Örgü Modelleri

Çeyizlik Nevresim Takımları

Evlenecek genç kızların çeyizlerinin önemli bir parçasını Çeyizlik nevresim takımları oluşturmaktadır. Günlük hayatta evimizde yatak odalarımızda ya da misafir odalarımızda nevresimlere sıkça yer vermekteyiz. Nevresimlerin, evlenecek kişilerin olmazsa olmazları arasında olduğunu da söyleyebiliriz. Bununla birlikte, çeyizlik nevresim takımlarını hazır olarak satılabileceği gibi, halen kendi el emeği olarak nevresim dokuyan pek çok kişi bulunmaktadır.

Genellikle dantel detaylardan oluşan Çeyizlik nevresim takımları , üzerinde yoğun işçilik gerektirmektedir. Ortalama hıza sahip olan bir kişi, çift kişilik bir nevresim takımını 15 gün içerisinde bitirebilmektedir. Çeyizlik nevresimler, dilediğiniz boy ve ölçülerde, istediğiniz renk ve boyutlarda örülebilen, şık ürünlerdir. Şimdi size çeyizlik nevresim takımları ve bu takımların örülmesini anlatacağız.

Çeyizlik Nevresim Takımları Nasıl Örülür?

Eğer amacınızÇeyizlik nevresim takımları yapmaksa, elinizde mutlaka hazır bir kalıp olması gereklidir. Zira tek başına sıfırdan bir nevresim takımı örmek, kalıbı olmaksızın neredeyse imkansıza yakındır. Yakın çevrenizden ya da internet sitemizden kolayca bulabileceğiniz kalıplar ile siz de çeyizlik nevresim takımları örmeye başlayabilirsiniz.

Dantel, istediğiniz her formatta örülebilen, doğru bir işleme ile üzerinde her şekli çıkarabileceğiniz tekniklerdendir. Özellikle yeni evlenmiş kişilerin pek çoğunun yatak odalarında kullanmak amacıyla dantel detayları kullandığını söylersek, çeyizlik nevresim takımlarının neden bu kadar revaçta olduğunu da anlamış oluruz.

 

Eskiden çeyizlik nevresimler sıfırdan ince ince işlenirken, günümüzde hazır tekstilin artmasından dolayı, hanımlar artık diledikleri ürünü çeyizlik satan marketlerden kolayca alabilmektedirler. Bununla birlikte, halen kendi zevklerine uygun olarak almış oldukları nevresim takımlarının üzerinde dantel detaylar ile farklılık yaratan pek çok kişi de bulunmuyor değil.

Çeyizlik Nevresim Takımlarda Pembe Modası

Çeyizlik nevresim deyince, her birimizin aklına şirin mi şirin pudra ya da beyaz tonlarında işlemeler gelmesi son derece normal değil mi? Her ne kadar hazır tekstil hayatımızın dört bir yanına sızmış olsa da, pek çok kişi çeyizlik nevresim takımlarında da pembe ve tonlarını tercih ediyor. Çeyizlik nevresim takımlarının olmazsa olmazları arasında yer alan bu renk, pek çok kişi için oldukça avantajlı bir duruma tekabül ediyor. Siz de bu modelleri kullanabilirsiniz.

İpek

İpek < Örgübu.com Sitesinin yöneticisidir. Türkiye'nin Örgü Sitesi yöneticisidir. 2015 yılından bu yana Örgü modelleri ile ilgili yazılar yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
İnstagram Hesabımızı Takip Edin!