Örgü Yelek Modelleri

Panço Modelleri ve Yapımı

Panço Modelleri, son yıllarda çok oldukça moda. Modern hatlarıyla da özellikle genç kızların tercih modellerdir. Panço modelleri, farklı renk ve biçimleriyle herkese hitap ediyor. Kış aylarında kolay kullanımı sayesinde sıklıkla tercih ettiğimiz panço modelleri ve yapılışı ile ilgili örnekler vereceğiz.

Panço Modeli Nasıl Yapılır?

Bu günkü panço modelimiz 9 numara şiş ile örülüyor.400 gr kalın yün ip 38 beden için yeterlidir.

Yaka kısmından başlayarak öreceğiz. Pançomuzu örmek için 60 ilmek atıyoruz. Üzerine iki sıra haraşo örüyoruz. ikinci sıranın sonunda 7 ilmeği örmeden geri dönüyoruz. Yaka kısmını oluşturmak için, üçer sıra aralıklarla 7 ilmeği örmeden bırakıyoruz. Bıraktığımız ilmeklerin aynı tarafta olmasına dikkat ediyoruz. Haraşo örgümüzü 11 sıraya tamamlıyoruz.

Haraşoların ardından düz örgü örüyoruz. Düz örgü örerken panço modelimizin üzerine yuvarlak pütürcükler oluşturacağız. Bu pütürleri oluşturmak için düz örgü yaparken bir ilmek içinden 5 ilmek çıkaracağız. Örgünün arka kısmına gelindiğinde bu ilmekler düz örgü yaparak pütürcük topları oluşturuyoruz.

On bir sıra ve on bir sıra düz örgü yaparak  panço boyu yüz elli santim olana kadar örmeye devam ediyoruz. Örgünün sonuna geldiğimizde tüm ilmekleri aynı anda bitiriyoruz. Kolay örgüsü ve şık duruşu ile sizlere çok yakışacak.

Kışlık Panço Modelleri

Saçaklı Örgü Panço Modeli: 8 numara şiş ve 550 gr ip ile kolayca örebileceğiniz bir panço modeli. Renkli iplerle yaptığınızda günlük kullanımınız için harika bir panço modeli olur.

40 ilmek ile başlayıp beş düz, beş ters ve beş düz örgü yapın. Beş  defa bir ilmek dolayıp iki ilmeği toplayarak düz örgü yapın. 5 düz örgü, 5 ters örgü, 5 düz örgü yapın 1 dolayıp 2 ilmeği toplayarak örmeye devam edin. Toplayarak ördüğümüz file örgünün bitimine 5 düz, 5 ters ve 5 düz örgü yapın.48 sırada tamamlayın.aynı parçadan tekrar örerek birleştirin.

Kolay gelsin hanımlar. 🙂

2015 Panço Modelleri

Derya Baykal Panço Modelleri

En Güzel Örgü Panço Modelleri

Panço Modelleri

Panço Modelleri 2015Örgüden Panço Modelleri

İpek

İpek < Örgübu.com Sitesinin yöneticisidir. Türkiye'nin Örgü Sitesi yöneticisidir. 2015 yılından bu yana Örgü modelleri ile ilgili yazılar yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
İnstagram Hesabımızı Takip Edin!