Örgü Modelleri

Banyomuzu ve Fayansımızı Nasıl Temizlemeliyiz?

Temizlik yaparken en çok zorlanılan alanlardan biri de banyodur. Banyomuzu ve Fayansımızı Nasıl Temizlemeliyiz? sorusuna cevap arıyorsanız, küvet ve lavabo temizliği yaptıktan sonra bitmemektedir. Fayans aralarına dökülen derzlerin kararmasıyla banyonuzu ne kadar temizlerseniz temizleyin hoş bir görüntü elde edemezsiniz. Derz dolguların genellikle beyaz olması çok çabuk kirlenmesine ve kararmasına sebep olur.

Derz dolguların temizlenmesi için genellikle çamaşır suyu ya da porçöz gibi temizlik malzemeleri kullanılmaktadır. Ancak bu malzemeler bu dokulara çok zarar vermektedir. Ayrıca bu temizlik malzemeleri sararmada yapabilir. Bu gibi durumlarda evde kendi yapacağınız temizlik malzemelerinizle fayanslarınızı ve banyonuzu temizleyebilirsiniz. Bu konuda size şöyle bir temizlik malzemesi yapmanıza yardımcı olabiliriz.

 

 

Malzemeler ;

  • 7 Bardak Su
  • Yarım Su Bardağı Karbonat
  • Bir Fincan Limon Suyu
  • Yarım Fincan Sirke

Verdiğimiz malzemeleri bir kaba koyup karıştırın ve karbonatı eritin. Daha sonra püskürtmeli bir kaba koyarak temizlemek istediğiniz yere püskürtün. Yaklaşık 10 dakika bekletin ve elinize bir fırça ya da kullanmadığınız bir diş fırçasını alarak sararmış ya da kararmış alanları fırçalayın. Bu temizlik ile beyazlayacağınızı görebilirsiniz. Daha sonra bol suyla dokuları temizleyin ve fırçalamaya devam edin. Düzenli olarak yapacağınız bu temizlik banyo temizliğinizi kusursuz kılacaktır.

Önemli Ayrıntı

Ayrıca fayanslarınızı buharla da temizleyebilirsiniz. Buharı fayansınıza uyguladığınızda kirlerin akıp gittiğini göreceksiniz. Buhar ile temizlik hem sağlıklı hem de kolay bir temizlik sağlamaktadır. Bunun için kendinize bir buhar makinesi almanız gerekmektedir.

 

İpek

İpek < Örgübu.com Sitesinin yöneticisidir. Türkiye'nin Örgü Sitesi yöneticisidir. 2015 yılından bu yana Örgü modelleri ile ilgili yazılar yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
Pinterest Hesabımızı Takip Edin!