Örgü Modelleri

Bebek Saç Ürünleri

Bebekler doğası gereği hassas varlıklardır. Cilt yapısı olsun, saç derisi olsun oldukça hassas bir yapıya sahiptir ve bu sebeple de özen gösterilmesi gerekmektedir. Bebek bakımında kullanılan ürün ve markaların özenle seçilmesi ve doğal içeriklere sahip olması önemlidir. Bebeğin hassas cildi ile uyum sağlaması hem bebek sağlığı hem de annenin rahatlığı açısından önem taşımaktadır.

Bebek bakımında vücut bakımı olduğu kadar saç bakımı da önemlidir. Bebek saç ürünleri nin özel içerikli olması gerekmektedir. Bebek saç ürünleri bebeğin hassas yapısı ile uyumlu, gözleri yakmayan, paraben içermeyen, cildinde alerji oluşturmayacak içeriklere sahip ürünler olması dikkat edilmesi konulardandır.

Bebeklerin saç köklerinin oluşması anne karnında başlamaktadır. Genellikle de bir yaşına kadar 10 cm’den fazla uzama göstermektedir. Bebeklerin saç bakımına dikkat edilmesi hem bebeğin sağlığı hem de saç sağlığı açısından önemlidir.

bebek-rnleri-eczanem

Bebeklerin sağlıklı saçlara sahip olması için, koruyucu madde içermeyen bebek şampuanı ile yıkanması önem taşımaktadır.

Bebeğin cilt yapısı hassas olduğundan dolayı, kullanılan bebek saç ürünlerinin sıradan olması bebeklerde tahriş, dökülme veya alerjiye neden olabilmektedir. Bu sebeple bebekler için özel olarak üretilmiş olan bebek saç ürünlerinin kullanılması önem taşır.

Bebek saç ürünleri paraben, phytalat gibi maddeleri içermemesi, doğal olması sebebi ile bebeklerin cildine zarar vermediği gibi bebek saç derisini de beslemektedir.

http://www.dermoeczanem.com/sampuan-dus-jeli

 

 

İpek

İpek < Örgübu.com Sitesinin yöneticisidir. Türkiye'nin Örgü Sitesi yöneticisidir. 2015 yılından bu yana Örgü modelleri ile ilgili yazılar yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
İnstagram Hesabımızı Takip Edin!