Saç Modelleri
Trend

Tel Toka İle Saçları Düzleştirme Yöntemi

Her kadının evinde mutlaka olan, yatak odasının olmazsa olmazıdır düzleştiriciler. Tel toka ile saçları düzleştirme yöntemi saçlarınızı düz hale getirmenin en kolay yöntemidir. Çok fazla düzleştirici kullanmak, saçınızın kırılmasına ya da yanmasına sebep olur. Düzleştirici kullanmadan saçlarınızı düz hale getirebilirsiniz. Bir kaç yöntem ile saçlarınızı düzleştirebilirsiniz.

Saç Düzleştirme yöntemleri

  • Kuaförünüzde fön çektirebilirsiniz.
  • Kendiniz fön çekebilirsiniz.
  • Tel toka ile saçlarınızı düzleştirebilirsiniz.

Herkesin devamlı kuaföre gidebilmek gibi bir durumu olmayabilir. Hal böyleyken en kolay yöntem tel toka ile saçlarınızı düzleştirmek olacaktır.

tel-toka-ile-sac-duzlestirme

İlgili Makaleler

Öncelikle saçlarınızın sağlıklı olabilmesi için, her gün ya da gün aşırı yıkamanızı tavsiye edebiliriz. Saç kremi kullanmak saçınızın sağlıklı olabilmesi için en iyi yöntemdir. Saç kremi genellikle yaz aylarında kullanabileceğiniz bir yöntem olabilir. Çünkü saçlarınızı yıkadıktan sonra kurulamamanız gerekmektedir.

Saçlarınızı kurulamak için kullanacağınız havlu ya da saç kurutma makinesi saçlarınızın elektriklenmesine neden olur. Bu da doğal olarak saçlarınızın kabarmasına neden olur. Saçlarınızı kurutmamanız ve bunu sadece yaz aylarında uygulamanız daha iyi bir seçim olacaktır.

Tel Toka ile Nasıl Düzleştirebilirsiniz

Herkesin saç yapısı aynı değildir. Bunun için, saçınızın kalınlığına ve yoğunluğuna göre 4 ya da 6 tutam ayırarak her tutamı yavaş ve oldukça nazik olursanız saçlarınızın elektriklenmesini önleyebilirsiniz.

Tutam şeklinde tuttuğunuz saçlarınızdan her yerine eşit uzaklıkta tokalar takın. Aynı işlemi diğer ayırmış olduğunuz tutamlara da uygulayın. Saçlarınıza istediğiniz miktarda tel tokaları taktıktan sonra tel tokalarınız çıkmayacak şekilde kafanıza bir havlu sarın ve 1 gece kafanızda kalacak şekilde bırakın.

1 geceyi saçlarınızda tokalar ile geçirdikten sonra saçlarınızı acıtmamak için yavaşça tel tokaları çıkartın. Aksi taktirde saçınıza vermek istediğiniz şekli bozabilirsiniz. Bu yöntemin en sonunda ise yapmanız gereken, saçlarınızı taramaktır. Fakat saçlarınızı tararken fırçanız ile değil de geniş dişli bir tarak kullanın. Anlattığımızı uygularsanız eğer saçlarınızın düz ve nemli olduğu için yumuşacık olduğunu fark edeceksiniz. Saçınız nemli olduğu için saçlarınızı uzun bir süre düz şekilde kullanabilirsiniz.

Saçlarınızla ilgili daha fazla içerik olmasını istiyorsanız, istediğiniz içeriği yorum olarak bırakabilirsiniz.

Bizi Pinterestte takip edebilirsiniz.

Aşağıdaki videoda yer alan Aylin Yılmaz‘ın Youtube kanalında yer alan videoyu izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu