yandex metrica
Lif Modelleri

En Popüler Lif Modelleri

Eldiven, çilek, çiçek, kalpli, denizyıldızı, papatya, bulut gibi figürlerde olan yaratıcı en popüler lif modelleri ve yapım şekillerini alt başlıklardan öğrenebilir, bu el emeği lifler ile banyo dekorasyonlarına yeni bir soluk getirebilirsiniz.

Eldiven Şeklinde Lif Modeli

Eldiven lif örnekleri,  kullanımı oldukça konforlu ve şık örgü lif seçenekleridir. Bu modeli örmek için 3 farklı ip rengi seçilir. Beyaz, mavi ve sarı uyumlu renkler olarak tercih edilebilirken, renklerde dilediğiniz kombinasyonu yapabilirsiniz.

Eldiven-Lif-Modelleri-11

 

İlk adımda bir düz bir ters öreme tekniğini kullanarak orta numaralı şiş ile üç farklı renkten oluşan şeritler halinde üçgen parçalar örülür. Bu üçgen parçalardan 12 adet oluşturur. Hazırlanan farklı renklerde 12 üçgen parça 6 adedi ön yüze ve 6 adedi arka yüze olacak şekilde dikilir. Modelin ağır kısmında ise bir açıklık bırakılır. Bu aldan el içeri alınarak, kolaylıkla kullanım sağlanır. Eldiven formunda şık ve konforlu lif modelini bohçalarınıza ekleyebilirsiniz.

Eldiven şeklinde yapılan lif modeli için örnek videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

YouTube video
 

Çiçekli Lif Modeli

Çiçekli lif modelleri bohçalarınıza ekleyebileceğiniz ve evlerinizin banyolarında şık şekilde kullanabileceğiniz yapımının kavranması kolay ve zarif örneklerdir. Bu lifi yumuşak ip tercihi ile de hazırlayabilirsiniz.

En-Populer-Lif-Modelleri-4

En-Populer-Lif-Modelleri-5

Çiçekli modelin örgüsü tığ yardımı ile yapılır. Orta numara tığ ve dilediğiniz renk yün ip ile 6 ayrı üçgen formunda parça örülür. Bu parçalar beyaz bir ip ile birbirlerine dikilerek daire formunda bir lif hazırlanır. Tığ işi ile hazırlanan renkli çiçekler ise her bir üçgen parçanın üzerine dikilir. Bu işlemler ile şık, hareketli ve son derece eğlenceli bir örgü lifi banyolarına ekleyebilirsiniz.

Kalpli Örgü Lif Modeli

Kalpli örgü lif modeli, farklı, yaratıcı ve renkli örnekler arasında yer alır. Bu modeli banyo dekorasyonunuza uyumlu renklerde hazırlayarak, banyonuza şık bir detay ekleyebilirsiniz. Modeli oluşturmak için orta numara tığ ile dilediğiniz renkte ipleri seçerek, 6 adet kalp şeklinde parça örebilirsiniz. Bu parları oval bir formda dikerek, yaratıcı ve son derece yumuşak örgü bir lif modeli ortaya çıkarabilirsiniz.

Dilerseniz her bir kalp parça üzerinde ise küçük tığ işi kalpler veya çiçekler kullanarak daha gösterişli bir model hazırlayabilirsiniz.

Tutma Saplı Örgü Lif Modeli

Tutma saplı örgü lif modelleri geleneksel modellere ek olarak modern çizgiler ile banyolarda kullanılmaya uygun el yapımı lif seçenekleridir. Bu modeli hazırlarken tek parça uzun bir dikdörtgen şerit veya kenar hatları oval şekilde inen uzun bir örgü parçası hazırlayabilirsiniz. Klasik bir düz, bir ters örgü kullanımı ile hazırladığınız parçanın bitiş ve başlangıç ucuna ise tutma kısımları dikilir.

Farkli-Tasarimıyla-Uzun-Lif-Yapimi

Tutma bölümlerini yapmak için tığ işi ile yün iplikten iki adet daire formunda, iç kısmı boş olacak şekilde parçalar örülür. Bu parçalar lifin gövde uçlarına dikilerek, model tamamlanır. Şık ve modern detayları olan bu modeli tek bir renk iplik kullanımı ile hazırladığınızda daha şık detayları yakalayabilirsiniz.

YouTube video
 
İç İçe Geçen Halkalı Lif Modeli

Yeni lif modelleri arasında yer alan iç içe geçen halkalı lif modeli yaratıcı ve dikkat çekici örnekler arasında yer alır. Özellikle kenar çerçeveleri farklı iç alanları farklı renk iplikler ile örülen bu lifler, birbiri içinden geçen halkalar şeklinde görünürler.

Renkli-Zincir-Halkalar-Lif-Modelinin-Yapilisi

 

Çeyizlerinize ve bohçalarınıza ekleyebileceğiniz ve banyolarınızda severek kullanabileceğiniz lif örnekleridir. Bu modeli hazırlamak için 6 adet yuvarlak formda parça tığ işi kullanılarak örülür. Ebatları ise orta büyüklükte olmalıdır. Yuvarlak parçaların dış kenar kısmına bir sıra, parçaların örüldüğü ip renginden farklı bir ip ile zincir geçilir. Bu 6 adet parça köşelerden birbirleri üzerine binecek şekilde dikilirler. Kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bu modeli dilediğiniz renk iplikler ile örebilirsiniz.

YouTube video
 
Deniz Yıldızı Modelinde Lif

En güzel lif örnekleri arasında dikkat çeken deniz yıldızı modelinde lif, eğlenceli görünümü ile şık küvetlerinizin yanına yerleştirebileceğiniz yaratıcı bir seçenek. Trende lif modeller arasında yer alan bu seçeneği örmek ise oldukça anlaşılır aşamaları gerektiriyor.

En-Populer-Lif-Modelleri-11

 

Model için 6 adet dörtgen formunda düz örgü parçaları tığ ve dilediğiniz renkte bir yün ip ile hazırlayabilirsiniz. Bu parçaları daha sonra oval dizilimde dikerek, denizyıldızı şeklinde bir örgü lif edersiniz. Pratik bir yöntem üzerinden kısa sürede hazırlayacağınız bu örnek ile şık bir lif kullanımından yararlanırsınız. Diğer yandan hediye olarak vermek için gayet uygun el yapımı bir modeldir.

Papatya Model Örgü Lif

Lif örnekleri ve yapılışları kapsamında, papatya model örgü lifi ister tığ kullanarak, isterseniz de orta numaralı şiş kullanarak hazırlayabilirsiniz. Üç boyutlu yeni modeller arasında yer alan papatya lifi hazırlamak için 3 ayrı parça halinde 2 sarı ve bir beyaz renk olmak üzere büyük, orta ve küçük boylarda tığ işi papatya örülür. Bu papatyaların orta bölümüne yerleştirmek için ise koyu kahverengi yün iplikten bir adet yuvarlak örme parça hazırlanır. Papatya örgü parçalar üst üste ve en son ortalarına yuvarlak parça dikilir.

En-Populer-Lif-Modelleri-12

Bu aşamalar ile hazırlanan yaratıcı model oldukça canlı renkli eğlenceli ve şık bir tasarımdır. Bohçalarınıza ekleyebileceğiniz ve spor dekorasyonlu duşa kabinlerinize asarak kullanabileceğiniz bu el emeği lifi kısa sürede örebilirsiniz.

Peluş Model Örgü Lif

Lif modelleri yeni seçenekleri ile dikkat çekiyor. Bu seçeneklerden Peluş model örgü lif için yumuşak dokulu ipler arasından seçim yaparak örme aşamasına geçebilirsiniz. Bu lifler cildinize zarar vermeden kullanabileceğiniz şık el yapımı eşyalardır. Dilerseniz yumuşa kumaş ip veya kadife ip seçenekleri ile bu modelleri hazırlayabilirsiniz.

Saksida-Cicek-Lif-Modeli-Yapilisi

Orta Numaralı şiş ve tercih ettiğiniz yumuşak dokulu ip ile orta boyutlarda 6 adet kare parçayı ters, düz sıralı örme mantığı ile hazırlayabilirsiniz. Bu parçaları sıralı şekilde dikerek dikdörtgen ve uzun, 2’şerli sırada altlı üstlü dikerek büyük bir kare lif modeli elde edersiniz. Her bir parçayı pastel tonlarda pembe, krem, mavi ip ile örerek, bebekleriniz için uygun yumuşak lifler hazırlayabilirsiniz.

Bulutlu Örgü Lif Modeli

Güzel lif modelleri arasından, bulutlu örgü lif modeli hem sizin hem de çocuklarınızın hoşuna gidecek şahane bir örnektir. Oldukça şık ve eğlenceli bir görünüme sahip olan model farklı parçaların ayrı ayrı örülmesi ve bir ara getirilmesi ile hazırlanır. Bu kapsamda öncelikle lifi ardından üzerine eklenecek bulut figürlerini hazırlamak gerekir.

En-Populer-Lif-Modelleri-6

Lifi hazırlamak için orta numaralı tığ ve buz mavisi renginde yün ip kullanılır. Üçgen formda 6 adet tığ işi örme parça hazırlanıp, parçalar oval dizilimde birbirlerine dikilir. İkinci aşamada ise klasik ponponlar hazırlanır. Bunun için 5 ila 8 cm arası uzunlukta bir ip demeti ortadan bağlanıp, makas ile uçlardan kesilir. İp açıldığında ponpon halini alır.

Ponponlar hazırlanan örgü lif üzerine, her bir üçgen parçasına bir tane olacak şekilde dikilir. Ponpon üzerine ise iğne ve siyah iplik kullanımı ile iki adet şerit dikilir. Bun şeritler eğlenceli bulutların gözleri olarak tasarlanır. Bu keyifli bulut lif modelini çocuklarınız ve siz banyoda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Çilek Lif Modeli

Çok güzel lif örnekleri arasında dikkat çeken Çilek lif modelini hazırlamak için 6 adet kırmızı renkte ve üçgen şeklinde örgü parça hazırlanır. Parçalar ters, düz klasik örme tekniği ile orta numaralı şiş kullanımı ile oluşturulur. Bu parçalar oval dizlimde birbirlerine dikilir. Bu aşamalar ile lif zemini meydana getirilir.

Kurdeleli-Cilekli-Lif-Yapilisi

Bu life çilek görünümü vermek için ise tığ işe büyük ebatlarda 6 adet yaprak parçası hazırlanır. Her bir üçgen parça başına yapraklar dikilir. Kırmızı lif üzerine ise beyaz renkte ve küçük pullar veya boncuklar dikilir. Bu boncuklar sadece bir yüze dikilerek diğer yüzün kolaylıkla kullanımı sağlanır.

En-Populer-Lif-Modelleri

En-Populer-Lif-Modelleri-2

En-Populer-Lif-Modelleri-3

En-Populer-Lif-Modelleri-7

En-Populer-Lif-Modelleri-8

En-Populer-Lif-Modelleri-10

Yuvarlak-Cicek-Lif-Modeli

En-Populer-Lif-Modelleri-9

Pinterest kanalımıza Abone olmadınız mı? Pinterestte @orgubu takip edin!

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu