yandex metrica
Örgü Modelleri

Şiş ile Yapılabilen 24 Farklı Örgü Modelleri

Bu yazımızda sizlere şiş ile yapabileceğiniz 24 farklı örgü modellerini bir araya topladığımız bilgileri vermeye çalışacağız. Eğer içeriğimizi beğendiyseniz aşağıda yorum bölümünde yer alan bağlantıdan bizlerle bunu paylaşabilirsiniz.

Şiş ile Yapılabilen 24 Farklı Örgü Modelleri

Her dönem hanımların gözdesi olan şiş ile örgü, geçmişten günümüze gelen bir gelenektir. Hanımların severek yaptığı şiş örgü modelleri, renk renk ve desen desen özellikleri ile adeta görenleri büyülemektedir. Özellikle kıyafet ve giyim konusunda örülen el emekleri, son moda modellerden oluşmaktadır. Bununla birlikte çeyizlerin olmazsa olmazı yine şiş ile yapılan örgü modelleridir. Şık duruşları, yumuşak dokuları ve eşsiz modelleriyle siz hanımların en sevdiği örgü çeşidinden birisidir. Bu açıdan Şiş ile Yapılabilen 24 Farklı Örgü Modelleri ve görsellerini sizlerle paylaştık. Hem pratik hem göz alıcı bu örneklere gelin birlikte göz atalım.

Şiş ile Yapabileceğiniz En Sevilen 24 Farklı Örgü Modeli

Şiş ile Yapılabilen 24 Farklı Örgü Modelleri, son dönemin öne çıkan örneklerinden oluşmaktadır. Farklı iplerden seçilen ve farklı desenlerden elde edilen modeller, şık ve estetik görüntüleriyle büyülemektedir. Bu modellerden bazıları özellikle bu yıl içerisinde oldukça popüler hale gelmiştir.  Elbette ki en trend modellerin arasında hiçbir zaman modası geçmeyen örgü modelleri de yer almaktadır. Kalın veya seyrek örgülerden oluşan bu ürünler, modelde kullanılan değişik şiş numaraları ile bu farklılığı sağlamaktadır.

Şişle Yapılan Örgü Modelleri

Şişle Yapılan Örgü Modelleri 2

Şiş ile yapılan örgü modelleri sayısız çeşittedir. Bunlardan en çok tercih edilenlerden birisi şallardır. Örnek modelde gördüğünüz gibi parlak ipliklerden yapılan üçgen şallar, kesinlikle tüm dikkatleri üstüne toplamaktadır. Eklenen püskül detayları ve zarif modeliyle bu şal modeli, en tercih edilenlerden birisidir.

Şişle Yapılan Örgü Modelleri 12

Şişle Yapılan Örgü Modelleri 13

Şişle Yapılan Örgü Modelleri 14

Şişle Yapılan Örgü Modelleri 15

Şiş ile Yapılabilen 24 Farklı Örgü Modelleri örgü hırkalardır. Kısa kollu, uzun kollu veya kolsuz modelleri olan hırkalar hem pratik hem de eşsiz olmaktadır. Sonbahar tonlarının yakıştığı hırkalar, çeşitli düğme tercihiyle daha da zenginleşmektedir. Örnekte gördüğünüz gibi cepli ve boydan düğmeli olarak örülen bu hırka modeli, tüm hanımların beğenisini kazanacak niteliklerdedir.

Uzun Hırka Modeli 2

Uzun Hırka Modeli

Uzun Hırka Modeli 3

Uzun Hırka Modeli 4

Uzun Hırka Modeli 5

Şiş ile Yapılan Yelek Modelleri

Bayan yelekleri de örgü modellerinin vazgeçilmezlerindendir. Özellikle mevsim geçişlerinde bayanların dolaplarırnda muhakkak bulundurdukları olmazsa olmazlarındandır.Farklı motif ve örgü çeşitleriyle detaylandırılan bayan yelekleri zevkimize hitap eden farklı renkleriyle ilgi çekerek bayanlar arasındaki popülaritesini günümüze kadar korumuştur.

Sisle Yapılan Örgü Modelleri 16

Sisle Yapılan Örgü Modelleri 17

Sisle Yapılan Örgü Modelleri 18

Sisle Yapılan Örgü Modelleri 19

Örgü dediğimizde aklımıza yılların modası geçmeyen baklava dilim desenli model gelmektedir. Gerek duruşu gerekse her renge uyumu ile bu desen, en popülerler arasındadır. Bu açıdan yetişkinler için de örülen gerek yelek modeli, gerekse kazak modeli örnekte paylaştığımız gibi modern çizgilere uyarlanarak geleneksel duruşu modernize edilmiştir.

Şişle Yapılan Örgü Modelleri 5

 

Şiş ile Yapılan Kazak ve Süveter Modelleri

Cıvıl cıvıl renklerle uyumlu olan şiş ile yapılan örgü modelleri de 2022 yılının trendleri arasındadır. Son derece havalı duran süveterler, kazaklar yine şişle yapılan örgü çeşitleridir. Özellikle popüler olan tomurcuk örgü modeli, bu ürünlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Aşağıdaki örnekte olduğu gibi gri tonları ve bu desen, şıklığı ve zarifliği yansıtmaktadır.

Sisle Yapılan Örgü Modelleri 3

Sisle Yapılan Örgü Modelleri 4

Şişle Yapılan Örgü Modelleri 6

Şişle Yapılan Örgü Modelleri 7

Şişle Yapılan Örgü Modelleri 8

Şişle Yapılan Örgü Modelleri 9

Şişle Yapılan Örgü Modelleri 10

Şişle Yapılan Örgü Modelleri 11

Örgübu.com Öneriyor 🙂 En Beğenilen 50 Bebek Yelek Örgü Modelleri makalemizi inceleyin.

Şiş ile Yapılabilen 24 Farklı Örgü Modelleri hakkında bildiklerinizi bizimle yorumlar bölümünde paylaşabilirsiniz.

Örgü Kataloğu YouTube kanalında yer alan İki şiş YUMUŞACIK Kolay bir Örgü Modeli Anlatımı ❖ Bebek Örgüleri ❖ knitting crochet videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu