yandex metrica
Lif Modelleri

Sevimli Bebek Lif Modelleri

Bebek lif yapımı hakkında yüzlerce site gezdiniz ve kafanıza uyan bir site bulamadınız mı? Artık doğru adrestesiniz. Bu yazımızda sizlere Sevimli Bebek Lif Modelleri hakkında bilgi sunuyor olacağız. Bebeklerinizin her an yumuşak ve hassa ciltleri olduğunu asla unutmayın. Buna göre yumuşak dokuya sahip lifler seçmek zorunda kalıyorsunuz. Bebeklerinizin için seçtiğiniz tulumları, alt ve üst kıyafetleri ve çoraplara kadar pamuklu ürünler kullanmakta olduğunuzdan örgü ürünleri içinde bebe yünleri tercih etmelisiniz. Bu sayede bebeklerin yeni doğduklarında ilk kez tenlerine temas edecek olan örgülerin lif modelleri olduğunu biliyoruz.

Panda-Bebek-Lif-Modeli

Sevimli-Bebek-Lif-Modelleri-4

Bu yüzdendir ki sevimli bebek lif modellerinin narin ve yumuşak ipler ile örülmesi gerekmektedir. Bu sayede yeni doğan bebeklerin suyla araları pekiyi olmasından kaynaklı olarak sevimli bebek lif örneklerine göz atmalısınız. Birbirinden güzel ve sevimli bebek lifleri bebeğinizin suyu sevmesine ve banyo yaptırırken sizlerin rahat etmesini sağlamaktadır.

Kolay Bebek Lif Modelleri

Çoğu bebek lif modellerinde kukla gibi yapılanlar ön plana çıkmaktadır. Bunlar hem kullanış açısı yönüyle çok iyi olmakla beraber bebeklerinizin banyo yaparken oyun oynarmışcasına etkiler yaratmaktadır. Çoğu hayvan figürleri kullanılan kukla liflerinde onları hem eğlendirip hem de güldürebilirsiniz. Bu sayede bebekler ve anneler sevimli bebek lif modelleri sayesinde banyo mücadeleleri çok zevkli bir hal alacaktır. Bu hayvan desenleri ile oluşturulan kukla bebek lif modelleri aynı zamanda hediye olarak da verebilirsiniz.

Yeni doğmuş bebekleri için hazır ürünler tercih etmeyen aileler bebekleri için örülmüş lif modellerini rahatlıkla satın alabilirler. Sizlerin de rahatlıkla örebileceği bebek lif modellerini seçebilirsiniz. Bu sayede hem el emeği sağlamış olursunuz hem de sağlıklı bebek lif modelleri tercih etmiş olursunuz. Ördüğünüz bazı lifleri ise sevdiklerinize ya da yakınlarınıza hediye ederek doğru bir karar vermiş olursunuz.

Sevimli-Bebek-Lif-Modelleri-7

Sevimli-Bebek-Lif-Modelleri-6

el örgüsü size her daim sabır ve zaman gerektirse bile küçük bebek lif modelleri sayesinde kısa sürede bitirebileceğinizi de unutmayınız.  Bu bağlamda kolay örgü yapmak isteyenlerde en kısa sürede lifleri örebilirler. Çoğu bebek lif modellerinde oluşturulan tasarımları istediğinize göre farklılaştırabilirsiniz. Hayvan desenlerinin yanı sıra bebeğinizin ilgisi çeken herhangi bir tasarımla daha mutlu bir banyo serüvenleri yaşayabilirsiniz. Bunları düşünerek sizlere bebek lif örneklerini sıraladık.

Yeni Doğan Bebek Lif Modelleri

Söz konusu yeni doğan bebeklerimiz ise, ciltlerini tahriş etmeyecek şekilde yapılmış olan bebek lif modelleridir. Bebek lif modellerinin yapılışını detaylı olarak anlatan videoyu makalemizin en altında bulabilirsiniz.

Yeni doğan bebeğiniz varsa onların ne kadar narin olduklarını elbette biliyorsunuzdur. Çünkü derileri bebek oldukları için çok hassastır. Bu sebepten bebeklerinizi yıkarken kullanacağınız lif modelinin yumuşak olmasına özen göstermelisiniz. Aksi taktirde yumuşak olmayan sevimli bebek lif modelleri ile bebeğinizi yıkadığınızda huysuzlanır ve ağlamaya başlayabilir. Bebeğiniz için banyoyu daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Bu yüzden de kullanmış olduğunuz liflere daha çok dikkat etmeniz gerekmekte.

Bebek liflerinde özen göstermeniz gereken lifin görseli olduğu kadar, daha önemli olan ise kullandığınız ipin yumuşak olmasına dikkat etmelisiniz. Bebeklerinizin dikkatini çekebilecek modeller olmasına özen gösterebilirsiniz. Ağlamaya başladıklarında hayvan figürleri ya da bebeğinizin dikkatini çekecek şekilde örebilirsiniz.

Sevimli-Bebek-Lif-Modelleri

Kız bebekleriniz için örebileceğiniz lif modellerinin renklerini ise, kırmızı, sarı, pembe ya da beyaz tonlarında seçebilirsiniz. Erkek bebekleriniz için ise; sarı, beyaz, mavi ve yeşil tonlarını seçmeye dikkat edebilirsiniz. Renk seçimi yaparken canlı renkleri seçebilirsiniz.

Bebeğiniz için dikkatini çekebilecek figürlerden yukarıda bahsetmiştik. Bunlar arasında çocuğunuzun en çok dikkatini çekebileceğiniz, yavru köpek figürleri, balık desenli lif modelleri ya da kaplumbağa şeklinde olan modelleri yapabilirsiniz. Daha da eğlenceli hale getirebilmek için örgüden yapabileceğiniz papyon ya da havuç figürleri ekleyebilirsiniz.

Sevimli-Bebek-Lif-Modelleri-Yapilisi

Sevimli-Bebek-Lif-Modelleri-3

Sevimli-Bebek-Lif-Modelleri-11

Sevimli-Bebek-Lif-Modelleri-Yapilisi-Anlatimli

Tavsan-Bebek-Lif-Modeli

Sevimli-Bebek-Lif-Modelleri-10

Sevimli-Bebek-Lif-Modelleri-8

Sevimli-Bebek-Lif-Modelleri-5

Sevimli-Bebek-Lif-Modelleri-2

Sevimli-Bebek-Lif-Modelleri9

 

Ören Hanım Youtube kanalında bulunan Ayıcık Yapımı – Sevimli Bebek Lif Modelleri – Çocuk Lifi videosunu aşağıya ekliyoruz. Keyifli seyirler dileriz. 🙂

YouTube video
Daha fazla model için pinterest sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

2 Yorum

  1. İlginiz için çok teşekkür ederim.Memnuniyetiniz bizi mutlu etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu