yandex metrica
Lif Modelleri

Çeyizlik Lif Modelleri ( 26 Model )

Çeyizlik lif modelleri bugün sizler için hazırlamış olduğumuz içeriğin başlığı olacak. Konuyu keyifle okumanız dileği ile. Hanımlar evlenirken çeyizlerinin dört dörtlük olmasını istemektedirler. İstisnasız her hanımın çeyizinde bulunan, genç kızların ya da yakınlarının onların evlendikten sonra kullanması için örmüş oldukları bezlere verilen isimdir. Lifler pek çok amaçla kullanılabilmektedir.

Kullanım alanları incelendiğinde, liflerin banyo ve hamamlarda sıklıkla kullanıldığını görebilmekteyiz. Ev örgüsü olan bu lifler, çok kısa bir süre içerisinde ve hızlı bir şekilde örülebilmektedir. Zira çeyizlik lif modelleri ağır işçilik gerektirmeyen, örgüye başlamış pek çok kişinin kolaylıkla örebileceği modeller arasında yer almaktadır.

Ceyizlik-Lif-Modelleri

Ceyizlik-Lif-Modelleri-15

Çeyizlik Lif Modelleri Nasıl Örülür?

Lif Modelleri bilindiği üzere şiş ve yün kullanarak örülmektedir. Lif niteliği itibari ile yıkanmak amaçlı yumuşak bezleri andırması gerektiğinden çeyizlik lif modellerinde dantel detaylar kullanılmamaktadır. Lif elde etmek oldukça basittir:

Ceyizlik-Lif-Modelleri-4

Ceyizlik-Lif-Modelleri-5

Bir çift ince şiş ve dilediğiniz renklerde bir yün ipi alarak ilmek dokumaya başlayınız. 20×20 kare boyutlarda her bir ilmeği düz olmak üzere örmüş olduğunuz, içini doldurduğunuz bu bez, lif olarak kullanılabilecektir. Bununla birlikte, farklı model ve desenlerde onlarca farklı lifi örmek mümkündür. Lifte çiçek detayları sıklıkla kullanılmaktadır. İnternet sitemizden almış olduğunuz modelleri siz de ister göz kararı ya da isterseniz internetten yapılış videolarını inceleyerek çok kolay bir şekilde örebilirsiniz. Çeyizlik lif modelleri hazır olarak da satılabilmektedir.

Ceyizlik-Lif-Modelleri-2

Ceyizlik-Lif-Modelleri-3

En Güzel Lif Modelleri

Yukarıda da belirtmiş olduğumuz üzere pek çok bayan için çeyizlerini süsleyen detayları oluştururken, bu modeli sürekli örüp satma işlemi de oldukça revaçta. Siz de internet sitemizi düzenli olarak takip ederek çeyizlik lif modelleri konusunda bilgi sahibi olabilir, model bilginizi artırabilir ve daha sonra bu modelleri örmeye başlayarak düzenli kazanç elde edebilirsiniz. Çeyizlik lif modelleri pek çok bayan için kazanç kapısı oluştururken, pek çok bayan için de çeyizlerine koyacakları el emeği nadide parçalardan birisi oluyor. Onlarca farklı renk ve model seçeneği ile siz de ister kendiniz için isterseniz satış yapmak için çeyizlik lif modelleri örebilir, bu modelleri dilediğinizce kullanabilirsiniz.

Ceyizlik-Lif-Modelleri-8

Ceyizlik-Lif-Modelleri-9

Ceyizlik-Lif-Modelleri-10

Ceyizlik-Lif-Modelleri-13

Ceyizlik-Lif-Modelleri-11

Ceyizlik-Lif-Modelleri-12

Ceyizlik-Lif-Modelleri-7

Ceyizlik-Lif-Modelleri-6

En-Guzel-Ceyizlik-Lif-Modelleri-5

En-Guzel-Ceyizlik-Lif-Modelleri-10

 

En-Guzel-Ceyizlik-Lif-Modelleri-7

En-Guzel-Ceyizlik-Lif-Modelleri-9

En-Guzel-Ceyizlik-Lif-Modelleri-8

En-Guzel-Ceyizlik-Lif-Modelleri-6

En-Guzel-Ceyizlik-Lif-Modelleri-11

En-Guzel-Ceyizlik-Lif-Modelleri

En-Guzel-Ceyizlik-Lif-Modelleri-4

 

En-Guzel-Ceyizlik-Lif-Modelleri-13

 

En-Guzel-Ceyizlik-Lif-Modelleri-14

En-Guzel-Ceyizlik-Lif-Modelleri-2

 

Ören Hanım YouTube kanalındaki Lifzade Takım Lif modelleri konusunu aşağıdaki videolara ekledik. İyi seyirler. 🙂

YouTube video
YouTube video
YouTube video

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu