Örgü Modelleri

Baharlık İpten Örgü Nasıl Yapılır?

Baharlık ipten örgü denilince bazıları anlamayabilir, çünkü örgüler normalde yünden yapılan sıcak giyim ürünleri olarak bilinmektedir. Baharlık ipten örgü nasıl yapılır veya öyle bir şey gerçekten mümkün mü? Baharlık ipten örgü yaptığınızda, aslında bir nevi hafif bir hırka gibi oluyor ve örneğin kolsuz veya askılı bir badi veya tişört giydiğinizde, baharlık ipten yapılan hırkayı üzerinizden giyebiliyorsunuz. Baharlık ipten örgü nasıl yapılır şeklinde internete yazıp araştırırsanız, karşınıza birçok farklı seçenekler ve örnekler çıkacaktır. Bu örnekler ve videolar doğrultusunda yaparsanız, ilk defa yapsanız bile, aşağı yukarı istediğiniz tasarımı elde edebileceksiniz. Örgü yapmak alışana kadar kolay bir iş değildir, dolayısıyla bu işte çalışanlara ciddi anlamda saygı duymak gerekir.

 

Örgü Kazak modelleri ve Yapılışları

 

Baharlık denildiğinde aslında sizi hafif sıcak tutan ve hafifte serin tutan bir giyim ürün olması gerekiyor. Dolayısıyla ne yüzde yüz yün, nede tamamen sade ve naylon ip. Baharlıklarda internetteki görsellerden de görebilirsiniz ki, çok ince ve slaş giyilebilecek giysilerdir. Baharlık ipten örgü nasıl yapılır diye merak edenler için, hafif bir giyim ürünü olduğunu unutmamaları gerekiyor. Eğer sizde bir ipten baharlık bir örgü yapmak isterseniz, internetteki videoları araştırabilir, yazıları okuyabilirsiniz veya kitabevlerinden kitapları da araştırabilirsiniz. Artık birçok el işleri ve becerileri kitapları ve görselleri bulunmaktadır. Dolayısıyla mutlaka kendinize göre bir örnek bulabilirsiniz. Örgüye alıştıktan sonra, kendiniz üretmeye başlıyorsunuz, bu yüzden kitaba veya herhangi bir görsele de ihtiyaç duymamaya başlıyorsunuz, fakat o zamana kadar bir desteğe her zaman ihtiyacınız vardır.

 

Örgü Kazak Modelleri Kadın

 

Örgü Kazak Modelleri

 

 

İpek

İpek < Örgübu.com Sitesinin yöneticisidir. Türkiye'nin Örgü Sitesi yöneticisidir. 2015 yılından bu yana Örgü modelleri ile ilgili yazılar yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı

Başa dön tuşu
İnstagram Hesabımızı Takip Edin!