yandex metrica
Örgü Modelleri

Örgü Kız Bebek Elbiseleri Anlatımlı

Bu yazımızda sizler için örgü kız bebek elbiseleri anlatımlı yapılışları konusunda bilgiler vermeye çalışacağız. Yazımızın devamında da dediğimiz gibi uzunluğunu siz kendi göz kararınız kadar örebilirsiniz. Bu sayede Kız bebekleriniz için elbise örebilirsiniz.

Örgü Kız Bebek Elbiseleri Anlatımlı Yapılışı

Kız bebekleri hepimiz için önemlidir. Onların bu kış aylarında üşümemesi, hasta olmaması için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Google’nin aramalarında da bu kendini çokça belli ediyor.

Annelerimiz, babaannelerimiz, anneannelerimizden kalma modelleri halen örgü kız bebek elbiseleri, günümüzde halen geçerli.

Sizler için hazırlamış olduğumuz galerimizin dışında, resim galerimizin hemen altında yer alan Örgü Kız Bebek Elbiseleri Anlatımlı Yapılışına göz atabilir. Kız bebekleriniz için giyisiler örebileceğiniz. Genellikle kız bebekler için kullanılan pembe rengi değiştirerek erkek bebek elbiseleri de örebilirsiniz

Anlatıma geçmeden önce malzemelerimizi sıralayacak olursak;

Örgü Kız Bebek Elbiseleri Anlatımlı Yapılışı Malzemeleri ;

  • 4 Numara şiş,
  • İstediğiniz renkte ip.

Örgü Kız Bebek Elbiseleri Anlatımlı Yapılışı Anlatacak Olursak;

  • Elbisemiz iki parça olarak örülecektir. Elbiseye başlamak için ön örgü parçası kısmını yapabilmek için 4 numaralı şiş ile 100 ilmek atın. Ve 3 sıra haroşa örgü örneği örün. Elbise etek ucundan başlayın ve 4 örgü tekniği ile birlikte bebeğiniz için istediğiniz uzunlukta örebilirsiniz. (Örnek verecek olursak 40 sıra düz örgü örgün )
  • Daha sonra diğer bir örgü tekniği olan Çift lastik örgü tekniğini kullanabilirsiniz. 2 ilmek düz örgü, 2 ilmek haroşa, 2 ilmek düz örgü örneği örerek 2 ilmek ters haroşa şeklinde lastik örgüsünü elbise kol kısmı olacak kadar örün.
  • Her iki kol kesimini yapabilmek için 8+8 yani 16 ilmek kadar eksiltin ve çift lastik örgü modeli ile örmeye devam edin. Elbisemizde yanlızca kol kesiminin yanlarından olacak şekilde her sırada 1 ilmek eksiltin. Bebek elbisesinin kare yaka kısmına gelecek kadar gelin. Askılı bebek elbisesinin askılarını örebilmek için 10 ilmek çift lastik örgüsü örgün. Daha sonra 28 ilmek kare yaka kesimini yapabilmek için ilmek eksiltin. 10 ilmek askı için ve terse döndüğünüzde 10 ilmek çift lastik örgüsü askılar için örmeye devam edin. Karşı şişte kalmış olan 10 ilmeği ise daha sonra öreceğiz.
  • Elbise askısı için istediğiniz boyut kadar örün. Askısının uç kısımlarına düğme deliği açın ve 10 ilmeği kapatın.
  • Az önce 10 ilmeği daha sonra öreceğimizi söylemiştik, örmeden şişte bekleyen 10 ilmeğe iplik bağlın. Askıyı ördüğünüz boyut kadar örün ve ilmekleri kapatın.
  • Beyaz yünden örmüş olduğunuz askılı bebek elbisesi modelinin arka kısmını aynı şekilde örmeye başlayın. Burada dikkat etmeniz gereken husus ise askıların düğme ile birleştiği kısma düğme deliği açmıyoruz. Düz örgü ve lastik örgüsünden örmüş olduğunuz askılı volanlı bebek elbisesi modelini tersten dikin. Ve daha sonra iğne iplik ya da tığ ile küçük bir kenar oyası çekerek düğmeler ile yaka çiçeği gibi süs yaparak örgüyü sonlandırabiliriz.

Daha fazla Örgü bebek yelek Elbisesine ulaşmak için > Buraya tıklayın <

Yazlik-Kiz-Bebek-Elbise-Modeli

Kiz-Bebek-Yazlik-Elbise

Sirin-Kiz-Bebek-Elbise-Modelleri

Orgu-Bebek-Elbisesi-Modelleri

Kiz-Bebekler-Icin-Orgu-Elbise-Modelleri-2016

Desenli-Kiz-Bebek-Elbise-Modelleri

Bebek-Elbise-Modelleri

 

Kiz-Bebek-Orgu-Elbise-Modelleri

Kiz-Bebek-Yazlik-Elbise-16

Kiz-Bebek-Orgu-Elbise-Modelleri-10

Dfc1D2B07644A8543B013F21983F8E67

Bebek-Örgü-Modelleri-9

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu