yandex metrica
Örgü Modelleri

Örgü Tayt Yapılışı

Son yıllarda oldukça revaçta olan taytlar, her geçen gün yeni modelleriyle trend olma yolunda devam etmektedir. Bu yazıda Örgü tayt yapılışı hakkında bilgiler vereceğiz. Rahat olması, kombin yapma konusunda oldukça yardımcı olması ve kolay kullanılabilir olması bunun sebeplerindendir

Örgü-Tayt-Modeli-2

Tayt konusundaki en son trend ise örgü tayt modelleridir.

Örgü-Tayt-Modeli-3

Şimdi sizlere en trend model olan dizlerinde yırtılar varmış gibi gözüken örgü tayt yapılışı nasıl olur bunu tarif edeceğim.

Örgü-Tayt-Modeli-3

Örgü-Tayt-Modeli-5

Örgü-Tayt-Modeli-6

Örgü-Tayt-Modeli-7

Örgü-Tayt-Modeli-9

Örgü-Tayt-Modeli-10

Örgü-Tayt-Modeli-11

Örgü-Tayt-Modeli-12

Örgü-Tayt-Nasıl-Yapılıır

Örgü-Tayt-Yapılışı

Örgü tayt yapılışı için, istediğiniz renk ve malzemeleri kullanabileceğiniz gibi, size verdiğimiz tarif nakoya göredir. Öncelikle beş numaralı şiş ve altı yumak nako jeans 20103 almanız gerekmektedir.

El Örgüsü Tayt Modelleri

Ön sağ paça için yirmi ilmekten başlayarak dört santimetre düz örgü örmeli kaçırtma modelini için ilmekleri ortalayıp ortada bulunan on ilmeği keselim. Kestiğimiz ilmeklerin üzerini de on ilmek arttırarak tekrardan on sıra halinde örgüye devam edelim.

Arttırdığımız on ilmeği şişten çıkartarak yırtık görüntü verilir. Daha sonra şişten çıkardığımız on ilmeğin yerine on ilmek daha arttırarak işleme devam ederiz ve örgümüzün boyu 60 santimetre olduğunda, 78 santimetre olana dek her iki yan taraftan üçer santimetre arayla birer ilmek arttırarak devam ederiz. 70 santimetre olduğunda ise tekrardan yırtık görüntü verme işlemini yaparız. 78 santimetreye geldiğimizde taytın ağ kesimi için sol taraftan üç+iki+birilmek keseriz ve örgüye devam ederiz. 100 santimetreye ulaştığımızda ilmekleri tek seferde keseriz.

Ön sol bacak ise az önce ki işlemlerin aynısını tekrar ederiz. Arka sağ bacak için ise, yirmi ilmek ile başladığımız örgü 60 santimetreye kadar düz örülür. 78 santimetreye ulaşana dek üç santimetrede bir iki yandan da birer ilmek arttırılır ve işlem bittiğinde örgümüzün sol yanından üç+iki+bir ilmeği keser, her defasında yaptığımız gibi 100 santimetrede ilmekler tek seferde kesilir.

Arka sol bacak içinde aynı işlem tekrar eder. Bel bantı için ise taytımızın bel kısmından 100 ilmeği toplar ve çıkarırız. Sekiz santimetre düz örgüyle devam ederek bir defada keser, ikiye katlayarak dikeriz.  Örgü tayt yapılışı bu kadar pratiktir.

Alaza Örgü kanalının videosu olan : https://www.youtube.com/watch?v=tHy10DgZ6OY bağlantısına tıklayarak çocuklarınız için de örgü tayt modelleri yapabilirsiniz.

Sitemizin diğer kategorilerinden Örgü Modelleri kategorisini ziyaret ederek, bir çok modele erişebilirsiniz.

YouTube video

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu