yandex metrica
İğne Oyası Modelleri

2023 İğne Oyası Modelleri

2023 İğne Oyası Modelleri daha küçük çiçek desenlerine hakimdir. Genellikle tülbentlerde görülen bu çiçek desenleri yer yer havlu kenarlarında, mutlak peçeteliklerinde görülebilir. İğne oyası göründüğü kadar kolay değildir. Her zaman büyük bir emek harcanır. Her bir ilmeğin bir önceki ölmeye uygun olması ve oyanın bir bütün haline güzel durması için büyük bir çaba sarf edilir.

2023 iğne oyası modelleri için renk çok önemlidir. Tülbent ile uyumlu durması için tülbentin rengine uyan yakın renklerle iğne oyası ipleri tercih edilir. En şık ve zarif iğne oyaları için doğru iplik tercih etmek gerekir. Genel olarak naylon iplik yani bobin tercih edilir.

İğne Oyası Fular Satılık
2023 İğne Oyası Modelleri 7

İğne oyasında kullanılan iplikler aşağıda sırasıyla listelenmiştir.

  • İpek iplikler olarak bilinen ibrişim, ipek, kordone, çamaşır ipeği gibi iplikler hassas ve ince ipliklerdir.
  • Keten iplikler yani dantel iplikleri iğne oyasında sıklıkla kullanılan iplik çeşididir.
  • Sentetik iplikler yani bobinler yada simli bobinler iğne oyalarında kullanılan bir iplik çeşididir.

En güzel en yeni iğne oyası modelleri için ipi gergin tutmak sıkıştırmak ve oya bittikten sonra oyanın üzerine ıslak bez koyup ütülemek gerekir. Oyunun güzelliği oya düzgünken daha belli olur.

2023 İğne Oyası Modelleri Kolay

2023 iğne oyası modelleri kolay şekilde yapılması için işin sihri iptedir. İp ne kadar kaliteli olursa oya o kadar güzel görünür.

İğne oyası modelleri 2023 yılında daha sade ve küçük çiçeklidir. Bu çiçek desenli oyalar havlu ve tülbent süslemek için kullanılır. Oralarda renk uyumu büyük ölçüde önemlidir. Oya iplerinin sağlam ve parlak olması oyanın güzelliğini ortaya çıkartır.

İğne Oyası Fular Modelleri 2023
2023 İğne Oyası Modelleri 9

Ağır iğne oyası modelleri 2023 yılında kullanımı biraz azalsa da yine de hala havlu kenarlarında kullanılabilir. Bununla birlikte iğne oyalarından küpe, bileklik, kolye gibi güzel takılar da yapılır. Ağır iğne oyası modelleri için bu takılar gösterilebilir.

İğne Oyası Fular Özellikleri
2023 İğne Oyası Modelleri 10

İğne oyası modellerini daha güzel ve çekici göstermek için küçük boncuklardan ve pullardan yararlanılabilir. Bu küçük boncuklardan yararlanarak çeyizlik oyalar hazırlanabilir. İğne oyası modelleri 2023 en güzel ve en göz alıcı modeller boncuklu ve pullu modellerdir denilebilir.

İğne Oyası Modelleri Yeni

İğne oyası modelleri yeni fikirler ile çeyizleri süslemeye devam edip iğne oyası meraklılarının da dikkatini çekmektedir. Yeni modeller arasında en sık tercih edilen yine sade modellerdir. Hem görünüm bakımından hemde yapılış bakımından daha minimal olur.

İğne Oyası Fularlar
2023 İğne Oyası Modelleri 11

İğne oyası modelleri havlu ve tülbent kenarlarını süslerken renk uyumuna dikkat edilir. Tülbentin ve havlu kenarının desenine uygun renkler tercih edilirse o ya da bir bütünlük olur. Buna bağlı kalarak tercihe bağlı zıt uyumlu renklerde tülbent ve havlu kenarlarında kullanılabilir. Tülbent ve havluda hiçbir desen yoksa oyayı yapacak kişi istediği şekilde renk tercihinde bulunabilir. 2023 İğne oyası modelleri ile ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz. 🙂

Diğer iğne oyası modelleri için ; İğne oyası modelleri kategorisine göz atabilirsiniz.

Daha fazla modele ulaşmak için; Orgumoda.com sitesinde yer alan modelleri gezebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu