yandex metrica
Örgü Yelek Modelleri

Kolay ve Dikişsiz Kız Bebek Yelek Modeli

Daha anlatımını okurken örmeye başlamak isteyeceğiniz oldukça kolay bir modelle sizinleyim. Kolay ve dikişsiz kız Bebek yeleği örnekleri arasında şimdi anlatacağım modele yakadan başlanıyor ve dikişsiz olarak giydirmeye hazır hale geliyor.

Kolay ve Dikişsiz Kız Bebek Yelek Modeli Yapılışı

Gelelim yeleğimizin yapımına, orta kalınlıktaki bir yün ve ortalama 3-3,5 numatralı şişle yapabileceğiniz bu modele öncelikle haroşa örgü ile başlıyoruz. 60 ilmekle başlayacağımız yeleğimize yaklaşık on sıra kadar haroşa örgü öreceğiz. Kolay ve Dikişsiz Kız Bebek Yelek Modeli yapılışına devam edecek olursak;

Her yeni sıra dönüşünde son kısımlarda artırma yaparak 100 ilmeğe ulaşıyoruz. 100 ilmeğe ulaşmaya iki sıra kala tek düğmemiz için ilik açmayı unutmadan kol kesimini gerçekleştirelim. Artık yeleğimizin yaka kısmı tamamlanmış durumda.

Kolay-Ve-Dikissiz-Bebek-Yelek-Modeli

Kol kesiminin ardından elimizdeki 100 ilmeği şu şekilde bölerek öreceğiz; 4 adet haroşa, 16 sıra düz örgü, 10 ilmek kol için kesilecek, 40 ilmek düz örgü öreceğiz. 40 ilmek düz örgü kısmı yeleğin arka kısmını oluşturacak. Tekrar 10 ilmek kol için kestikten sonra 4 ilmek haroşa ile yaka başlangıcımıza ulaşmış olacağız.

Anlatımlı kız bebek yeleği modelimizin çatısı hazır hale geldi bile. Sırada beden kısmının örülmesi var. Yeni sıramızda 4 adet haroşa, 16 adet düz örgü öreceğiz, eksilttiğimiz 10 ilmek yerine ilmek attıktan sonra 40 adet düz ilmek ile yeleğin arka kısmını oluşturalım. Diğer kol için kesmiş olduğumuz 10 ilmeği de şişe attıktan sonra 16 sıra düz ve 4 sıra haroşa ile sırayı bitirelim.

Kolay ve Dikişsiz Kız Bebek Yelek Modeli Yapımı

Yukarıda anlattığım son sırayı yeleğin boyu istediğiniz uzunluğa gelecek şekilde tekrarlayın ve boyu istediğiniz kadar olduktan sonra keserek yeleği tamamlayın.  Kız bebek yeleği modeli olan yakadan ve dikişsiz olarak örülen bu kolay, kolay ve dikişsiz kız bebek yeleği modeli ni kısa sürede zevkle öreceğinize eminim. Bu yelek özellikle örgüye yeni başlayanlar için ideal bir model.

Daha fazla modele ulaşmak için; Pinterest @Orgubu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sitemiz içerisinde ise; Yelek Modelleri kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu