yandex metrica
Amigurumi

Amigurumi Panda Yapımı Nasıl Olur?

Günümüzde çok sayı ve çeşitte oyuncak bulunuyor. Çocuğunuzun oynaması içine eline verdiğimiz pek çok oyuncak kanserojen boya veya sağlığa zararlı malzeme içeriyor. Bu neden ile yapılabilecek en sağlıklı şey çocuğunuz için uygun örgü modelleri oyuncak yapmak olacaktır. Amigurumi Panda Yapımı Nasıl Olur?

En iyi amigurumi tarifleri

Oyuncak örgü örme türleri içerisinde şu aralar en popüler model amigurumi yöntemidir. Amigurumi modelleri arasında en sevilen model olan amigurumi panda yapımı nasıl olur? Japonya el sanatı ile oyuncak dikim uygulamasına verilen ad diyebiliriz. Amigurumi ile tavşan, şeker kız, maymun, panda vb. oyuncakları kolayca dikmeniz mümkündür. Biz bu yazımızda sizlere amigurumi panda yapımı ile ilgili kolay bir tarif sunacağız.

Amugurumi-Panda-Yapimi-Nasil-Olur?
Amigurumi Panda Yapımı Nasıl Olur?

Amigurumi panda yapımı nasıl olur? Pandamızın yapılışı için herhangi bir yün markasının amigurimi için özel üretilmiş iplerinden 1 adet siyah ve 1 adet beyaz olmak üzere 2 adet yün ip almalısınız. Aldığınız iplik için gerekli olan ölçülerde yün tığı ve pandanın içine doldurmak amacı ile silikon elyafa ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca pandamızın gözlerini de satın almayı unutmayalım. Nakış iplikleri yardımı ile de pandamızın ağız ve burun kısımlarını tamamlayacağız.

Amigurumi bebek modelleri

Amigurumi pandamızın parçalarını tek tek örmek için resimdeki gibi her sıra için verilen tarifi takip etmelisiniz. Öncelik ile tarifimizde tekrar tekrar yazmamak adına bazı kısaltmalar kullanacağız. Amigurumi panda yapımına geçmeden en aşağıda bulunan video sayesinde izleyerekte öğrenebilirsiniz.

Amigurumi Panda Yapımı

Sh: Sihirli Halka

Si: Sıkı İğne

A: Artırma

E: Eksiltme

Verilen tarife göre ördüğümüz parçaları iğne yardımıyla bir araya getiriyoruz. Pandamızın iç kısmını silikon elyaf yardımı ile dolduruyoruz. Amigurumi pandamızın gözleri için satın aldığınız plastik gözleri ( kendiniz siyah keçeden de yapabilirsiniz) yapıştırıyoruz. Ayrıca nakış yaparken kullandığımız iplikler yardımıyla amigurumi pandamızın burun ve ağız kısımlarını tamamlıyoruz.

Amigurumi-Panda-Yapimi-Nasil-Olur
Amigurumi Panda Yapımı Nasıl Olur

Amigurumi modeller örgü örmeyi bilen her bayanın zorlanmadan yapabileceği modellerdir.  Birkaç basit örme tekniği ile pandamız hazır olmaktadır. Japonya’da başlayan bu el sanatı Türkiye’de de kısa sürede ilgi çekmeye başlamıştır. Amigurumi sayesinde çocuğunuz için hem sağlıklı hem ekonomik oyuncaklar örmeniz mümkün olacaktır. Amigurumi Panda Yapımı Nasıl Olur?

Amigurumi Panda Yapımı Hakkında Videolar

Amigurumi ile sadece verilen tarifle sınırlı kalmadan pandanız için değişik süsler veya değişik modeller katarak özgün ürünler oluşturabilirsiniz.

Yeşim Oskay  youtube kanalında örnek video izleyebilirsiniz.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu