yandex metrica
Örgü Modelleri

Çok Kolay En Popüler Örgü Modelleri ( 7 Model )

Modanın tekdüzeliğinden ve sıkıcılığından bıktınız mı? Bu çok kolaymış diyeceğiniz çok kolay en popüler örgü modelleri ile siz de dolabınızı farklılaştırabilirsiniz. Seri üretimin o bayağı tekdüzeliğinden bıkanlar için örgü günümüzde yeniden revaçta.

Çok Kolay En Popüler Örgü Modelleri

Siz de kendi kullanımız için ya da bir gelir kaynağı elde etmek amacıyla bu örgü modellerini deneyebilirsiniz. İster hediye amaçlı isterseniz kendiniz için üretebileceğiniz bu modeller oldukça kullanışlı ve kolay. Bu modelleri kullanarak bere, atkı, hırka, kazak gibi kıyafetler üretmeniz mümkün. Çok kolay En popüler örgü modellerine bir göz atalım.

Örgü Yelek Modelleri

Yaratıcılığınızın sınırlarını zorlayın. Dilediğiniz herhangi bir tekstil ürününü kendi emeğinizle yaratmanın zevkine varın. Kendi modanıza kendiniz yön verin. İşte çok kolaymış diyeceğiniz en kolay örgü modellerinden birkaçı:

Bir Ters Bir Düz

En klasik olan bu bir ters bir düz modeli şişle örülüyor. Bu modeli örmek oldukça basit ve kullanım alanı da bir hayli geniş. Atkı, bere, kazak, hırka gibi ürünlerde bu modeli kullanmak işinizi kolaylaştıracak. Aynı zamanda muntazam duruşuyla da oldukça düzenli bir görünüş sergileyecektir.

Çok Kolay En Popüler Örgü Modelleri

İki Ters İki Düz

İşte klasik bir başka model daha. İki ters iki düz modeli örgünüzün zengin görünümünü sağlar. Aynı zamanda yapımı oldukça kolaydır. Kol ağızları, boğazlar, yakalar, hırka ve kazak eteklerinde lastik amaçlı bu model kullanılır.

Kolay Örgü Modelleri 2

Türkan Şoray Kirpiği

Klasik ve kolay örgü modellerinden sıkıldınız mı? Yenilik ve zorluk mu arıyorsunuz? Türkan Şoray Kirpiği modeli tam size göre. Farklı görüntüsüne bakarak sakın ha korkmayın. Öğrenilmesi kolay ve oldukça orijinal görünen bu model ile ürünlerinizde yeni bir tarz yaratabilirsiniz.

Türkan Şoray Kirpiği Şal

Balıksırtı

Balıksırtını genellikle saç örgüsünde duyuyor olsak da böyle bir el örgüsü modeli de mevcut. Bununla birlikte oldukça da yaygın olarak kullanılıyor. Siz de kaban görünümlü sert ve dolgun kazaklarınız için bu örgü modelini kullanabilirsiniz. Balıksırtı, soğuk kış günlerinizin vazgeçilmez örgü modeli olacaktır.

Balıksırtı Örgü Atkı

Baklava Dilimi

6 ilmek ters, 8 ilmek düz örgüyle yapılan baklava dilimi örgü modeli yenilik arayanlar için ideal. Oldukça kolay olan bu model, kazaklarda ve yeleklerde kullanım için uygundur. Tabii ki yaratıcılık size kalmış. Bu modeli canınızın istediği gibi herhangi bir tasarımda da kullanmanız mümkün.

Baklava Dilimi Örgü

Saç Örgüsü

Basit ve sade kıyafetlerinize küçük şık dokunuşlar yapmak için saç örgüsü modeli biçilmiş kaftan. Özel bir tığ yardımıyla örülebilen bu model sade tasarımlarınızı hareketlendirecektir. Saç örgüsü modeli, tasarımlarınıza daha zengin ve nostaljik bir görünüm kazandıracaktır. Şık ve zengin görüntüsü gözünüzü korkutmasın. Bir kere öğrenince yapımı oldukça da zevkli.

Saç Örgüsü Kazak

Hasır Örgü

İşte komşu çatlatacak harika bir model: hasır örgü. Herkes modeliniz konuşsun mu istiyorsunuz? Hasır örgü modeli tam size göre. Karışık örüntüsü gözünüzü korkutmasın. Şişle örülen bu modeli her türlü tasarımınızda kullanabilirsiniz. Şapkalar, atkılar, bereler, hırkalar, bebek battaniyeleri.

Hasır Örgü Kazak

Kolay Örgü Modelleri

Kolay Örgü modelleri konusunda yazmış olduğumuz içeriklere sitemizdeki Diğer Modeller kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Diğer Örgü Modelleri makalelerimize ulaşmak için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Çok Kolay En Popüler Örgü Modelleri hakkındaki yorumunuzu aşağıda yer alan yorumlar bölümüne yorumunuzu ekleyerek, diğer ziyaretçilerimize konu hakkında yardımcı olabilirsiniz.

Çok Kolay En Popüler Örgü Modellerine YouTube’da arama yaparak aşağıdaki sonucu bulduk. Ve sizler için en güzeli olduğunu düşündüğümüz modeli aşağıya ekliyoruz.

En Popüler 10 Tığ İşi Oya Modelleri

En Popüler 10 Tığ işi Oya modelleri için; https://www.orgubu.com/en-populer-tig-isi-oya-modelleri/ makalemize ulaşabilirsiniz.

Tülay’ın Marifetli Örgüleri kanalındaki video aşağıda;

https://www.youtube.com/watch?v=tajmG8EjPtE

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu