yandex metrica
Dantel Örnekleri

Pratik Havlu Kenarı Yapımı

Pratik havlu kenarı yapımı örgü modelleri seçimine göre bazen meşakkatli bir hal alsa da bazı havlu kenarı yapımları oldukça kolay da olabilmektedir. Özellikle günlük kullanılacak havlularda bu tarz kolay yapılan havlu kenarları sıklıkla tercih edilebilmektedir. Birkaç pratik havlu kenarı yapımı ile siz de günlük ya da çeyizlik havlularınızın kenarlarını kolaylıkla süsleyebilirsiniz. İşte size birkaç pratik havlu kenarı modeli.

En güzel havlu kenarları modelleri

Havlu-Kenari-Modelleri-300X225.Jpg

Fransız Danteli İle Havlu Kenarı Süsleme

Havlu kenarlarınızı illa ki ağır tığ işi örgü modelleri ile uğraşarak süslemek zorunda değilsiniz. Havlu kenarlarını süslemek için Fransız dantel ve küpürlerinde da yararlanabilirsiniz. Bu şekilde hazır dantellerle yapılan havlu kenarları son derece şık olmakta ve pek çok seçeneği de bulunmaktadır.

Basit havlu kenarları modelleri

Bunun için yapmanız gereken, istediğiniz model ve renklerdeki hazır dantellerden edinip, dikiş makinesi yardımı ile düz dikiş yapmaktır. Son derece basit ve kullanışlı olan bu havlu kenarları, havlularınızı çeyizlik hoş bir görünüme kavuşturmanız da size yardımcı olacaktır.

Havlu Kenarlarında Boncuk Süslemeler

Havlu kenarları için çeşitli örgü modellerine örnek dışında bir diğer pratik kenar alternatifi, boncuklu havlu kenarlarıdır. Öyle ki bu kenarlar için kullanılacak boncuklar genellikle hazır dizili vesaire olduğundan son derece pratik bir şekilde havlu kenarına monte edilebilmektedir. Hazır olmayanlarında dahi boncuğu havlu kenarına monte etmek yine de kolay olmaktadır. Bunun için hayalet ip de denilen, misinayı andıran saydam iplerden ve boncuk iğnesinden faydalanarak havlu kenarınızı kolaylıkla yapabilirsiniz.

Havlu-Kenari-Ornegi

Panç İşi Havlu Kenarı

Dantel ve boncuk dikimi kadar kolay olmasa da bir diğer pratik havlu kenarı alternatifi panç işidir. Panç işi özel kalemi ve kasnağı yardımıyla yapılan son derece kolay bir iştir. Bunun için havlu kenarına yapacağınız deseni önceden belirleyerek havlu üzerine çizmeniz ve daha sonra modeli verebilmek için iplik, panç kalemi ve kasnaktan yararlanmanız gerekiyor. Son derece kolay yapılan panç işinin nasıl yapılacağına dair pek çok videoya internet üzerinden erişebilirsiniz.

Oya ve Dantel Dünyası youtube kanalında örnek videoyu izleyebilirsiniz.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu