yandex metrica
Örgü Modelleri

İki Şişle Yapılan Baharlık Bluz Modeli

İki Şişle Yapılan Baharlık Bluz Modeli makalemizde mevsim geçişlerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz şık bir bluzu sizlerle paylaşmak istiyoruz. Yapımı biraz dikkat gerektiren şişle örülen bluzumuzun önemli detaylarını yazımızda bulabilir videomuzda da ayrıntılı yapım aşamalarını izleyebilirsiniz.

Baharlı Bluz Modeli

İki Şişle Yapılan Baharlık Bluz Modeli Yapılışı

Keyifle kullanacağınıza inandığımız bu bluz yakadan başlamalı ve ajurlu bir bluz. Malzemelerimizi sayacak olursak;

  • Misinalı 3.5 veya 4,5 numara şiş
  • Ayraç
  • 4-5 adet Nako elite baby 100 gr.lık ip

İki Şişle Yapılan Baharlık Bluz Modeli

Bluzumuza 100 adet ilmekle başlıyoruz.Kesişim için 101.ilmeği kullanıyoruz.Yakayı örerken dikkat etmemiz gereken önemli bir husus başlangıç noktalarına gelindiğinde örgümüzü ters çevirerek yapmanız. Diğer önemli bir hususta başlangıç noktasını ayırt etmek açısından ayraç kullanmanz.

Yaka bitiminde ön arka ve kollar için ilmekleri sayarak ayraç kullanırsak daha örmeniz daha kolaylaşacaktır.Ön ve arka için 30 ar ilmek, kollar için ise 15 er ilmek ayrın. Kollar düz örgü,ön ve arka bedenler ajurlu örgü olarak yapılacaktır.Kol ve etek ucu bitişlerinde ajurlu örgü kullanılırsa daha şık bir görüntü elde edilebilir.

Kol beden birleşim yerlerinde bedene daha rahat oturması açısından ilmek artırımı yapılması gerekir.

Daha fazla Örgü Modellerine ulaşmak için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bu önemli hususlardan bahsettikten sonra İki Şişle Yapılan Baharlık Bluz Modelinin daha dettaylı yapım aşamaları açısından SEMAHAT04SEMAHAT YouTube videosunu izlemenizi tavsiye ederim. Videonun 3 seriden oluştuğu bilgisini de ekleyerek şimdiden kolay gelsin diyorum hanımlar.

 

https://youtu.be/A7FwpEHffu0

YouTube video

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu