yandex metrica
Örgü Modelleri

Dilimli Kız Bebek Yeleği Modeli

Dilimli Kız Bebek Yeleği Modeli

Bu yazımızda sizlere Dilimli Kız bebek yeleği modeli hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Modelimizin bir kısmını yazdığımı makale ile bir kısmını da video içeriği olarak devam edeceğiz.

Dilimli kız bebek yeleği modelimize geçmeden önce isterseniz malzemelerimizden bahsedelim.

Dilimli Kız Bebek Yeleği-7

Dilimli Kız bebek yeleği modelin malzemeleri

  • 2 adet 250 mt. Uzunluğuna sahip bebe örgü ipi
  • 3,5 ya da 4 numara örgü şişi
  • 5 tane düğme
  • 4 tane minik kurdale gül

Dilimli Kız bebek Yeleği Modeli Yapılışı

Öreceğimiz bu model 1 yaş ve üzeri bebekleriniz için en ideal ölçülerde olacağı için, daha küçük yaş grubunda olan bebeğiniz var ise verdiğimiz ölçüleri biraz daha kendinize göre küçülterek küçük bebekleriniz için de bu yelek modelini örebilirsiniz.

Dilimli Kız Bebek Yeleği-3

Örmeye başladığınızda zamanın nasıl geçtiğini anlamadığınız ve çok kolay örebileceğiniz model olan dilimli kız bebek yeleği modelinin yapımına başlayabiliriz.

Dilimli Kız Bebek Yeleği-2

Bu modelimizde yandan örebileceğiniz bir model olacak. Bu modelimize ilik düğme kısmından başlıyor olacağız. Modelimize öncelikle ön kısmını daha sonra kol kısmını örerek devam edeceğiz. Sonrasında ise ön beden kısmını birleştirerek arka kısmını örmeye geçeceğiz. Aynı modeli devam ettirerek 2. Ön bedeni ve ön kolu örerek modelimizi tamamlıyor olacağız.

Dilimli Kız Bebek Yeleği-4

Bu modeli örerken yukarıda bahsetmiş olduğumuz malzemeler kısmında yer alan 2 adet nako anti peeling özelliği olan, model üzerindeyken bebeğinizi koruyacak, kaşındırmayacak ipler seçmeye özen gösterin. Modelimizin rengini tutturmak için Nako’nun renk kodu olan 2892 numaralı ipini seçebilirler.

Dilimli kız bebek yeleği modeline 78 ilmek atarak başlıyoruz. 1 diş boyunca haroşa örgümüzü arttırarak devam ediyoruz. 78 ilmek attıktan sonra etek ucundan örgümüzü örmeye devam ediyoruz.

Dilimli Kız Bebek Yeleği-5

İlk 5 ilmeğimizi haroşa olarak örmeye başlıyoruz. Şişe ipi 1 kez doladıktan sonra, sırada olan 2 ilmeği de birlikte örüyoruz. Daha sonrasında ise kesme işlemi yapıyoruz. Tekrar şişimize ipimizi doluyoruz. Sıranın sonuna gelene kadar bütün ilmekleri haroşa örgü olarak örüyoruz. Bu şekilde sıramızı da tamamlamış oluyoruz.

Bu aşamaya kadar geldiyseniz, yaka bölümüne gelmişiz demektir. Tekrar aşağıya doğru örmeye devam ediyoruz. Örgünün arka kısmından haroşa örgülerle devam ediyoruz.

Dilimli Kız Bebek Yeleği-6

İsterseniz, örgümüzün devamını Elif Pirensive Bebeğim örgülerim Youtube kanalında yer alan video ile devam edebiliriz. Videoyu 4. Dakikadan sonra izlemeye başladığınızda okuyarak değil de dinleyerek devam edebilirsiniz.

Dilimli Kız Bebek Yeleği

Dipnot : İlgili model 2 videodan oluşmaktadır. İlk videoyu sonuna kadar izlediğinizde zaten sizi bir diğer videoya yönlendirecektir.

Bir önceki konumuz olan, Prenses Bebek Yeleği modelini linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

YouTube video

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu