Güzellik
Trend

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Hanımların en büyük dertlerinden birisi olan tırnak bakımı konusunda sizlere yardımcı olması için bu makaleyi hazırladık. Görsel olarak her zaman için eller en hassas bölge olup, zarafeti temsil etmektedir. Fakat her an için kullanımda olan eller çeşitli zararlı etkenlere maruz kalarak bu zarafetin korunmasını zorlamaktadır. Elleri görsel zarafetle temsil eden tırnaklar ise, bakımsız ve sağlıksız olmaları durumunda canlı ve yıpranmamış bir cildin kusursuzluğunu anında ortadan kaldırmaktadır. Bu nedenle tırnak bakımı nasıl yapılır konusunda bilgilerin edinilerek kusursuzluğun koruma altına alınması gerekmektedir.

Doğal Tırnak Bakımı

Gerçekleştirilen bakım yöntemlerini ele alarak tırnak bakımı nasıl yapılır sorularının mücadelesinden sıyrılıp, sağlam manikürlü ve pedikürlü bir duruşla istenilen zarafet kolaylıkla elde edilebilmektedir. Öncelikle tırnaklarının görünümünde engel teşkil eden kırılma sorunlarından uzaklaşılması gerekmektedir. Bunun için uygulanılan basit yöntem ise, cam kâse içersine eşit miktarda limon ve gliserin karıştırılmasıyla uyumadan önce tırnaklara sürülmesi gerekmektedir.

tirnak-bakimi-nasil-yapilir
tırnak bakımı nasıl yapılır?

Oje sürme tercihlerinde kozmetik ürün olması nedeniyle dikkatli seçilmesi oldukça önemli olup, kaliteli kullanımla tırnak kırılmalarının önüne rahatlıkla geçilebilmektedir. Sürülen ojenin temizliğinde kendinden asetonlu mendillerin tercih edilmesi, sağlıklı tırnaklarda etkili olan güçlü metabolizma ve dış etkenlerden korunması dikkate alınarak tırnaklarda sertliğin beraberinde esnek bir duruşun elde edilmesi sağlamaktadır.

ayak tırnak bakımı nasıl yapılır?

Güneş, klor ve sert deterjanlardan uzak durularak, hassaslaşmalarının önüne geçilmesi, kaliteli kremlerle nemlendirilmesine özel gösterilmesi gerekmektedir. Gün içerisinde tırnakların birkaç kez olmak kaydıyla fırçalanması ve fırçalama şeklinin yanlara doğru uygulanması yapılması uygunluk oluşturmaktadır. Buradaki amaç kan dolaşımı hızlandırarak, tırnakların sağlıklı uzamasını sağlamaktır.

Beslenme unsuruna dikkat ederek alınması gereken B vitamini, demir ve kalsiyum ihtiyaçlarının karşılanarak tırnağın desteklenmesi sağlanıp, su içme oranına dikkat edilmesi gerekmektedir. Tırnakların gerek duyduğu yağ asidini sağlamak adına badem tüketimi önemli olup, kısa sürede etkisini göstermektedir. Masaj ihtiyaçlarını karşılarken her parmağın ayrı olarak ele alınıp, kökünden ucuna doğru bir masajın uygulanması rahatlamayı tırnaklara sunmaktadır.

Evde Tırnak Bakımı

Tırnaklarda yaşanılan sararma oldukça sıkıntı sunan sorunlardan biri olup, sarı pigmentlerin öne çıkmasının engellenmesi isteklerinde, limon kullanımı yardımcı olmaktadır. Sararmış tırnak üzerine sürülen limon, on dakika bekleme sonrasında, oksijenli suyla ıslatılmış pamuk ile silinmektedir.

Tırnak cildinin kurmaması adına, nemlendiricilerin kullanılması ve tırnak diplerinde oluşan rahatsız edici görüntüden sıyrılması sağlanılmaktadır. Besleyici özellikli kremlerin gece sürülerek tırnakların sağlıklı bir şekilde dinlenmeleri elde edilebilmektedir.

şekilsiz tırnaklar nasıl düzeltilir

Tırnak bakımı nasıl olur, kapsamlı bir itinayı ve dikkati gerektiren hassasiyeti taşımaktadır. Bu nedenle sağlıklı tırnakların elde edilebilmesi adına günlük olarak bakımının yapılması gerekmektedir.

Güzellik ile ilgili bir çok makaleye ulaşabilmek için; seckinkadin.com adresini takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu