yandex metrica
Örgü Patik Modelleri

Kolay Örgü Patik Modelleri

Arabalısı, köpeklisi, gemilisi, ev botu, babet şeklinde olanı ve daha pek çok model. Örgü patik modelleri hem çok tarz hem de çok neşeli. Bebeğinizin, eşinizin, annenizin ayakları sıcacık olsun. Kış günlerinde giyerek hep sizi ansın ve hatırlasın isterseniz sevdiklerinize bir çift patik örebilirsiniz. Maddi anlamda bir değeri olmasa da emek verdiğiniz patikleri herkes çok sevecektir.

Kolay örgü patik modelleri ve yapılışı

Daha yeni yürümeye başlayan yavrularınızın minicik ayakları üşümesin diye sizlere bir bebek örgü patik modeli vereceğim. Orta yumuşaklıkta merserize ip kullanabilirsiniz. Bu patiğin önce tabanı sonra diğer kısımları örülür. On beş zincir çekerek örgüye başlayalım. Üç tırabzan yaparak elips şeklinde bir patik yapalım. Yanlardan üçer dörder sıra artırarak tırabzan yapmaya devam edelim. Burun kısmına gelindiğinde iki ilmek düşürerek tırabzan örülür. Dört sıra örülerek ilmeklerin hepsi ayna anda kesilir. Patiğinizi boncuk ya da çiçeklerle süsleyebilirsiniz.

Yeni örgü patik modelleri

Gençler için örgü patik modelleri:

Genç kızların son zamanlarda ayaklarından çıkarmadıkları ev botlarını biliyoruz. Siz de ev botlarına çok para vermek istemiyorsanız aldığınız iplerle her çeşit ve her renk örgü ev botu yapabilirsiniz.

On zincir çekerek işe başlıyoruz ve uçlarını birleştiriyoruz. Sıra geldi içini doldurmaya. Aralarına bir zincir çekerek on sekiz tane tırabzan yapıyoruz. Bunların da içini ikili tırabzanlar yaparak dolduruyoruz. Ardından üçlü tırabzanı tüm ilmekleri alarak yapıyoruz. Üzerini tırabzanlarla kaplıyoruz ve motifleri ekliyoruz. Hazır aldığımız tabanın kenarlarını tığ ile zincir çekerek çeviriyoruz. Tabanın yandan görülmemesini sağlıyoruz. Oluşturduğumuz motifleri taban üzerine dikiyoruz.

Eğer örgü patik yapmak istiyorsanız bu motiflerden üç tane yapmalısınız. Tercihiniz örgü ev botundan yana olacaksa bu motiflerden beş tane hazırlayarak bunları hazır taban üzerine dikebilirsiniz.Farklı renklerde ip alarak birden fazla örgü ev botuna sahip olabilirsiniz.

2015-Patik-Modelleri

Beyaz-Cicek-Nakisli-Orgu-Patik-Modelleri

Derya-Baykal-Bayan-Patik-Modelleri

Desenli-Orgu-Patik-Modelleri

El-Orgusu-Patik-Modeli

El-Orgusu-Patik-Modelleri

Orgu-Patik-Modelleri

Orgu-Patik-Modelleri-Anlatimli

Orgu-Patik-Modelleri-Anlatimli

Rengarenk-Orgu-Patik-Modelleri

Resimli-Orgu-Patik-Modelleri

Sac-Orgu-Patik-Modelleri

Simli-Patik-Modelleri

Tig-Isi-Orgu-Patik-Modelleri

Tig-Isi-Patik-Modelleri

canselin örgü dünyası youtube kanalında örnek videoyu izleyebilirsiniz

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu