yandex metrica
Derya Baykal Örgü Modelleri

Örgü Tunik Modelleri

Hazır giyim sektöründe de sıkça rastladığımız tunikler. Bayanların da örgü dünyalarında geniş yer tutan tuniklerin her geçen gün farklı modelleri çıkmakta. Bayanların yaratıcılıkları sınır tanımamaktadır. örgü tunik modellerinde en yeni olanları sizler ile paylaşmak istiyorum.

El örgüsü tunik modelleri yapılışı

Ponponlu örgü tunik :  Otuz sekiz beden bayanlar için vereceğimiz bu örnekte 200 gr ip ve sekiz numara şiş gerekli olan malzemelerdir.

Tuniğin arka kısmından dokuz ilmek ile ajur örmeye başlıyoruz. Her sırada iki ilmek artırıyor ve on dokuzuncu sıraya geldiğimizde kırk beş ilmeğe ulaşıyoruz. Kırk beş ilmek ile kırk beş cm olana kadar örün. Uzunluğu size kalmış. Kol oyuntusu yapmaya başlayacağınızda kolu iki, bir ve iki olacak şekilde yanlardan kesiyorsunuz. On dokuz sıra sonra omuz bölgesi bitmiş olacağından yaka oyuntusunu yapıp bitirin. Tuniğimizin ön kısmını da dokuz ilmek ile başlayacağız. Arkanın örüldüğü gibi kol ve yaka oyuntularını bırakarak tamamlıyoruz. Örgü Tunik Modelleri

Şiş örgü tunik modelleri

Kol yapımına otuz üç ilmek ile başlıyoruz. Kırk beş santime ulaşınca iki bir şeklinde kolu kesin ve her sırada bir azaltarak bitirin. Örgü Tunik Modelleri

Robalı örgü tunik: Roba kısmı işlemeli gibi görünen gövde kısmı düz örgü olan bu örgü tunik harika bir örgü modeli. Üç yumak lame ip almalısınız. Şiş ile örmek isterseniz dört numara tığ ile iki buçuk numara kullanın. Arka ve ön kısımlar için 132 ilmek başlanır. Bir sıra lastik örülür. Elli santim olana kadar düz örgü örülür ve bu uzunlukta ilmekler toplanıp aynı anda kesilir. Arka robanın yapılışına geçilir. Otuz altı tane zincir çekilir. Üzerine on beş santim tırabzan ve ajur uygulanır. Yaka yapmak için iki yandan devam edilir yirmi santimetrede bitirilir. Ön roba da arka gibi başlanır. Beden boyu burada 16 santim yapılır. yaka kısmına gelince her iki taraftan iki ilmek azaltılır. omuzlar birbirine sık iğne yapılarak eklenir.

2015-Orgu-Beyaz-Tunik-Modelleri

2015-Orgu-Tunik-Modeller

Kislik-Bayan-Tunik-Modeller

Orgu-Hirka-Tunik-Modeller.

Orgu-Tunik-Modeller.

Tig-Isi-Tunik-Modelleri.

Sevil Örgü youtube kanalında örnek videoyu izleyebilirsiniz.

 

 

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu