yandex metrica
Örgü Patik Modelleri

Fare Şeklindeki Bebek Patiği Nasıl Yapılır?

Fare Şeklindeki Bebek Patiği Nasıl Yapılır?

Soğuk kış günlerinde bebeklerin şıklığına şıklık katacak, Fare Şeklindeki Bebek Patiği Nasıl Yapılır? hem bebeğinizin renkli dünyası için eğlenceli bir aksesuar olacak hem de ayaklarını sıcacık tutarak soğuğu hissetmesini önleyecek. Aşağıda fare şeklindeki bebek patiği nasıl yapılır? görebilirsiniz.

 Gereken Malzemeleri

  • 50 gram yumuşak gri ya da buz mavisi yumuşak patik için yün
  • 1 metre kadar siyah yün
  • Biraz beyaz yün
  • 6 adet minik boncuk siyah düğme
  • 1’5 no’lu yün tığı

Yapılışı: Tığımızı ipe dolayıp çok sıkı olmayan 18 tane zincir çekiyoruz.1 tane daha çekip sondan bir önceki zincire batırıp diğer zincirleri de üç zincirli tırabzanlarla dolduruyoruz.

Fare-Patik-1

Bu şekilde üçlü trabzanlarla dönerek bir taban oluşturuyoruz. Köşelerden dönüşlerde taban şekline yuvarlak bir görünüm vermek için tek bir zincire iki kere batarak köşelerden artırıp, oval şekil almasını sağlıyoruz.  Yani ilk başladığımız zincirin etrafını her iki taraftan da tırabzanlarla dönerek üç sıra, toplamda altı sıra dönerek tamamlıyoruz. Kenarını çevireceğimiz için, tabanın son sırasını herhangi bir artırma yapmadan tek zincirle çekerek, daralan bir görünüm elde ediyoruz.

Artık fare şeklinde bebek patiğinin yan kenarını yapmaya başlıyoruz hiçbir artırma ya da eksiltme yapmadan yaklaşık 3 cm. Yükseklik elde edene kadar ikili tırabzanlara devam ediyoruz.Fare şekilli patiğin burun kısmını yapmak için sadece tek uçta üçlü trabzanlarımızı yapmaya devam ediyoruz. Dönerek değil de gidip gelerek boğaz kısmına ulaşıyoruz. Artık fare şeklinde patik boğaz kısmına kadar ortaya çıktı. Yaklaşık 5 cm kadarda üçlü tırabzanlarla boğazını tamamlıyoruz patik artık tamamlandı.

Fare-Seklindeki-Bebek-Patiği-Nasıl-Yapılır?
Fare Şeklindeki Bebek Patiği Nasıl Yapılır?

Fare Şeklinde Patik Süsleme

Tam ortaya düğmelerden birini burun olarak iki düğmeyi de göz olarak dikiyoruz beyaz ya da dilerseniz pembe iple burnun altına ağız işliyoruz. İki yanına bıyık eklemeyi unutmayın arzu ederseniz iki küçük yuvarlak motif elde ederek kulak da ekleyebilirsiniz.Fare şekilli patik diğer tekini de tamamladığınızda kullanıma hazırdır. Her renk kıyafetle kombinleyerek kullanabilirsiniz.  Dilerseniz bu patiği farklı renkli yünlerden yapabilir, Farklı patiklere farklı hayvan imajları da verebilirsiniz. Ayrıca aynı yünden bere de hazırlayabilir yan ya da ön kısmına yine düğme ve siyah ip kullanarak fare şekli verebilir.Bebeğinizin şirinliğine şirinlik katabilirsiniz.

Fikir sahibi olmanız açısından birkaç tane daha hayvan figürlü patik daha paylaşmak isterim yapım aşamaları aynı sadece süsleme ve renk aşamasında farklılıklar göstermektedir.

Kadınlar Sitesi youtube kanalında örnek videoyu izleyebilirsiniz.

YouTube video

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu