yandex metrica
Lif Modelleri

Yuvarlak Lif Modelleri ( 7 Model )

Yuvarlak lif modelleri genellikle kat kat motifleri ile daha şık ve kabarık gözüken çeşitlerden oluşmaktadır. Örgü lifler, ya da sabun keseleri hemen her evin banyosunda yer alan klasik sabunlanma kumaşlarıdır. Kimine göre eski alışkanlıklarımızın bir parçası, kimine göre çeyiz sandıklarının bir hatırası. Ama halen kullanımına ve örülmesine yoğun bir şekilde devam edilen küçük örgü lif modelleridir.

Yuvarlak-Lif-Modelleri-11
Yuvarlak Lif Modelleri

Kareli lif modelleri yazımızı incelediğinizde birbirinden güzel örneklerle karşılaşabilirsiniz. Fakat lif modelleri arasından seçim yapmak zorunda kalındığında yumuşak dairesel dönüşlerinden dolayı yuvarlak lif modelleri daha göz alıcı durmaktadır. Ayrıca dairesel motifler daha doğal ve organik gözükmektedir.

En-Güzel-Lif-Modelleri
En Güzel Lif Modelleri

Örneğin yuvarlak çilek veya limon görünümlü lif modelleri daha sevimli durduğu için banyo raflarında veya askılarında yerini almayı başarmıştır.

Kullanışlı Yuvarlak Lif Modelleri

Banyolarımızda muhakkak bulunan ve yumuşak dokunuşları ile banyo keyfimizi katlayan lif modelleri popülaritesini korumaya devam etmektedir. Özellikle yuvarlak formlar banyo lifleri arasında en ideal modeller olarak kabul edilmektedir. El kullanımının rahat olması ve motiflerin daha nizami gözükmesi yuvarlak lif çeşitleri içinde avantajdır.

Yuvarlak-Lif-Modelleri-13
Yuvarlak Lif Modelleri

Kullanışlı olmasının yanı sıra örgü işiyle uğraşan herkes için oldukça kolaydır. Yuvarlak banyo liflerini ister tığla ister şiş ile örmeniz tercihinize bağlıdır. Aynı şekilde ip kalınlığını da hangisi kolayınıza gelirse seçebilirsiniz. Kalın ip tercih etmeniz daha yumuşak ve uzun ömürlü kullanım sunacağı için öncelikli tavsiyemizdir.

Ceyizlik-Lif-Modelleri
Çeyizlik Lif Modelleri

Yuvarlak Lif Örnekleri 2022

Galerimize eklediğimiz modellerin hepsi yuvarlak lif örnekleri arasında olup en yeni modeller arasında bulunmaktadır. Dolayısı ile 2022 lif modelleri arasında kare veya yuvarlak liflerin bu çizgilerde olacağını söyleyebiliriz.

Yuvarlak lif örnekleri incelendiğinde üst kattan başlayarak orta kata doğru küçültülerek ve renk değiştirilerek gelen,  ortasında da çiçek veya gül motifinin yer aldığı yuvarlak lif modelleri son derece şık durmaktadır.

Yuvarlak-Lif-Modelleri-12
Yuvarlak Lif Modelleri

Aynı şekilde rüzgar gülü yuvarlak lif modeli dikkatinizi çekmeyi başaracaktır. Birden fazla rengi bir arada dairesel bir tasarımda buluşturabileceğiniz rüzgar gülü modeli kesinlikle banyonuzun favorisi olacaktır.

Bir başka model ise örgü işi ile haşır neşir olmuş bayanların vazgeçemediği  fırfırlı, çiçekli yuvarlak lif modelleridir. Bu modeller genellikle kenar ve orta kısımlarında yer alan fırfırları ara kısımlarına yerleştirilen meyve figürleri ile son derece tatlı görünürler.

Yuvarlak-Lif-Modelleri-2
Lif Modelleri 2022

Burgulu yuvarlak lif örnekleri 2022 yılında tahmin edilenden daha popüler olacaktır. Sebebi ise burgulu modellerde doğaçlama motiflerin daha kolay yerleştiriliyor olmasıdır.

Yuvarlak-Lif-Modelleri
2022 Lif Modelleri

Yuvarlak Lif Modelleri Ne Kadar?

Eğer kendiniz örmek veya uğraşmak istemiyorsanız yuvarlak lif modelleri fiyatları oldukça uygundur. İnternet satış sitelerinde bulabileceğiniz gibi instagram üzerinde örgü işi yapan bayanlara da tane fiyatı üzerinden sipariş vererek ördürebilirsiniz. Ebatlarının küçük olması ve örülmesinin kısa sürmesinden dolayı ortalama 50 TL’den başlayan fiyatlarla yuvarlak lif satın alabilirsiniz.

Daha fazla lif modeline Lif Modelleri kategorimizden ulaşabilirsiniz.

Örgü Keyfi kanalında yayınlanan bir günde 8 tane biter şip şak lif modeline aşağıdan ulaşabilirsiniz.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu