Örgü Modelleri
Trend

Havlu Kenarı Örnekleri

Havlu kenarı örnekleri, günlük kullanımda ya da çeyizlik ürünlerde olmazsa olmaz unsurlar arasında bulunmaktadır. Genellikle hanımlar tarafından kullanılan ve havlu kenarı örneklerinde işlenen bu şık motifler, hem havlularınızın hem de evinizin çok daha şık görünmesine yardımcı olacaktır. Çeyiz konusunda el emeği seven ya da dantel işleri ile alakalı olan hanımlar için havlu kenarı örnekleri stres atmak için birebir olabilmektedir. Bu yüzden pek çok bayan havlu kenarları örmeyi denemekte bunun için kendisine örmek amacı ile bir motif aramaktadır. Birbirinden farklı onlarca modeli ile ister kendiniz isterseniz de sevdikleriniz için birçok havlu kenarı oluşturmanız son derece mümkündür.

yeni havlu kenar örnekleri

Havlu Kenarları Örnekleri Nasıl Oluşturulur?

Havlu kenarı örnekleri, niteliği itibari ile örmesi kolay dantel işleri arasında yer almaktadır. Genellikle iğne oyası olan bu kenarlar, önceleri havluya işlenilmeksizin dantel ipleri ve tığ yardımı ile batma ve çıkma tekniği ile örülmektedir. Burada örmek istediğiniz motifin şekline göre farklı bir örgü stili benimsenmekte, dantel işlemi sona erdiğinde havlu kenarı iğne ve iplik yardımı ile havluya dikilmektedir. Havlu kenarı örneklerinin her iki tarafında kullanılan bu havlu kenarı modelleri, çeyiz denilince internet üzerinden de satılan yegane unsurlar arasında yer almaktadır. Zira pek çok hanımın çeyizi için bu havlu kenarlarını çok beğendiğini ve çeyizlerinde de sıklıkla kullandıklarını söylemek çok doğru bir ifade olacaktır.

havlu-kenari-ornekleri

yeni havlu kenarı örnekleri 1

Havlu Kenarları Örnekleri Örmek İçin Nereden Başlamalı?

Havlu kenarları örnekleri örmek mi istiyorsunuz? Bunun için örgüye nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Siz de örgü modelleri, dantel işleri ve çeşitli el sanatları konusunda hanımlara bilgi vermek ve örnek modeller sunmak amacı ile kurulmuş olan internet sitemizi inceleyebilir, burada kendiniz için uygun modeller seçebilir ve yönlendirmeler eşliğinde bu dantelleri örmeye başlayabilirsiniz. Ancak bildiğiniz gibi örgü örmek için bir alt yapının olması gerekmektedir. Basit örgü örme teknikleri ile siz de örgüye adım atabilir, ister şiş ya da yün kullanarak isterseniz dantel ipi ve tığ ile birbirinden güzel şekiller yaratarak çeyizleriniz için havlu kenarları örneklerinden en güzel parçaları bizzat yapma imkanı bulabilirsiniz.

Firketeli Havlu Dantel Yapılışı

 

 

 

Videoyu izleyerekte yeni havlu kenarları örnekleri ve yeni motifler hakkında videolu olarak öğrenebilirsiniz.

Pratik Yazarla Örgü YouTube kanalında Yepyeni Havlu Kenarı Modelleri videosunu izleyebilirsiniz.

3 Yorum

  1. Merhaba Nalan Hanım,

    İstediğiniz video ilgili konuya eklenmiştir. 🙂

  2. Merhaba Nalan Hanım, istediğiniz video en kısa zamanda sitemize eklenecektir.

  3. şu firketeli yelpaze modeli çok güzel ama onun ve diğerinin videosu yok mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu