yandex metrica
Örgü Modelleri

Prenses Bebek Yeleği Modeli

Bu yazımızda sizlere Prenses Bebek yeleği modelini anlatmaya çalışacağız. Bu model ile kız çocuklarınıza çok güzel bir model üretebilirsiniz.

Tamamını haroşa örgü modeli ile yapabileceğiniz ve çok kolay tamamlayabileceğiniz model olan Prenses bebek yeleği örgü modeli için gerekli malzemeleri saymaya başlayalım.

Prenses Bebek Yeleği Modeli

Prenses Bebek Yeleği Modeli Malzemeleri

  • 2 yumak Himalaya Super lüks bebe yünü
  • 3,75 numaralı şiş
  • Şişi örerken nasıl rahat edecekseniz 3,5 ya da 4 numara şiş de kullanabilirsiniz.

Prenses Bebek Yeleği Modeli Yapılışı

Yeleğimize başlamadan önce dip not olarak söylemek istiyoruz ki, prenses bebek yeleği modelimizi 3 aşamada öreceğiz. Önleri sağ ve sol kısım olarak 2 parça halinde daha sonra da arkasını örerek hepsini birleştiriyor olacağız.

Örneğimize başlamadan önce kaç ilmek olacağından bahsetmek istiyoruz. Sağ ön için örmeniz gereken ilmek sayısı 36, sol ön için örmeniz gereken ilmek sayısını da 36, arka kısmını örebilmek için ise 70 ilmek örerek modeli tamamlayabilirsiniz.

Prenses Bebek Yeleği Modeli-2

Prenses bebek yeleği örgü modeline başlarken öncelikle sağ kısmı ile başlıyoruz. Örneğimize 3,75 şiş kullanarak başlıyoruz. Yukarıda malzemeleri sayarken de belirttiğimiz gibi, sizler elinize nasıl rahat oturacaksa o numara da şiş kullanabilirsiniz.

Yeleğimizin sağ ön kısmı için 36 ilmek atarak yelek modelimizi yapmaya başlıyoruz. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi yeleğimizin tamamı haroşa olacak şekilde örülecektir.

Prenses Bebek Yeleği Modeli-3

Koltuk altını yapana kadar 36 ilmek olarak örmeye devam ediyoruz. Kenarlarını yuvarlak yapabilmek için sıra başında olan ilmeği örmeden alarak devam ediyoruz. Sıra sonuna kadar bütün ilmekleri örüyoruz. Her iki kenarı da aynı şekilde örerek yeleğimizin ön kısmını tamamlamış olacağız. Böylelikle sıramızın sonuna kadar zaten tüm ilmekleri örmüş olacağız.

Prenses Bebek Yeleği Modeli-4

Sıra başında olan ilmeğimizi örmeden alarak devam ediyoruz. Her iki kenarı da aynı şekilde yeleğin bitimine kadar örmeye devam edeceğiz.

Prenses Bebek Yeleği Modeli-5

Yapımı Kolay Prenses Bebek Yeleği Modeli

İlk olarak prenses bebek yeleği modelinin sağ ön kısmını yapabilmek için, koltuk altına kadar 45 sıra olana kadar örüyoruz. İlmeklerimizi sıranın sonuna kadar örüyoruz. Daha sonrasında 3 sıra koltuk altından keserek devam ediyoruz. Yaka kısmından da keserek prenses bebek yeleği modelini tamamlamış olacağız.

Modelimizin devamı için Çakır Örgü Zeynep Çakır’ın Youtube kanalında yer alan Kız bebek yelek yapımı videosundan izleyebilirsiniz.

YouTube video
Kendiniz için de Yelek modelleri yapmak istiyorsanız Örgü Yelek Modelleri kategorimizde yer alan makalelere göz atabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu