yandex metrica
Örgü Modelleri

Çeyizlik Nevresim Takımları

Evlenecek genç kızların çeyizlerinin önemli bir parçasını Çeyizlik nevresim takımları oluşturmaktadır. Günlük hayatta evimizde yatak odalarımızda ya da misafir odalarımızda nevresimlere sıkça yer vermekteyiz. Nevresimlerin, evlenecek kişilerin olmazsa olmazları arasında olduğunu da söyleyebiliriz. Bununla birlikte, çeyizlik nevresim takımlarını hazır olarak satılabileceği gibi, halen kendi el emeği olarak nevresim dokuyan pek çok kişi bulunmaktadır.

Genellikle dantel detaylardan oluşan Çeyizlik nevresim takımları , üzerinde yoğun işçilik gerektirmektedir. Ortalama hıza sahip olan bir kişi, çift kişilik bir nevresim takımını 15 gün içerisinde bitirebilmektedir. Çeyizlik nevresimler, dilediğiniz boy ve ölçülerde, istediğiniz renk ve boyutlarda örülebilen, şık ürünlerdir. Şimdi size çeyizlik nevresim takımları ve bu takımların örülmesini anlatacağız.

Çeyizlik-Nevresim-Takımları-2

Çeyizlik Nevresim Takımları Nasıl Örülür?

Eğer amacınız Çeyizlik nevresim takımları yapmaksa, elinizde mutlaka hazır bir kalıp olması gereklidir. Zira tek başına sıfırdan bir nevresim takımı örmek, kalıbı olmaksızın neredeyse imkansıza yakındır. Yakın çevrenizden ya da internet sitemizden kolayca bulabileceğiniz kalıplar ile siz de çeyizlik nevresim takımları örmeye başlayabilirsiniz.

Çeyizlik Nevresim Takımları ve Dantel, istediğiniz her formatta örülebilen, doğru bir işleme ile üzerinde her şekli çıkarabileceğiniz tekniklerdendir. Özellikle yeni evlenmiş kişilerin pek çoğunun yatak odalarında kullanmak amacıyla dantel detayları kullandığını söylersek, çeyizlik nevresim takımlarının neden bu kadar revaçta olduğunu da anlamış oluruz.

YouTube video
Eskiden çeyizlik nevresimler sıfırdan ince ince işlenirken, günümüzde hazır tekstilin artmasından dolayı, hanımlar artık diledikleri ürünü çeyizlik satan marketlerden kolayca alabilmektedirler. Bununla birlikte, halen kendi zevklerine uygun olarak almış oldukları nevresim takımlarının üzerinde dantel detaylar ile farklılık yaratan pek çok kişi de bulunmuyor değil.

Çeyizlik-Nevresim-Takımları-Modelleri-1

Çeyizlik Nevresim Takımlarda Pembe Modası

Çeyizlik nevresim deyince, her birimizin aklına şirin mi şirin pudra ya da beyaz tonlarında işlemeler gelmesi son derece normal değil mi? Her ne kadar hazır tekstil hayatımızın dört bir yanına sızmış olsa da, pek çok kişi çeyizlik nevresim takımlarında da pembe ve tonlarını tercih ediyor. Çeyizlik nevresim takımlarının olmazsa olmazları arasında yer alan bu renk, pek çok kişi için oldukça avantajlı bir duruma tekabül ediyor. Siz de bu modelleri kullanabilirsiniz.

Nevresim-Takımları-1

Çeyizlik Nevresim Takımı Nasıl Yapılır?

Çeyizlik nevresim takımının nasıl yapılacağını Gülsüm’ün Elişleri YouTube kanalında yayınlanmış olan bir video ile anlatmaya çalışacağız. Nevresim takımlarınız için kullanabileceğiniz Harika Dantel Modelleri konusunu ziyaret edebilirsiniz.

YouTube video
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu