yandex metrica
Örgü Modelleri

Örgü Bebek Battaniye Modelleri

Kabartmalı, fiyonklu, incili, çiçek motifli, peluş, zigzag örnek, tığ işi kenar oyalı gibi birden fazla çeşitte hoş bebek battaniye modelleri hazırlamak için bilgileri alt başlıklardan inceleyebilir, ördüğünüz zarif modelleri bebek odalarında dekorasyon ile uyumlu beşik ve yatak örtüsü olarak da kullanabilirsiniz.

Kabartmalı Fiyonklu Örgü Bebe Battaniyesi

Kabartmalı ve Fiyonklu battaniye bebek odalarında dekorasyona eşlik edecek ve soğuk kış günlerinde bebeğiniz koruyacak, şık bir modeldir. Kabarık battaniye örmek için sepet örgüsü tekniği kullanılır. Sepet örgüsü ile 10 sırası yüksekte ve 10 sırası daha alçakta kalan örgü motifi sayesinde, hareketli bir örnek elde edilir.

Kabartmali-Fiyonklu-Bebek-Battaniyesi

Özellikle pembe yün veya penye ip kullanımı ile örüldüğünde kendini gösteren şirin model, kurdele ile süslenir. Bebek battaniyesi örgü tekniğiyle oluşturduktan sonra battaniyenin kenar bölümlerinden kalın ve parlak kumaşlı bir kurdeleyi geçirip, bitiş köşesinde fiyonk yaparak yaratıcı bir model ortaya çıkarabilirsiniz. Mavi ve kırmızı yün iplik ile oluşturacağınız bu model oldukça hoşunuza gidecek.

İncili Örgü Bebek Battaniyesi

Bebek battaniyesi modelleri arasında göze çarpan, incili örgü battaniye beyaz yün ip kullanımıyla oluşturulan ve üzerine eklenen inciler ile sevimli ve şık bir görünüm sunan modeldir. Bu model delikli örgü tekniği ile hazırlandıktan sonra üzerine küçük inci boncuklar dikilir. Orta şiş ile örüldüğünde aşırı kalın olmayan battaniyeyi serin havalarda bebekler için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu şık modeli beşik yatağı örtüsü olarak da kullanabilirsiniz.

Çiçek Motifli Renkli Örgü Bebek Battaniyesi

Çiçek motifli, renkli örgü bebek battaniyesi hareketli ve dilediğiniz renkte hazırlayabileceğiniz bir örnektir. Yapımını kısa sürede kavrayacağınız bu modeli düz örgü tekniği ile dilediğiniz ebatlarda örerek, üzerine düşük numara şişle hazırladığınız çiçek figürlerini dikebilirsiniz. Her bir çiçek için ise farklı renk kombinasyonları uygulayabilirsiniz. Bu örgü bebek battaniyesi, Bebek yatağı üzerinde ve soğuk günlerde severek kullanacağınız bir modeldir.

Gullu-Orgu-Bebek-Battaniyesi

Yumuşak Örgü Bebek Battaniyesi

Yumuşak örgü battaniye, kadife ip tercihi ile hazırlanan ve peluş modelde bir örnektir. Peluş örgü battaniyede mavi, beyaz, krem ve pembe renk kadife ip kullanımı ile örnek ön plana taşınır. Bu battaniyeyi orta numarada şişler ve kalın kadife ip ile burgu, sepet veya düz örgü örneği üzerinden hazırlayabilirsiniz. Bebeğiniz yumuşak dokusu ile sıcak tutacak bu örneği keyifle kullanacaksınız.

Yumusak-Orgu-Bebek-Battaniyesi

Patcwork Örgü Bebek Battaniye

Çocuk battaniye modelleri arasından, Patchwork örgü battaniye son dönemlerin trend bebek örnekleri arasındadır. Bu modelde ayrı ayrı kare şeklinde sepet veya düz örgü tekniği ile parçalar hazırlanır. Her bir parça yün iplik ve orta numara şiş ile tercih edilen renk iplik kullanımı ile hazırlanır. Oraya çıkan bu renkli modeli hem çocuk yatağı üzerinde hem de bebekleriniz için kullanabilirsiniz.

Modeli birleştirmek için ayrı ayrı hazırlanan kare yün parçalar birbirlerine dikilerek kısa sürede birleştirilir. Patchwork modeli, kullanım tercihinize göre penye veya merserize ip tercih ederek yaz aylarında kullanıma uygun pike modelinde de hazırlayabilirsiniz.

Güllü Örgü Bebek Battaniyesi

Güllü örgü bebek battaniye beyaz yün ip ve pembe tığ işi gül figürleri ile hazırlanan şık bir modeldir. Bu battaniye modelleri oluşturulurken bir sıra şerit halinde ters ve bir kare alanına kaplayacak sırada düz örgü tekniği uygulanıp, her bir kare üzerine tığ işi ile hazırlanan gül figürleri dikilir. Çok seveceğiniz bu modeli beyaz ip harici renkli yün ip tercihleriyle de oluşturabilirsiniz. Gül figürlerinin renklerini kendiniz belirleyebilir, çocuk odası dekorasyonuna göre renk tercihleri ile şık örgü battaniye yapabilirsiniz. Battaniyeyi örme işleminde ise modelin ön plana çıkması için ince yün ip ve ince numaralı şiş tercih edilir.

Gullu-Orgu-Bebek-Battaniyesi

Tığ İşi Papatyalı Örgü Battaniye

En güzel bebek battaniye modelleri yapılışı kapsamında aktarılan, tığ işi papatyalı örgü battaniye, beyaz ve sarı ip tercihleri ile modelini en güzel şekilde gösteren, sevimli bir örnektir. Şık detayları içeren bu model soğuk kış günlerinde bebeğiniz sararken, yazın yatak üzerinde dekoratif olarak kullanılır.

Tığ içi papatyalı battaniyeyei yapmak için orta numaralı tığ ve ince beyaz yün ip kullanılır. İlk etapta ayrı ayrı kare formlu düz tığ işi örnekte parçalar hazırlanır. Bu parçalar daha sonra kolaylıkla dikilerek bir araya getirilir. Parçaların her birinin üzerine ise yine tığ ile ince sarı yün ipten tülbent oyası kenarları için hazırlanan papatya figürlerinden oluşturulup, papatyaların dikimi yapılır. Kolaylıkla örebileceğiniz bu model çevreden ilgi alacak ve severek kullanacağınız bir model olacak.

Yıldız Örnekli Örgü Bebek Battaniyesi

Bebek battaniye örgü modelleri ve yapılışları kapsamında dikkat çeken Kundak ve battaniye olarak iki yönlü kullanabilen yıldız battaniye örneği, orta numaralı ve şiş ile orta kalınlıktaki yün ip tercihleri ile oluşturulur. Bu modelde büyük bir formda 5 köşeli yıldız örneği örülüp, yıldızın bir kanat başına kapüşon modeli eklenir. Bebeğinizin hem kulaklarını hem de vücudunu soğuktan rahatlıkla koruyan bu model, pratik bir kullanıma ve şık detaylara sahiptir.

Dilerseniz öncelikle üçgen şeklinde düz parçaları ayrı ayrı, düz, ters sıra tekniği ile örüp, tüm parçaları beyaz iplik ile dikerek birleştirebilirsiniz. Modeli iki renkli yapmak için her bir parçayı farklı renk yün ip ile örebilir veya birere sıra farklı renkte şerit örgü yaparak, dikim ardından birleşerek meydana gelen yuvarlak desenler oluşturabilirsiniz.

Yildiz-Ornekli-Bebek-Battaniyesi

Kenar Oyalı Örgü Bebek Battaniyesi

Kenar oyalı örgü bebek battaniyesi bohçalar eklenen şık modellerdir. Farklı bir bebek battaniyesi hazırlamak istiyorsanız, kenarlarında kiraz veya çiçek oyaları olan bir model hazırlayabilirsiniz.

Dilediğiniz ebatlarda düz ve ters sıralı örgü tekniği ile oluşturduğunuz bebek battaniyesini kenarlarına tığ işi oya olarak hazırladığınız yaprak ve çiçek figürlü oya modelini dikerek, şık bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Battaniye oya kenarı olarak kirazı tercih etmeniz halinde ise yeşil ve kırmızı ipleri kullanarak bir adet yaprak ve iki adet küçük formlu yuvarlak tığ işi parça oyalayıp, battaniye kenarlarına ekleyebilirsiniz. Bu şık modeller ile bebeğinize özel eğlenceli bir örgü battaniye örneği oluşturursunuz.

YouTube video

Deniz Yıldızlı Tığ İşli Örgü Bebek Battaniyesi

Denizyıldızlı peluş bebek battaniyesi için pastel renklerde olan krem, buz mavisi ve uçuk pembe iplikler tercih edilir. Bu renkler ile çocukların masalsı dünyası daha iyi şekilde yansıtılır. Peluş battaniye için orta numaralı şiş ve kadife veya yumuşak dokulu ip seçenekleri kullanılır.

Denizyıldızı motiflerinin ön planda yer alması için bir düz bir ters teknik ile kare şeklinde örgü battaniye oluşturulur. Ayrı bir alanda 5 köşeli deni yıldızı figüründe, tığ işi parçalar hazırlanıp, battaniye üzerine dengeli biçimde dikilir.

Deniz-Yildizli-Tig-Isli-Orgu-Bebek-Battaniyesi

Bu hoş model sadece bebekler için değil genç odalarında kullanım içinde tercih edilen ebatlarda örülür. Özellikle beyaz çocuk odası mobilyaları ile uyumlu krem renk ile hazırlanan pastel renkli peluş battaniye yatak üzerinde dekoratif olarak da kullanılır.

Daha fazla modele Pinterest’ten ulaşabilmek için : @orgubu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Zigzag Desenli Örgü Bebek Battaniyesi

El işi bebek battaniye modelleri arasından, Zigzag desenli örgü bebek battaniye yaratıcı ve dikkat çekici örnekler arasında yer alır. Bu modelde her bir sıra zigzag örneğinde örülürken, iki farklı renkte iplik kullanımı ile model daha hareketli bir hale getirilir. Bu şık battaniyeyi genç odalarında kullanmak için sarı, mavi, yeşil gibi ana renkteki ipler ile bebeklere özel bir tasarım oluşturmak için pastel mavi, pembe ve beyaz renkte ip tercihleri ile hazırlayabilirsiniz. Bebekleri sımsıcak tutan ve beşik üzerinde dekoratif olarak kullanılabilen zigzag model battaniye, trend seçenekler arasında yer alır.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu