Örgü Yelek Modelleri

Yazlık Kız Çocuk Yelek Modelleri

Kız çocukları kolay kıyafet beğenmezler. Ya da onların beğendiğini anneleri beğenmez. Bu sorunları ortadan kaldırmak ve orta yol bulmak hem çok kolay hem de çok eğlenceli. Her biri diğeriyle şıklık yarışına giren yazlık kız çocuk örgü hırka modellerinden dilediğinizi seçip örebilirsiniz. Kızınızın beğendiği renklerden örebilirsiniz.

Çocukların üzerleri sürekli kirlendiği için anneler olarak fazla kıyafetin rahatlığını yaşamak isteriz. Fakat istediğimiz her şeyi almaya maddi imkanımız yetmez. Ev ekonomisini iyi bilen hanımlar bu konuda da çocuklarına çeşitli hırka, kazak, yelek örerek aile bütçelerini zorlamazlar.

Kız çocuklarının renkli, sevimli, çiçek, böcek sevdikleri aşikardır. Siz de hırkalarına çiçek, arı, kız, püskül gibi detayları eklerseniz. Kızınız hırkasını bir an üzerinden çıkarmayacaktır.

Biz de sizlere yazlık çocuk hırkalarından bir örnek yazalım:

3.5 numara şiş ile 2 yumak bebek yünü ve süslemek için şerit kullanılacak malzemelerdir.

Hırkayı  yaka kısmından örmeye başlayacağız.

110 ilmek ile biz örnek veriyoruz siz kızınızın vücuduna göre ilmek sayısını ayarlayabilirsiniz.

Örnek yapımı;  çift lastik yani iki ters iki düz örüyoruz.İki cm örüyoruz.Yaka hattı belli olması için ajur yapıyoruz.iki cm ördükten sonra ters ilmeklerin ikisi bir alınıp dolanır.Düzler örülmeye devam edilir,

Kol ayrımlarını yapmak için kenarlardan 24 ilmek örüyoruz. İki düz örüp bir dolayıp ajur yapıyoruz. iki düz yapıp bir ajur yapıyoruz. 14 ilmek kol için bir düz bir dolama olarak devam eder. 26 ilmek arka için ilmek sırasına uydurarak öreceğiz. Ardından 14 ilmek, diğer önde de 26 ilmek öreceğiz. iki ilmekten artırarak 12 tane ajur yapıyoruz kol kısmına. Beden kısmında bekletilen ilmekler birleştirilerek 6 sıra iki ters iki düz örüyoruz. İki düz örüp bir dolayarak 56 ilmekten sonra ajura geliyoruz.Etek uçları 30 tane olana kadar artırarak örüyoruz.30 ajurdan sonra lastiği 6 sıra örüp kesiyoruz.Kurdele ile süslüyoruz.

 

İpek

İpek < Örgübu.com Sitesinin yöneticisidir. Türkiye'nin Örgü Sitesi yöneticisidir. 2015 yılından bu yana Örgü modelleri ile ilgili yazılar yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
İnstagram Hesabımızı Takip Edin!