yandex metrica
Örgü Modelleri

Baharlık İpten Örgü Nasıl Yapılır?

Baharlık ipten örgü denilince bazıları anlamayabilir, çünkü örgüler normalde yünden yapılan sıcak giyim ürünleri olarak bilinmektedir. Baharlık ipten örgü nasıl yapılır? veya öyle bir şey gerçekten mümkün mü? Baharlık ipten örgü yaptığınızda, aslında bir nevi hafif bir hırka gibi oluyor ve örneğin kolsuz veya askılı bir badi veya tişört giydiğinizde, baharlık ipten yapılan hırkayı üzerinizden giyebiliyorsunuz. Baharlık ipten örgü nasıl yapılır? şeklinde internete yazıp araştırırsanız, karşınıza birçok farklı seçenekler ve örnekler çıkacaktır. Bu örnekler ve videolar doğrultusunda yaparsanız, ilk defa yapsanız bile, aşağı yukarı istediğiniz tasarımı elde edebileceksiniz. Örgü yapmak alışana kadar kolay bir iş değildir, dolayısıyla bu işte çalışanlara ciddi anlamda saygı duymak gerekir.

Merserize ipten hırka modelleri

Orgu-Kazak-Modelleri-Ve-Yapilislari

 

Baharlık denildiğinde aslında sizi hafif sıcak tutan ve hafifte serin tutan bir giyim ürün olması gerekiyor. Dolayısıyla ne yüzde yüz yün, nede tamamen sade ve naylon ip. Baharlıklarda internetteki görsellerden de görebilirsiniz ki, çok ince ve salaş giyilebilecek giysilerdir. Baharlık ipten örgü nasıl yapılır? diye merak edenler için, hafif bir giyim ürünü olduğunu unutmamaları gerekiyor. Eğer sizde bir ipten baharlık bir örgü yapmak isterseniz, internetteki videoları araştırabilir, yazıları okuyabilirsiniz veya kitabevlerinden kitapları da araştırabilirsiniz.

Baharlık hırka yapımı

Artık birçok el işleri ve becerileri kitapları ve görselleri bulunmaktadır. Dolayısıyla mutlaka kendinize göre bir örnek bulabilirsiniz. Örgüye alıştıktan sonra, kendiniz üretmeye başlıyorsunuz, bu yüzden kitaba veya herhangi bir görsele de ihtiyaç duymamaya başlıyorsunuz, fakat o zamana kadar bir desteğe her zaman ihtiyacınız vardır.

Örgü-Kazak-Modelleri-8

Örgü-Kazak-Modelleri-7

Örgü-Kazak-Modelleri-6

Örgü-Kazak-Modelleri-5

Örgü-Kazak-Modelleri-4

Örgü-Kazak-Modelleri-3

Örgü-Kazak-Modelleri-2

Orgu-Kazak-Modelleri

ayşegülünişleri ACK youtube kanalında örnek videoyu izleyebilirsiniz.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu