Örgü ModelleriTığ İşi Örgü Modelleri

Tığ işi Yazma Modelleri

Tığ işi yazma modelleri, hanımların günlük hayatlarında sıklıkla kullandıkları, çeyizlerinin önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Bilindiği üzere, çeyizler içerisinde belki de en çok emek verilen ürünler yazmalar ve tığ işi oyalardır. Yazma kenarları başörtüsü ve şallarımızın kenar kısımlarını oluşturmaktadır. Tığ ile örülen yazmalar, neredeyse aklınıza gelen her türlü şekil ve detaylar ile örülebilmektedir. Tığ işi yazma modellerinde, yalnızca bir şekil hayal etmeniz ve bu şeklin içini doldurmanız size çok şık oya modelleri verecektir. İnternet sitemizde yer alan modelleri takip ederek siz de kendiniz için uygun modelleri belirleyebilir, bunları örmeye başlayabilirsiniz. Tığ işi yazma modelleri, dilerseniz hazır olarak alabileceğiniz dilerseniz de modellere bakarak örebileceğiniz unsurlar.

Tığ işi Yazma Modelleri Yapılışı

Tığ işi yazma modelleri oluşturmak istiyorsanız ve çiçek oluşturacaksanız, çok basit bir şekilde bunu yapabilmeniz mümkündür. Aşağıda yer alan galerimizden bu modelleri bulabilir, en beğendiğiniz çiçek motiflerini işlemeye başlayabilirsiniz. Bu modelleri kendisi için oluşturan pek çok kişi bulunduğu gibi yazma kenarı örüp bu modelleri satan pek çok kişi de bulunmaktadır. Tığ işi ile örmüş olduğunuz bu modeller, oldukça dikkat ve ciddi emek gerektiren, tığ işi yazmalarınızı renklendirecek detaylar arasında yer almaktadır. Tığ ile yazmalar çeyizlerimizin olmazsa olmazlarıdır ve pek çok yazma kenarı, yazmalara işlenirken, pek çoğu da sonraki kuşaklara aktarılmak üzere çeyizliğin bir köşesine kaldırılmaktadır.

Tığ işi Yazma Modelleri Kullanım Alanları

Tığ işi yazma modelleri, çeyizlerimizin her köşesinde kullanılabilmektedir. Nevresim kenarlarına işlenebileceği gibi, baş örtülerine ve yazmaların da kenarlarına da dikilerek hoş şekiller oluşturabilmektedirler. Bayan çeyizlerinin renklenmesine imkan sağlayan yazma modelleri pek çok kişinin de örmek istediği ürünler arasında yer almaktadır. Tığ işi yazma elde etmek istiyorsanız yazma modellerini hazır olarak almayı tercih edebilir, ya da galerimizden bulmuş olduğunuz onlarca farklı modeldeki yazma kenarını işlemeyi deneyebilirsiniz. Tığ işi yazma modellerine merakınız varsa, internet sitemiz aracılığı ile en beğenilen ve en şık yazma kenarı modellerine ulaşabilir, bir motif örnek alarak kendi yazma kenarınızı örmeye başlayabilirsiniz. Diğer örgü modelleri konularında daha fazla model için sitemizin ilgili kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

 

İpek

İpek < Örgübu.com Sitesinin yöneticisidir. Türkiye'nin Örgü Sitesi yöneticisidir. 2015 yılından bu yana Örgü modelleri ile ilgili yazılar yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
Pinterest Hesabımızı Takip Edin!