yandex metrica
Örgü Modelleri

Motifli Bayan Yelek Modeli (13 Model)

Kış aylarında özellikle de mevsim geçişlerinde kullanılan yelekler, farklı renk seçenekleri ve örgü çeşitleriyle dolabımızda her zaman önemli bir yer tutar. Tığ işiyle yapılan Motifli Bayan yelek modeli de bizler için ayrı bir seçenek oluşturuyor.

Motifli Bayan Yelek Modeli 7

 

Soğuktan korumasının yanında kıyafetlerimize farklı bir hava kazandıran yelekler çeşit çeşit motif desenleriyle de göz zevkimize hitap ediyor. Örmesi oldukça kolay olan bu motifleri birleştirdiğimizde ortaya çıkan uyum ve ortaya çıkan şıklık eminiz sizleri de çok memnun edecektir.

Motifli Bayan Yelek Modeli 4

Motifleri farklı renkteki iplerle ya da ebruli iplerle de yapabilirsiniz. Gelin çeyizine koyulacak bir yelek ise istediğiniz ekru rengi tercihiniz olabilir. Günlük kullanacağınız bir yelekten ziyade özel günlerde kullanacağınız bu yelek  şıklığınızı gözler önüne serecektir.

Motifli yelekler farklı çiçek motifleri, kelebek motifi ya da geometrik motifler gibi birçok seçeneğe sahip. Yeleklerinizin üst kısımlarını file şeklinde örerek alt kısımlarını bu motiflerle de zenginleştirebilirsiniz. Ya da birbirine uyumlu farklı renkteki motifleri birleştirerek daha farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Motifli Bayan Yelek Modeli

Renkli Motifli Tığ Işi Yelek Modeli Yapımı

Kolay Motifli Yelek Modeli

Motifli Bayan Yelek Modeli Malzemeleri

  • Alize veya angora ip
  • 2 Numara tığ
  • Makas

Beden olarak 40-42 beden için önlerdeki motif adeti 4 + 4

44-46 beden için önlerdeki motif adeti 5 + 5 tir.

Motifli Bayan Yelek Modeli 8

Renkli Motifli Tığ Işi Yelek Modeli

Motifli Bayan Yelek Modeli 11

Motifli Bayan Yelek Modeli 10

Motifli Bayan Yelek Modeli 9

Motifli Bayan Yelekamodeli 6

Motifli Bayan Yelek Modeli 3

Motifli Bayan Yelek Modeli 2

 

Diğer Yelek modelleri makalelerimize ulaşmak için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Birkaç örneğini görsel olarak koyduğumuz bu yeleklerden sizlerde sevdiklerinize ya da kendi şıklığınız için örmek istemez mi siniz? Eğer cevabınız evet ise aşağıda ki videomuza gözatabilirsiniz.

Deniz Kabuğu Youtube Youtube kanalında yer alan Motifli Yelek (Motif Yapımı ve İp Koparmadan Motif Eklenmesi ) videosunu izleyebilirsiniz.

Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle…

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu