yandex metrica
Lif Modelleri

Son Moda Lif Örgüler

Türk kültürümüzde evlenecek kızlarımız için en önemli geleneklerimizden biri olan çeyiz çok önemlidir. Çeyizin içinde renk renk desen desen örtüler, patikler, yelekler, lifler vs. pek çok el emeği bulunur. İçinde bulunduğumuz teknoloji çağında bile hala el yapımı ürünlerin değeri bir başkadır. Örgü modelleri içinde son moda lif örgülerini inceleyebilirsiniz. İster çeyize, ister hediye, isterseniz de günlük kullanım için uygun olan lif modelleri mevcuttur.

Son-Moda-Lif-Modeller-14

Son-Moda-Lif-Modeller-10

 

El becerisi yüksek olan hanımlarımız bu örgü sektöründen gelir elde edebiliyorlar. Sadece çeyiz veya günlük kullanım için değil önemli bir gelir kaynağı aynı zamanda. Bu nedenle çeşit çeşit yeni moda örgüler her zaman ihtiyaç duyulacak. Durum böyle olunca her yıl yeni modeller yeni modern tasarım lifler ortaya çıkıyor.

Son-Moda-Lif-Modeller-12

Çeşitli kullanım şekilleri olan lifler var. Ele geçmeli lif model, ince uzun lif modeli, kare, üçgen, dikdörtgen, yuvarlak lif modelleri, saplı lif modelleri ve daha birçok model vardır. Siz de dilediğiniz bir ya da birkaç modeli seçip örebilirsiniz.

Son-Moda-Lif-Modeller-13

Ele Geçmeli Lif Modeli

Ele geçmeli lif modelleri kullanımı en kolay lif modellerindendir. Sabun ile köpürtürken elinizden kayma ihtimali olmadığından kullanım kolaylığı sağlar. Kullanım kolaylığı yanında pek çok çeşitte yapılan ele geçmeli modellerden dilediğinizi seçme imkânı sunar.

Son-Moda-Lif-Modeller-7

Son-Moda-Lif-Modeller-8

Yuvarlak Ve Kare Lif Modelleri

Örgü teknikleri içinde en kolay örülenler arasında yer alan lifler artık basit modellerin yanı sıra karışık desenli modelleri ile de göz kamaştırıyor. Tığ ile örülen lif modelleri ve şiş ile örülen lif modellerinin yanında küçük kalıplar ile de kolay ve hızlı lifler örülebilir. Oldukça hızlı örülebilen ve bir o kadar da şık olan lif örgülere istenildiği şekil ve tasarımda yapılabilir. Püskül, kurdele gibi ürünlerle görsel şıklığına şıklık katılabilir.

Bayanlar istediğiniz model büyüklük ve renkte öreceğiniz lifler en sağlıklı banyo lifleridir. Hazır ürünlerden ise örgü lifleri tercih etmelisiniz. Ördüğünüz lif modellerini keyifle kullanacaksınız. Hediye ettiğinizde mutluluk vereceksiniz ya da çeyizinizi renklendireceksiniz.

Son-Moda-Lif-Modeller-11

Son-Moda-Lif-Modeller-5

Son-Moda-Lif-Modeller-6

Son-Moda-Lif-Modeller-3

Son-Moda-Lif-Modeller-15

Son-Moda-Lif-Modeller

Son-Moda-Lif-Modeller-4

Son-Moda-Lif-Modeller-2

Son-Moda-Lif-Modeller-9

 

Serpilin Göznuru YouTube kanalında yer alan Papatya Çiçek Lif Yapımı videosunu aşağıya ekledik. İzleyerek Papatya Çiçek Lif Modelini yapabilirsiniz.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu