yandex metrica
Örgü Modelleri

Koronovirüsten Korunmak için Örgüden Maske Yapımı

Tüm Dünya’yı ve ülkemizi etkisi altına alan salgın hastalık Koronovirüs bugünlerde hepimizin gündemi oldu. Uzmanların verdikleri bilgilere göre, ellerimizi sık aralıklar ile 40 saniye kadar yıkamamız gerektiğidir.

Maskemizi, yıkayamadığımız durumlarda ise dezenfektan kullanmamız yönünde.

Hastalıktan korunabilmek için, gerekli olmadığı zamanlarda evden çıkmamak. Evden çıkmamak tek başına yeterli olmadığı gibi, dışarıda yapılan alışverişten sonra eve aldığımız herşeyin dezenfektanı yapılmalı.

Zorunluluk olmadığı zamanlarda evden çıkarken, maske ve eldiven kullanmak gerekiyor.

Evden çıkarken maskenizi ve eldiveninizi unutmamanız hem sizin hem de dışarıdaki insanların sağlığı için oldukça önemli.

Sizler için aşağıda yer alan maske yapım videoları ile evde bulunan malzemeler ile maske yapabilmeniz oldukça kolay.

Videoları izleyerek kendi maskenizi evde kendiniz yapabilirsiniz.

Orgu-Maske-Nasil-Yapilir

Çok Kolay Tığ İşi Örgü Maske Yapımı

Evinizde bulunan fazlalık ipler ile örebileceğiniz maske yapımı için aşağıdaki videoyu örnek alabilirsiniz. Yapımı çok kolay olan maske ile sevdiklerinizin de sağlığını koruyabilirsiniz.

YouTube video

Siyah Maske Yapımı

Siyah maskeleri evinizde yapabilmek için gerekli malzemeleri videoda bulabilirsiniz. Evde olan kumaşlar ile yapabileceğiniz maskeleri dışarı çıkarken kullanabilirsiniz.
 
Evdeki malzemeler ile siyah maske yapımı videosunu izleyerek, tek kullanımlık maske yapabilirsiniz. Yapmış olduğunuz maskeyi temizleyip kuruttuktan sonra tekrar kullanabilirsiniz.
Sitemizde yer alan diğer örgü modeller makalelerine ulaşabilmek için Örgü modelleri kategorimize ulaşabilir ya da aşağıda yer alan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

YouTube video
Sitemizde yer alan makaleler ve videolar hakkında yardıma ihtiyaç duyarsanız aşağıda yer alan Yorumlar bölümünü kullanarak bizlere sorabilir ya da yorumda bulunarak diğer ziyaretçilerimizin cevap vermesini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu