Örgü Yelek Modelleri

Panço Modelleri ve Yapımı

Son yıllarda çok moda olmasıyla beraber modern hatlarıyla da özellikle genç kızların tercih ettiği panço modelleri farklı renk ve biçimleriyle herkese hitap ediyor. Kış aylarında kolay kullanımı sayesinde sıklıkla tercih ettiğimiz panço modelleri ve yapılışı ile ilgili örnekler vereceğim.

Bu günkü panço modelimiz 9 numara şiş ile örülüyor.400 gr kalın yün ip 38 beden için yeterli.

Yaka kısmından başlayarak öreceğiz. Pançomuzu örmek için 60 ilmek atıyoruz. Üzerine iki sıra haraşo örüyoruz. ikinci sıranın sonunda 7 ilmeği örmeden geri dönüyoruz. Yaka kısmını oluşturmak için üçer sıra aralıklarla 7 ilmeği örmeden bırakıyoruz ve bıraktığımız ilmeklerin aynı tarafta olmasına dikkat ediyoruz. Haraşo örgümüzü 11 sıraya tamamlıyoruz. Haraşoların ardından düz örgü örüyoruz. Düz örgü örerken panço modelimizin üzerine yuvarlak pütürcükler oluşturacağız. Bu pütürleri oluşturmak için düz örgü yaparken bir ilmek içinden 5 ilmek çıkaracağız. Örgünün arka kısmına gelindiğinde bu ilmekler düz örgü yaparak pütürcük topları oluşturuyoruz. On bir sıra ve on bir sıra düz örgü yaparak  panço boyu yüz elli santim olana kadar örmeye devam ediyoruz. Örgünün sonuna geldiğimizde tüm ilmekleri aynı anda bitiriyoruz. Kolay örgüsü ve şık duruşu ile sizlere çok yakışacak.

Saçaklı Örgü Panço Modeli: 8 numara şiş ve 550 gr ip ile kolayca örebileceğiniz bir panço modeli. Renkli iplerle yaptığınızda günlük kullanımınız için harika bir panço modeli olur. 40 ilmek ile başlayıp beş düz, beş ters ve beş düz örgü yapın. Beş  defa bir ilmek dolayıp iki ilmeği toplayarak düz örgü yapın. 5 düz örgü, 5 ters örgü, 5 düz örgü yapın 1 dolayıp 2 ilmeği toplayarak örmeye devam edin. Toplayarak ördüğümüz file örgünün bitimine 5 düz, 5 ters ve 5 düz örgü yapın.48 sırada tamamlayın.aynı parçadan tekrar örerek birleştirin.Kolay gelsin hanımlar.

İpek

İpek < Örgübu.com Sitesinin yöneticisidir. Türkiye'nin Örgü Sitesi yöneticisidir. 2015 yılından bu yana Örgü modelleri ile ilgili yazılar yazmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı