Kadınca
Trend

Gözaltı kırışıklıkları Nasıl Giderilir?

Bayanlar gülmeyi seven ve gülümsemenin en çok yakıştığı varlıklardan biridir. Gözaltı Kırışıklıkları Nasıl giderilir diye arayıp sitemizi bulduysanız doğru yerdesiniz. Gülümserken masumiyeti ortaya koyan bayanlar da bir süre sonra bu gülümseme sayesinde kırışıklıklar oluşmaktadır. Bir de yaş ilerleyince bu kırışıklıklara engel olmak daha da zorlaşmaktadır. Şimdi bu göz altı göz altı kırışıklıkları gidermek için kullanabileceğimiz basit yöntemleri okuyucularımıza sunuyoruz.

gözaltı kırışıklıkları nasıl giderilir?
gözaltı kırışıklıkları nasıl giderilir?

İlk olarak bitkisel yağları bu bölgede kullanabiliriz. Ancak her bitkisel yağ bu konuda etkili olmayabilir. Bu yüzden kayısı çekirdeği yağı, badem yağı ve avakado yağı kullanılabilir. Hatta bu yağları kullanmadan önce de zeytinyağı ile de kırışıklıkları yumuşatabilirsiniz. Böylece diğer yağların kullanımı daha rahat olacaktır ve yağlar daha etkili hale gelecektir.

Göz Altı Kırışıklıkları Nasıl Gidermek Gerekir?

Göz altı kırışıklıkları için kremlerde kullanılabilir ancak bitkisel ürünler kullanmak her zaman daha sağlıklıdır. Bu yüzden okuyucularımıza bitkisel bir karışım tarifi vereceğiz. Maske için;

İlgili Makaleler
  • 1 kahve fincanı soya yağı
  • 1 kahve fincanı badem yağı
  • Yarım kahve fincanı avakado yağı

Bu üç yağı karıştırıp parmak uçlarınızla karışımı göz çevresine masaj yaparak sürün. Bu uygulamayı gece yatmadan önce uygulayın ve sabaha kadar göz çevrenizde kalsın. Sabah uyandığınızda yüzünüzü güzelce yıkayarak kurulayın. Göz çevresinde ki değişikliği kısa sürede fark edeceksiniz.

Göz Altı kırışıkları için Bunlara Dikkat Edin

Verdiğimiz yöntemlerin dışında beslenmenize de dikkat etmeniz gerekmektedir. Bol bol su içmek göz altı kırışıklıklarınızın azalmasına sebep olacaktır. Ayrıca meyve tüketmekte hatta elma ve ananas tüketmekte kırışıklık tedavisinde kullanılan bir numaralı kırışık gidericilerdir. Son olarak da salatalık suyu kullanımı çok etkilidir. Cildimize kaybettiği elastik etkisini kazandırır.

Göz altı Çizgileri Nasıl Geçer?

Göz altı kırışıklıklarını gidermek için;

  1. Demlemiş olduğunuz sallama çay poşetini soğuk şekilde uygulayarak
  2. Hindistan cevizi yağını her gece yatmadan önce göz altlarınıza masaj yaparak koyu olan halkaları azaltabilirsiniz.
  3. Salatalık sürmek zaten artık bir klasik gibi.

Show TV’de yayınlanan Kendine İyi Bak programına konuk olan Estetisyen ve Güzellik Uzmanı Ayşe Çimer’in yayınlandığı videoyu izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu