Örgü Modelleri

Örgü Bluz Modelleri

Örgü bluzler, örgü kazaklar, örgü yelekler ve örgü olan daha birçok el emeği göz nuru ürün. ne yazık ki eski albenisini eski çekiciliğini eski yaygınlığını kaybetmiş durumda.

Tabii eskiden sobalı evler, soğuk odalar, soğuk mekânlarda sıcacık yün örgüler, kazaklar hırkalar insanı sıcacık tutuyor soğuğa engel oluyordu.

Şimdilerde ise; kaloriferli, doğalgazlı evler malum her oda her yer sıcak, değil yün kazaklar kışın ortasında dahi kısa kollular ile şortlar kapriler ile dolaşmak mümkün oluyor.

Ancak dikkat eder iseniz, modada da normal günlük hayatta da bir eskiye dönüş, bir eskiye özeniş söz konusu.

İşte moda ile beraber gelen eskileri özleten o dokunuşlardan bir tanesi de; örgü şık bluzlar.

Örgüden şıklık mı olurmuş demeyin, artık örgünün de o kadar çok çeşidi, o kadar çok modeli, o kadar çok örülüş şekli var ki, mağazalarda bulamayacağınız şık ve değişik size has modelleri, kendinize özgü motifleri, evde kendiniz hazırlayabilir ve bu el emeği göz nuru kendi emeğiniz ürünleri gurur ile giyip sergileyebilirsiniz.

Örgü şık bluz modelleri arasında, kışın giyebileceğiniz kalın ve ısıtan bluz modelleri de var, yazın ya da baharda kullanabileceğiniz şıklıkları ile göz dolduran merserize adı verilen merserize tipli iplerden oluşan mükemmel otantik bluzlar de.

Tek yapmanız gereken tarzınızı yansıtacak beğendiğiniz modeli seçmek ve de kendi zevkinize göre tasarımlar yapmak.

Mağazalardan alış veriş yaparken tasarımcıların tasarımlarını almak zorundasınız, ama evde kendiniz örer iken tasarımcı tamamen sizsiniz. Modeli kendinize göre değiştirebilir istediğiniz şekle sokabilirsiniz. Tabi biraz örgü yeteneği şart.

İpek

İpek < Örgübu.com Sitesinin yöneticisidir. Türkiye'nin Örgü Sitesi yöneticisidir. 2015 yılından bu yana Örgü modelleri ile ilgili yazılar yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
Pinterest Hesabımızı Takip Edin!