yandex metrica
Örgü Bere Modelleri

Örgü Bere Nasıl Yapılır?

Kış ayları kendini iyiden iyiye hissettirmeye başladı ve memleketimizin her yeri yavaş yavaş kar ile beyazlara bürünmeye hazırlanıyor. Peki kar ve soğuk havalarda başınızı ve kulaklarınızı korumak için örgü bere nasıl yapılır? öğrenmeye ne dersiniz? Cevabınız evet ise hep beraber önce yapılışını öğrenelim daha sonra da galerimize göz atarak diğer örgü bere modellerini yapmayı öğrenelim.

Örgü Bere nasıl yapılır?

Bu yazımızda sizler için örgü bere yapımı hakkında bilgiler veriyor olacağız. Aşağıda yer alan modeller sayesinde yeni fikirler edinebilir, örgü bere nasıl yapılır? sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Örgü Bere için Malzemeler :

  • Sitemizi kullanarak bir çok örgü modeli yapmışsanız elinizde kalmış bir yumak ipliğiniz muhakkak vardır. Örgü beremizi yaparken bu bir yumak ipi kullanabiliriz.
  • 5 ya da 6 numara şiş

Beremizi yapmaya başlamadan önce bir ölçeklendirme yapacak olursak, öncelikle bu bereyi kimin için öreceğinizi kesinleştirdikten sonra işleme başlayabilirsiniz. Beremizi eğer bebeğiniz için örecekseniz 40 ilmek ile başlayabilirsiniz. Bereyi 3-4 yaş grubunda çocuğunuz için örecek olursanız 50 ilmek yaparak başlayabilirsiniz. Eğer kendiniz için örecek ya da hediye edecekseniz 85 ilmek sizin için ideal olacaktır.

Örgü Berenin ilk beş sırasını şu şekilde oluşturabiliriz; iki düz, iki ters örgü ile lastik yaparak işleme başlayabiliriz. Eğer lastiği bitirdiyseniz düz örgü örmeye başlayabilirsiniz demektir. 5 sıra boyunca ördüğümüz düz örgüden sonra 5 sıra da ters örgü örüyoruz.

Daha sonra 35 sıra bu şekilde ördükten sonra kesintilerimiz ile devam ediyoruz. Öncelik ile 2 sırada 1 keserek devam edin. Her sırada kesintilerinizi yaparak beremizi bitirmiş oluyoruz. En son işlem olarak kenarlarını dikiş ile birleştirerek, tepesini de diktiğimiz bere artık soğuk havalar için başınızı korumaya başlayabilir. 🙂

Sizler için fikir olabilmesi için örgü bereler ile ilgili galeri hazırladık, yukarıda vermiş olduğumuz örneği geliştirerek bir çok modeli istediğiniz şekilde örebilirsiniz. Sizler için hazırladığımız galeri;

2015-Orgu-Bere-Modeller

2016-Orgu-Bere-Modelleri

2013-Bayan-Orgu-Bere-Modelleri-

2017-Orgu-Bere-Modeller

Bayan-Bere-Modelleri-2015

Bere-Modelleri-

Degisik-Orgu-Bere-Modelleri

Farkli-Orgu-Bere-Modelleri-

Guzel-Bere-Modelleri

Lacivert-Renk-Orgu-Bere-Modeller

Orgu-Bayan-Bere-Modeller

Orgu-Bere-Modelleri-

Orgu-Bere-Modelleri-Bayan-

Orgu-Bere-Modelleri-Yapimi-Ve-Anlatimi-

Trend-Orgu-Bere-Modelleri

Yeni-Sezon-Bere-Modelleri

Ana Kız Örgüleri youtube kanalında örnek videoyu izleyebilirsiniz.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu