yandex metrica
Örgü Patik Modelleri

Şiş ile Erkek Bebek Patiği Nasıl Örülür?

Hanımlar bugün ki yazımızda şiş ile erkek bebek patiği nasıl örülür hakkında yazmış olduğumuz makaleyi yayınlamak istiyoruz. Sizlerde aşağıda yer alan bilgiler ve en aşağıda bulunan videoyu izleyerek bebek patiğini yapabilirsiniz.

Şiş ile Erkek Patiği Örmeye Başlayabiliriz

Anneler bebekleri için seçim yaparken hem rahatlık hem de sıklık arayışına girerler. Bebek için örülen patikler annelerin hem kurtarıcısı hem de kıyafetlerini tamamlayan güzel bir aksesuardır. Evde kendinizin kolaylıkla yapacağı modeller ile isterseniz günde bir kaç çift model patik örmeniz de mümkün.

Yıllar geçse de saklayacağınız ya da hediye götüreceğinizde sizin el emeğiniz olduğu için çok değerli olacak ürünlerdir. Şiş ve tığ ile yapabileceğiniz ayrı ayrı modeller bulabilirsiniz. Detaylı bir anlatım ile daha önce eline hiç şiş almamış birisi dahi çok şık modeller örebilir. İki şişle örebileceğiniz basit ama şık bir modeli paylaşalım.

Şiş ile Erkek Bebek Patiği Yapılışı

Sis-Ile-Erkek-Bebek-Patigi-Yapilisi-1

Başlarken iki renk ip, şiş, iğne, iplik ve düğmeye ihtiyacımız var. Şişin üzerine önce 22 ilmek atarak başlıyoruz, ilmek sayısı bebeğin ayına göre ayarlanabilir. Örgümüzün çok sıkı olamamasına özen gösteriyoruz. Yaklaşık 60 sıra haroşa modeli ile ilerleyelim. Örgümüz hem önden hem arkadan düz model olacak şekilde olmalıdır. 60 sıra örgümüzü bitirdikten sonra 8 ilmek kesiyoruz.

Sis-Ile-Erkek-Bebek-Patigi-Yapilisi-2

Diğer tarafta 14 ilmek kalacak ve beyaz iplikle bu bölümü örmeye devam edeceğiz. Beyaz ip ile örülen kısma geçince bir sıra ters bir sıra düz örmeye devam edeceğiz. 4 sırayı beyaz ip ile örmüş olacağız. Araları mavi ip ile haroşa örmeye devam edeceğiz.

Toplamda 8 beyaz ip ve 7 mavi ip ile yükselmiş bir parça elde etmiş olacağız. Diğer uca katlayarak taban kısmının dikimini tamamlayacağız.  Şiş ile Erkek Bebek Patiği Nasıl Örülür konusuna devam ederken;

Kolay-Orgu-Bebek-Patik-Yapilisi-Mimuu-Com-3

Beyaz kısıma gelince ilmekler ipin ucu sıkılarak bir araya toplayalım. Farklı renk iplik seçenekleri ile değişik modeller yapabilirsiniz. Ayakucu kısmının darlığının bebeğe göre ayarlanması gerekir. Bebeğin parmakların sıkışmadan rahat etmesi çok önemlidir.

Sis-Ile-Erkek-Bebek-Patigi-Yapilisi-4

Düğme yardımı ile de şıklığımızı tamamlayalım. Patik aksesuarlarında bebeklerin ayağını ağzına götürme eğilimleri olduğundan kolay kopacak, küçük parçaların kullanılmaması bebeğin sağlığı açısından dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Daha fazla Erkek patiği modeline ulaşabilmek için Patik Modelleri kategorimizden ulaşabilirsiniz.

Şiş ile Erkek Bebek Patiği Nasıl Örülür konusu ile ilgili videoya Cansel’in Örgü Dünyası kanalından göz atabilirsiniz.

Erkek Bebek Patiği Modelleri

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu