yandex metrica
Örgü ModelleriTığ İşi Örgü Modelleri

El Örgüsü Terlik Modelleri

Tığ, şiş ve ip kullanarak neredeyse yapamayacağınız bir ürün yok. Atkılar, bereler, şapkalar hırka ve daha neler neler yapabilirsiniz. Bunlardan bazıları da örgü ev terliği yapımıdır. İstediğiniz renkte ve modelde yapabileceğiniz bu ürünler rahat bir kullanım sağlıyor. Hem de ayaklarınız sıcacık kalıyor.

El-Örgüsü-Terlik-Modelleri-25

Örgü Ev Terliği Yapılışı

Bugünkü yazımızda sizlere örgü ev terliği tarifini vereceğim.

Öncelikli olarak ayak numaranıza göre bir taban almanız gerekiyor. Çok ucuz bir fiyata ayakkabıcılardan bulabilirsiniz ve tabi ki alışverişe çıkmışken dilediğiniz nako ipleri almayı unutmayın. El Örgüsü Terlik Modelleri

Terliğimizi yapmaya sık iğne ile başlıyoruz. On dört adet sık iğne yaptıktan sonra 31 tane ikili trabzan yapıyoruz. Sıra bittikten sonra geri dönüyoruz ve bir zincire üç trabzan yapıyoruz. İkinci dönüşümüzde üç zincire altı trabzan ve üç, dört ve beşinci dönüşte altı zincire on iki trabzan yapıyoruz. Oluşan örgüyü tabana dikiyoruz. Terliğin ön kısmına farklı bir iple trabzanları ve ajurları kullanarak dilediğiniz motifle süsleyebilirsiniz. El Örgüsü Terlik Modelleri.

El-Örgüsü-Terlik-Modelleri-23

Örgü Ev Terliği Yapımı

Sizlere kış boyu giyeceğiniz terlik modellerini daha sevimli ve daha şık hale getireceğiniz bir örnek daha vereceğim. Kullanacağımız malzemeler; İstediğiniz renkte yün, tığ, ayağınıza göre terlik tabanı, kanca. Kanca yardımı ile terlik tabanının çevresinde delikler açınız. Daha sonra tığ yardımı ile taban etrafını örmeye başlayın. Düz örgü yapacaksınız. Taban görünmeyecek şekilde ördükten sonra terliğimizin önünü yapmaya başlayacağız. Terliğin üst orta kısmından başlayarak yarım şapka şeklinde öreceğiz. Bitirdiğiniz terliğin astarını dikebilirsiniz. Dilerseniz kurdele ile dilerseniz de örgüden fiyonk, göz, çiçek gibi motiflerle süsleyebilirsiniz. El Örgüsü Terlik Modelleri

Siz de kolayca yapılan bu terlik modellerini kendinize göre düzenleyip, tasarlayabilir, kendinizden bir şeyler katarak hem şık hem de daha özel örgüler elde edebilirsiniz. Yaptığınız örgüleri eşiniz ve çocuklarınızın da beğeneceğine şüpheniz olmasın.

El-Örgüsü-Terlik-Modelleri-Yapılışı

El-Örgüsü-Terlik-Modelleri-26

El-Örgüsü-Terlik-Modelleri-24

El-Örgüsü-Terlik-Modelleri-22

El-Örgüsü-Terlik-Modelleri-21

El-Örgüsü-Terlik-Modelleri-20

El-Örgüsü-Terlik-Modelleri-19

El-Örgüsü-Terlik-Modelleri-18

El-Örgüsü-Terlik-Modelleri-17

El-Örgüsü-Terlik-Modelleri-16

El-Örgüsü-Terlik-Modelleri-15

El-Örgüsü-Terlik-Modelleri-14

El-Örgüsü-Terlik-Modelleri-13

El-Örgüsü-Terlik-Modelleri-12

El-Örgüsü-Terlik-Modelleri-11

El-Örgüsü-Terlik-Modelleri-10

El-Örgüsü-Terlik-Modelleri-9

El-Örgüsü-Terlik-Modelleri-8

El-Örgüsü-Terlik-Modelleri-7

El-Örgüsü-Terlik-Modelleri-6

El-Örgüsü-Terlik-Modelleri-5

El-Örgüsü-Terlik-Modelleri-4

El-Örgüsü-Terlik-Modelleri-3

El-Örgüsü-Terlik-Modelleri-2

El-Örgüsü-Terlik-Modelleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ayşe Varol youtube kanalında örnek videoyu izleyebilirsiniz.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu