yandex metrica
Dantel Örnekleri

Keçe Süslü Havlu Kenarı Modelleri

Keçe Süslü Havlu Kenarı Modelleri çeyizlerin vazgeçilmez ana parçalarındandır. Yumuşak olmaları ne kadar önemli ise evlilik hazırlığı yapan genç kızlarımız için havluların güzelliği ve özgün olması da o kadar önemlidir. Bir çok çeyizde iğne oyası havlu kenarları olan havlu modelleri yer alır ancak farklı olmak isteyen ev hanımları ve gelin adayları yeni trend olan keçe süslü havlu modellerine yönelebilirler.

Havlu Kenarı Örnekleri

Keçe süslemeli havlu örnekleri, keçe motiflerin havluların kenarlarına monte edilmesi ile elde edilir. Keçe motifleri zevkinize göre seçebilirsiniz. Çiçek motifleri, gelin-damat motifleri, kalpler ya da harf biçimlerini havlu kenarında kullanmanız mümkün. Keçe ile hem üç boyutlu hem de iki boyutlu motifler üretebilirsiniz.

Yesil-Havlu-Kenarlari

Keçe süslemeli bir havlu yapmak için, sentetik keçe ya da doğal elyaf kullanabilirsiniz. Sentetik keçelerin fiyatları doğal keçeye göre daha uygun olduğu için genelde böyle çalışmalarda sentetik keçe tercih edilir. Farklı kalınlıklarda keçeler hobi marketlerde bulunabilmektedir.

Şık İğne Havlu Kenarı Örnekleri

Keçenizi bir kalıp yardımı ile kesmeniz gerekir. İnternet üzerinden birçok siteden indirip çıktısını alabileceğiniz kalıplar mevcuttur. Zevkinize ve uygulamak istediğiniz motife uygun kalıbı keçenin üzerine yerleştirip maket bıçağı ya da makas yardımı ile kesebilirsiniz. Daha ince ve detaylı  motifleri uygulamak için nakış makasından yardım alabilirsiniz.

Keçede iğneleme yöntemi ile iç boyutlu figürler elde edebilirsiniz.

Yeni-Havlu-Kenari-Ornekleri

Igne-Oyasi-Havlu-Kenari-Modelleri

Havlu-Kenari-Ornekleri

İstediğiniz sayıda ve modelle motifi elde ettikten sonra yapacağınız işlem, motifleri havlu kenarına monte etmektir. Bunun için dikiş makinesı kullanabilir veya elde dikim yapabilirsiniz. Elde dikim yöntemini kullanarak hoş duran dikiş efektini verebilirsiniz. Keçe dikiminde orta boy bir iğne kullanmanız dikişi kolaylaştıracaktır. Pamuk iplikler yerine nakış iplikleri kullanırsanız ipin keçe içinden geçmesi kolaylaşır, daha kolay dikebilirsiniz.

2021 Havlu Kenarı Örnekleri

Pembe-Motif-Havlu-Kenar

Motifleri keçeye dikmek istemiyor iseniz, kumaş yapıştırıcıları kullanmanız mümkün.

Motifleri zenginleştirmek için, keçe ile birlikte boncuk, kurdele, tül gibi farklı malzemeler de kullanmaktan çekinmeyin. Keçe motifler tığ işi ile birlikte de kullanılabilir.

Keçe süslü havlu kenarları ile banyo ve mutfaklarınıza renk katabilir ve modern bir hava yaratabilirsiniz.

Daha fazla Keçe Süslü Havlu Kenarı Modellerine ulaşabilmek için; Örgü Modelleri kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

En Güzel Havlu Kenarı Örnekleri Anlatımlı

Oya ve Dantel Dünyası Youtube kanalında yer alan videoyu aşağıya ekliyoruz. İnceleyebilirsiniz. 🙂

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu