Örgü Modelleri

Boncuklu Bileklik Modelleri ve Yapımı

Bayanların olmazsa olmaz aksesuarlarından bir tanesi de şüphesiz ki hem kullanım rahatlığı ile hem kolay takıp çıkarılabilmesi ile, hem her kıyafette rahatça gösterip sergileyebileceğiniz kendini gösteren özelliği ile şüphesiz ki bileklikler.

Öyle ki bir küpe düşünün veya da bir kolye, küpeniz saçlarınızdan dolayı gözükmeye bilir, ya da kolyeniz bluzunuzun yakasının gölgesinde kalıp, hiç gözükmeyebilir veya da tesettürlü bir bayan iseniz ne küpeniz ne de kolyeniz zaten gözükmeyecektir. Ancak bileklikler her fırsatta her kıyafette kendini gösterebilen, rahatlık ile taşıyabileceğiniz, uzun kollu bluzlarda bile kullanabileceğiniz şık ve güzel aksesuarlardır.

Eskiden bileklik denilince akla, özellikle de yeni doğmuş bebeklerin bileklerine takılan zincirli, bazen isimli, genelde nazar boncuklu ve büyük çoğunlukla da, altın bileklikler gelirdi.

Ancak şimdi bileklik modelleri de, çeşitleri de yapıldıkları ürünler yani ham maddeleri de o kadar farklı o kadar çok çeşitli ki.

Deriden yapılan bileklikler, boncuklu evde yapabileceğiniz bileklikler, ipten yapılan bileklikler, hatta işi biraz daha ileri götürüp, kolanın açma halkalarından yapılan ya da çengelli iğneden yapılan bileklikler ve daha neler neler.

Ama en çok kullanılanı ve en çok tercih edileni de şüphesiz ki boncuklu bileklik modelleri. Gerek rengarenk cıvıl cıvıl kızların içini açan, her yaşta kızı cezbeden renkleri, gerek diğer taşlara ve ürünlere göre daha rahat yapısı ile ergonomik kullanım rahatlığı ile en revaç gören ürünler arasında.

Evde kendi zevkinize kendi bütçenize göre bileklik yapmak mümkün. İhtiyacınız oln tek şey istediğiniz boncuklar ve elastik misina. Ucuna da iki klips taktınız mı tamamdır. iyi günlerde kullanın.

İpek

İpek < Örgübu.com Sitesinin yöneticisidir. Türkiye'nin Örgü Sitesi yöneticisidir. 2015 yılından bu yana Örgü modelleri ile ilgili yazılar yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
İnstagram Hesabımızı Takip Edin!