yandex metrica
Örgü Modelleri

Mevsimlik Kolay Örgü Yelek Modeli

Mevsimlik Kolay Örgü Yelek Modeli olarak size tavsiye ettiğimiz bu örneği yeleklerde olduğu gibi bluzlarda ve her türlü modelde rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Hem şıklığına önem veren hem de yumuşacık dokusuyla rahatlık arayan bayanlar bu örneği kendiniz içinde çocuğunuz içinde memnuniyetle kullanacağınıza eminiz.

Mevsimlik Kolay Örgü Yelek Modeli

Mevsimlik Kolay Örgü Yelek Modeli Yapımı

Sizlerde farkındasınız ki günümüzde zaman kavramı çok önemli. Hobilerimize ayıracağımız vakitler kısıtlı kalmak zorunda olduğu içinde kolaylıkla örebileceğimiz örnekler aramızda çok doğal. Bu örgü örneğimiz öncesinde de söylediğimiz gibi çok kolay ilerliyor ve sizi yormadan aradığınız şıklığa ulaştırıyor.

İsterseniz hemen örneğimizin anlatımına geçelim.

Modelimiz 2 ve 2’nin katları olarak başlanıyor. Örmek istediğimiz model özelliğine göre lastik ölçümüzü bir düz bir ters olarak örüyoruz. Örnek başlangıcında kenar ilmeğinden sonraki ilmeğin ters örgü olması gerekiyor. Kenar ilmeğini örmeden alıyoruz. İpi ön kısma geçirip 2 ilmeği birlikte ters olarak örüyoruz ve 1 ilmek artıyoruz. Tekrar ipi ön kısma alıp 2 ilmeği birlikte ters olarak örüyoruz ve 1 ilmek daha artırıyoruz. Sıra sonuna kadar aynı işlemleri tekrar ediyoruz.

İkinci sırada kenar ilmeğini örmeden alıp sırasıyla 1 ters 1 düz örerek sıra sonuna kadar örgüyü bu şekilde tamamlıyoruz.

Modelin üçüncü ve dördüncü sırasında kenar ilmeğini örmeden alıp tekrar sıra sonuna kadar 1 ters 1 düz şekilde örüyoruz. Kısaca ilk sırada örneğimizi oluşturduktan sonra 3 sıra lastik örgüsü yapıyoruz.

Ve tekrar örneğimizi 1 ilmek örmeden alıp ilk sırada yaptığımız gibi 2 ilmeği ters örerek ve 1 ilmek artırarak işleme aynı şekilde devam ediyoruz. Gördüğünüz üzere örneğimiz çok basit.

Diğer Örgü Modelleri makalelerimize ulaşmak için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Örgü Kataloğu nun YouTubeta ki diğer videolarına bakmak isterseniz linke tıklayabilirsiniz.

Dilerseniz Mevsimlik Kolay Örgü Yelek Modeli uygulama açısından videomuza da bir göz atabilirsiniz.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu