yandex metrica
Amigurumi

Amigurumi İnek Yapımı

Amigurumi tekniği ile günümüzde bir çok figürü örmek mümkün. Fakat çocuklar tarafından daha çok beğenilen çiftlik hayvanlarının ön planda olduğunu söyleyebiliriz. Bunların da başında amigurumi inek yapımı gelmekte.

Amigurumi İnek Yapımı

Amigurumi inek yapımı, sık iğne tekniği kullanılarak örülen oyuncak figürlerin genel adıdır. Kolay ve pratik olması, maliyetinin düşük olması ve sınırsız bir model çeşitliliğine sahip olması ilgiyi daha da artırmaktadır. Ayrıca amigurumi inek figürleri doğal ve organik olması yönüyle güvenilir bir oyuncak olarak sepette yerini almaktadır.

Amigurumi Inek Modelii

Amigurumi Inek Modeli 4

Amigurumi İnek Yapılışı

Amigurumi inek yapılışı araştırmalarında internette karşınıza birden fazla sonuç çıkması kafanızı karıştırabilir. Özellikle amigurumi Sütaş inek veya amigurumi milka inek yapımı gibi tarifler dikkatinizi çekecektir. Baştan belirtelim ki aradaki fark kullanılan renklerden ve inek üzerine işlenen basit desenlerden başka bir şey değildir.

Amigurumi tığ işi inek oyuncakları çocukları eğlendirmenin yanı sıra, onu ören yetişkinlere de tam bir hobi/uğraş sağlamaktadır. Bu da yoğun ve genellikle stresli bir yaşam sürenler için harikadır.

Tığ işinin sağlayabileceği bir diğer fayda da amigurumi inek modelleri ve diğer figürlerin satışından elde edilen ekstra gelirdir. O halde malzemeleriniz mevcutsa ve örgüye az bir el yatkınlığınız varsa haydi amigurumi inek tariflerini inceleyelim.

Amigurumi Inek Modelii 3

Amigurumi Inek Modelii 5

Amigurumi Inek Modelii 6

Amigurumi Sütaş İneği Tarifi

Amigurumi sütaş inek modeli yapımı pratik olmakla beraber çok kolay. Modeli yapmak için 3 renk ipe ihtiyacımız olacak. Siyah, beyaz ve pembe.  Pembe ip tabi ki burun kısmı ve kulak içi için. Siyah ve beyaz renkler ile sırt desenleri oluşturulacak.

Amigurumi inek kalıbının yapımına kafadan başlıyoruz. Baş kısmını tamamladığımızda ipleri kesmeden gövdeye geçiyoruz. Amigurumi kalıbının ağzı pembe ip ile örülerek doğallık sağlanır. Burun ve gözler siyah ip ile örülebilir. Amigurumi inek kulaklarının iç kısmı için yine pembe ip uygun olacaktır.

Amigurumi Inek Yapılışı

Amigurumi Inek Modelii 2

Aşağıdaki videoyu izleyerek adım adım sütaş ineği amigurumi nasıl yapılır öğrenebilirsiniz.

Diğer Amigurumi modelimiz olan, Amigurumi Arı Maya Yapılışı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Amigurumi Anahtarlık İnek

Sevimli bir amigurumi inek figürünü anahtarlık olarak cebinizde taşımak ve her ortamda sevimliliği ile dikkatleri çekmek ister misiniz? Genellikle sadece kafa kısmından oluşan amigurumi inek anahtarlık çeşitleri cazip fiyatlar üzerinden satılabilmektedir. Ayrıca kendiniz yapmak isterseniz tarifi çok basit ve seridir.

Amigurumi Inek Modeli 7

Amigurumi İnek Fiyatları

Amigurumi inek el emeği bir ürün olduğundan dolayı fiyatları emek ve ebatlara göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ebatlarına göre 70 TL’den başlayarak 500-600 TL bandına kadar amigurumi inek modelleri bulabilirsiniz. 

Amigurumi inek yapımı modellerinden oluşan galerimize göz gezdirerek birbirinden güzel örgü inekleri detaylı inceleyebilirsiniz. Ayrıca yorum bölümünden ördüğünüz modelleri paylaşmak ister misiniz?

Amigurumi İnek Yapımı hakkında bildiklerinizi yorumlar bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.

Ören Hanım YouTube kanalında yer alan, SÜTAŞ BUZAĞI YAPIMI -Buzağı yapımı videosunu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=lPDlHAInIXU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu