyirler. 🙂

YouTube video
Anlatimli-Lif-Modelleri-11

Anlatimli-Lif-Modelleri-11

Anlatimli-Lif-Modelleri-13

Anlatimli-Lif-Modelleri-2

Anlatimli-Lif-Modelleri-8

Anlatimli-Lif-Modelleri-10

Anlatimli-Lif-Modelleri-9

Anlatimli-Lif-Modelleri-Ve-Yapilislari

Anlatimli-Lif-Modelleri-7

Anlatimli-Lif-Modelleri-4

Anlatimli-Lif-Modelleri-3

Anlatimli-Lif-Modelleri-6

Anlatimli-Lif-Modelleri-5

Anlatimli-Lif-Modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu