yandex metrica
Amigurumi

Örgü Oyuncak Bebek Modelleri ( 20 Model )

Tamamı örgüyle yapılan bu bebekler uzun yıllar çocuklara oyuncak olarak yapılmaktadır. Belli dönemlerde yeni bebek çeşitleri trend olmaktadır.

Örgü Oyuncak Bebek Modelleri

Son birkaç yılın ünlü örgü bebeği amigurimidir. Yurt dışında sevilen film, çizgi roman veya dizi karakterlerine benzeyen şekilde örülür. Bu bebekler anahtarlık olacak boyutta ya da normal bebek boyutunda yapılabilmektedir. Ülkemizde ise bez bebeklerin yerini almıştır. İstenilen saç ve görünümü olan bebeklerin yanı sıra aynı teknikle ayıcık, tavşanda en çok yapılan ve satılan çeşitler arasında yer alır.

Örgü Oyuncak Bebek Modelleri

Örgü Oyuncak Bebek Yapımı

Bu bebeklerin yapımında özel ipler kullanılır.  Amigurimi bebek yapımı için yüzde yüz pamuk ip kullanılmalıdır. Özellikle minik bebekler için oyuncak olarak yapıldığı için tiftiklenmeyecek bu özel iplikler kullanılmalıdır. Minik bebeklerin cildini tahriş etmeyecek, ısırdığında ipliklenmeyecektir. Renk tercihleri yapılacak ürüne göre farklılıklar gösterir. Tavşan yapımında beyaz, ayıcık yapımında açık kahverengi ve bebek yapımında ten rengi ipler seçilir.

Bebek yapımında genellikle sık iğne, zincir çekme, artırma ve eksiltme teknikleri kullanılmaktadır. Yüzde yüz pamuk ve tığ ile yapılan bu model emek ve dikkat istemektedir. Tığ satın alırken de ergonomik olanları tercih etmelisiniz.

Uzun vakit alan bu süreçte sağlınızı da korumanız için mantıklı olacaktır.  Tığ ile yapılan her hareket bir önceki ve bir sonraki ile aynı sıklık ve gevşeklikte yapılmalıdır. Aksi taktirde estetik durmayacaktır.

Bebek yapımındaki en önemli ipuçlarından biri de bebeğin örümü bittikten sonra doldurma aşamasında boncuk elyaf kullanmaktır. Bu yöntemle yapılan bebeklerde, yıkanması halinde form bozulmaları yaşanmaz. Boncuk elyaf kullanıldığında daha yumuşak ve daha hafif olmasını sağlanır.

Örgü Oyuncak Bebek Modelleri 2

Örgü Oyuncak Bebek Modelleri 14

Kolay Örgü Oyuncak Bebek Modelleri

Bebek parça parça yapılıp birleştirildiği için istendiği kısımdan örmeye başlanabilir. Vücut parçalarını örerken aynı renk ip kullanmaya özen göstermelisiniz. Elbiselerini veya ekleyecekseniz aksesuarlarını arzu ettiğiniz renkte örebilirsiniz. Parçalar doldurulduktan sonra yüzüne form verilir. Yüz formunu vermek için yorgan iğnesi ve naylon iplik kullanılır.

Göz yapımı için yine iplikle dikiş yapılır ya da plastik göz kullanılır. Burun için ise yine örgüden yapıp dikilir. Saçları keçeden ya da iplikten yapılabilmektedir. Elbiseyi örgüden ya da kumaşla yapabilirsiniz.

Örgü Oyuncak Bebek Modelleri 3

Örgü Oyuncak Bebek Modelleri 10

Amigurumi Oyuncak Modelleri

Sitemizde yer alan Örgü Oyuncak bebek modellerini ziyaret ederek, kendinize ve çocuklarınıza yeni modeller üretebilirsiniz.

Örgü Oyuncak Bebek Modelleri 4

Örgü Oyuncak Bebek Modelleri 5

Örgü Oyuncak Bebek Modelleri 6

Örgü Oyuncak Bebek Modelleri 7

Örgü Oyuncak Bebek Modelleri 8

Örgü Oyuncak Bebek Modelleri 9

Örgü Oyuncak Bebek Modelleri 11

Örgü Oyuncak Bebek Modelleri 12

Örgü Oyuncak Bebek Modelleri 13

Örgü Oyuncak Bebek Modelleri 15

Örgü Oyuncak Bebek Modelleri 16

Örgü Oyuncak Bebek Modelleri 17

Örgü Oyuncak Bebek Modelleri 18

Örgü Oyuncak Bebek Modelleri 19

Örgü Oyuncak Bebek Modelleri 20

 

Amigurumi örgü oyuncak bebek modellerine en güzel örnek; Kadife İp İle Amigurumi Ayıcık Yapımı makalemizi incelemenizi öneririz.

Amigrumi Oyuncak Bebek Yapımı videosunu, Ören Hanım YouTube kanalından izleyebilir, aşağıdaki bağlantıdan da izleyebilirsiniz.

YouTube video

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu