yandex metrica
Örgü Modelleri

Yazlık Bluz Modelleri

Yazlık Bluz Modelleri

Bu yazımızda sizler için, Yazlık Bluz modelleri konusunu işlemek istiyoruz. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte hepimiz rahat ve terletmeyen, salaş, şık kıyafetler aramaktayız. Yazlık örgü bluz modellerine bakarak siz de kendi tarzınızı yaratan bir model bulabilirsiniz. Tığ ile yapılan örgü bluz modelleri çok kolay olmakla beraber sizlere şık alternatifler sunar. Sizlerde hayal gücünüzü kullanarak şık örgü bluzlar yapabilirsiniz. Şiş ile yapılan örgü modelleri de zarifliğiyle ve kolay örülmesiyle en çok tercih edilen örgülerdir.

Bugün sizlere salaş fakat bir o kadar da şık bir örgü atlet bluz modelinin yapılışını anlatacağız.

Yazlık Bluz Modelleri

Yazlık Bluz Modelleri için Malzemeler;

  • 8 numara şiş
  • 2 yumak merserize ip
  • 30 tane ahşap halka

Yazlık Bluz Modellerinin Yapılışı

Örgü triko bluz modelimizin önce gövdesini yapıyoruz. Şişi 8 numara tercih etmemizin sebebi bluzun hafif olmasını sağlamaktır. Yaz aylarında sizi terletmeyecek tril tril rahat bir nefes aldıracak ip türü merserizeden başkası olamaz. Triko bluzun ön ve arka parçalarını 60 ilmek başlıyoruz.

Yazlık Örgü Bluz Modelleri

İki diş haraşo örgünün üzerine 45 cm olana kadar düz örgü yapıyoruz.

Her iki tarafından da  4, 3, 2, 2 olarak kol payı ayırıyoruz. Ön ve arka parçaları bitirdikten sonra yanlardan iğne veya tığ yardımı ile dikiyoruz. Önceden 3 cm çapındaki halkaları ip ile örüp sarıyoruz. Zincir çekerek halkaların etrafını dolanabilirsiniz. Halkalara doladığınız ipten ilmekler alarak tığ yardımı ile diğer halkalara dikebilirsiniz. Bluzun önünde öncelikli olarak altı tane halkayı yan yana birleştiriyoruz. Üzerine tekrar yan yana birleştirdiğimiz altı halkayı dikiyoruz.

Yazlık Bluz Modeli Videolu Anlatımı

Bluzun arka kısmına bu halkalardan yan yana altı tane ve tek sıra yapıyoruz. Ön ve arkadaki askıları istediğiniz yüksekliğe göre üçer yada dörder halka ile bağlayabilirsiniz. Salaş bir bluz olduğu için kendinize ölçmenizi tavsiye ederiz. İstediğiniz ölçülerde bluzunuzu örebilirsiniz.

Yazlık Bluz Modelleriyle ilgili görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Daha fazla bluz modeline ulaşabilmek için pinterest sayfamızı ziyaret ederbilirsiniz.

YouTube video

https://tr.pinterest.com/orgubu/

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu