yandex metrica
Örgü Şal Modelleri

Kışlık Örgü Şal Modelleri

Soğuk kış günlerinde dostlarınızın sohbetiyle içinizi ısıtıp kahvenizi yudumlarken vücudunuzun da sıcacık olmasını istemez misiniz? Kış günleriniz için örebileceğiniz birbirinden güzel kışlık örgü şal modelleri yapılışlarını sitemizde bulabilirsiniz. Verdiğimiz şal modellerini daha kısa ve ensiz örerek süs ve aksesuar olarak da kullanabilirsiniz. Ördüğünüz bu şalları gömlek ve bluzlarınızın üzerine kombin yaparak havanızı artırabilirsiniz.

El Örgüsü Şal Modelleri

Kislik-Orgu-Sal-Modelleri

Sik-Kislik-Sal-Modeli

Kislik-Orgu-Sal-Modelleri-Anlatimli

Anlatimli-Tig-Isi-Sal-Modeli

Oklava Şal Yapımı: Oklava modeli adıyla bilinen şal örgümüz kalın örgüsüyle sizleri sıcacık tutacak. Bu örgü modelimiz için on numara ağaç şiş ve 3.5 numara tığ kullanacağız. Örneğimiz beş ve beşin katlarına uygun olarak yapılır. Bunun için istediğimiz uzunlukta zincir çekerken beşin katları olmasına dikkat edelim. Tığ ile zincir çekiyoruz. Çekmiş olduğumuz zincirlerin her birinin içinden bir ilmek alarak ilmekleri ağaç şişe alıyoruz. Tığ ile tekrar yedi zincir çekiyoruz bu sefer 5 zincirin içinden ilmek alıp topluyoruz. Çapraz olarak topladığımız 5 ilmeğin içini sık iğne ile dolduruyoruz. Bir zincir çekip tekrar 5 ilmeği toplayıp aynı işi tekrarlıyoruz. İstenilen uzunlukta şal bitirilir.

Tığ İşi Şal Modelleri

Şiş ile yapabileceğiniz yumuşacık ve sıcacık bir kışlık örgü şal modelleri daha vereceğim sizlere.

Örgü yapmaya 6 ilmek ile başlıyoruz. Her sırada bir ilmek artırıyoruz.4. sıraya geldiğimizde burgu yapıyoruz. Burgu üzerlerini ve kenar ilmekleri düz örgü yapıyoruz. Peşinden 8 sıra ters örgü örüyoruz. Üst sırada ters örgülerin üzerini burgu yapıyor ve burguların üzerini de ters örgü yapıyoruz.

Artırmalar yapılarak şal istenilen uzunluğa getirilir. Bu örnek kısa tutularak boyun şalı olarak da kullanılabilir. Boyun şalları günümüzde trend olan bir aksesuardır. Siz de farklı renklerde şal veya boyun şalları yaparak hem kış aylarının zorlu şartlarını atlatabilir hem de şıklığınızdan ve tarzınızdan ödün vermezsiniz.

En Son Çıkan Şal Modelleri

Örgü Zamanı Youtube kanalında yer alan Kolay Şal modeli – Gelin Şalı – Fıstıklı Şal Modelleri videosunu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Ayrıca Şal Modelleri kategorimizde yer alan makalelere de göz atabilirsiniz.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu