yandex metrica
Örgü Modelleri

En Sevilen Örgü Bebek Şapkası Modelleri

En değerli varlıklarımız olan bebeklerimiz için pek çok şapka modeli var. Sizlerle farklı örgü bebek şapkaları modelleri paylaştık. Bu yazımızda çok alışık olmadığınız bir örgü modeli olan En Sevilen Örgü Bebek Şapkası Modelleri paylaşacağız. Alışık olmadığınız deyince genelde hanımlar zor şeyler bekler.
Şimdiden söyleyelim farklı ama basit bir örgü yapacağız. Çok beğeneceğinizi ve örerken keyif alacağınızı düşünüyorum.Şimdi bu farklı bebek şapkamızın yapılışına bir göz atalım.

Örgü Bebek Şapkası için gereken malzemeler;

  • Herhangi bir tür renkli ip
  • Tığ

Örgü Bebek Şapkası Yapılışı

Helezonlu Bebek Şapka Modeli: Bu şapkayı şiş kullanarak öreceğiz. İp olarak her türlü ince ip olabilir. Bebekleriniz için yumuşak bebek yünlerini tercih etmenizi öneririz. 80 ilmek ile başlıyoruz. 10 ters örgü yapıyoruz. Sıra tamamlanıp geriye dönüyoruz yine ters örgü yapıyoruz. On sıra tamamlandıktan sonra renkli bir ip takalım şişimize ve düz örgü yaparak sırayı tamamlayalım. Geriye döndüğümüzde ters örgü yapalım. Bir üst sıraya geçtiğimizde kenardan örmeden 10 ilmek boş bırakılır.
Tavsan-Kulakli-Beyaz-Bebek-Sapkasi-Ornegi
Kedi-Modelleri-Bebek-Sapkasi-Modelleri
Orgu-Bebek-Sapkasi-Modelleri
Orgu-Bebek-Sapkasi
Orgu-Bebek-Sapkasi-Modeller
Bebek-Sapkasi-Modelleri.
Bebek-Sapkasi-Modelleri
Orgu-Bebek-Sapkasi-Modeller
En-Guzel-Orgu-Bebek-Sapkasi-Modelleri
Sıra sonuna gittiğimizde şişimizde 10 ilmeği örmeden bırakarak geriye dönüyoruz. Bir üst sırada baştan 20 ilmek bırakıyor geriye döndüğümüzde de 20 ilmeği şişte bırakarak geri dönüyoruz. Diğer sıraya geçtiğimizde ters örgü yapıp 10 sıra ters örgü yapmaya devam ediyoruz. Örgü bebek şapkası modelleri yapımına devam ediyoruz.
Şapkamız bu hale geldiğinde 10 tane ters 11 tane düz şerit halinde oluyor. Şapkanın etrafına 1 ters 1 düz örerek lastik yapıyoruz. Ardından dörtgen şekil alan şapka örneğini uçlarından birleştirip büzerek dikiyoruz.
Bebeğinizin örgü şapkasına şimdi vereceğimiz çiçek motifini yaparak süsleyebilirsiniz.

Çiçek motif yapılışı:

45 zincir çekerek çiçeğinizi yapmaya başlayabilirsiniz. Bu zincirlerin üzerine delikler yapılır. Üst sıraya geçildiğinde her bir delik içine 1 sık iğne 2 tane ikili tırabzan, 3 tane üçlü tırabzan, 2 tane ikili tırabzan 1 tane sık iğne yapılır. Yapılan bu örgü yuvarlanarak gül şekli verilir dikilerek sabitlenir. Çiçeğin yaprağı için 10 zincir çekilir zincirin iki yanı sık iğne ile doldurulur.

YouTube video
Bir yandan azaltılır, bir yandan artırılır. Yaprak şekli oluşur. Şapkanızın üstüne çiçek ve yaprağı dikeriz.
Bebekleriniz için örgü bebek şapkası örneği yapabileceğiniz bir çok modeli sitemizde bulabilirsiniz. Sitede bulamadığınız modeli aşağıda yorum bölümünü kullanarak bizlere iletebilirsiniz. En kısa sürede sitemize ekleyeceğiz.
Daha fazla örgü bebek şapkası modellerine ulaşabilmek için tavsiye edeceğimiz Pinterest Sayfasına uğrayabilirsiniz. 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu