yandex metrica
Örgü Modelleri

Pike Takımı Dantel Modelleri (19 Model)

Bu yazımızda Pike Takımı Dantel Modelleri konusunda birbirinden güzel 19 modeli sizlerle paylaşıyor olacağız. Modeller ve konu hakkında bilgilerinizi yorumlar bölümünde bizlerle ve ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Pike Takımı Dantel Modelleri

Pike takımı dantel modelleri özellikle çeyizlerin vazgeçilmez parçaları arasında yer almaktadır. Çoğunluğu el işçiliği olan birbirinden güzel dantel pike takımı ve çeşitleri hemen her platformdan satın alınabilmektedir.

Yatak odasının çehresini değiştiren ve dekorunu kombinleyen pike takımları rengarenk kumaş seçenekleri ile dantel el işçiliğinin buluşmasıyla göz kamaştırmaktadır.

Pike Takımı Dantel Modelleri
Pike Takımı Dantel Modelleri

Pike Takımı Nedir?

Pike takımı özellikle yaz mevsimlerinde tercih edilen ve yastık kılıfı, çarşaf ve pike adı verilen ince örtüden oluşan bir takımdır. Genellikle takım olarak satılmaktadır. Tek veya çift kişilik çeşitleri olduğu gibi bebek yatağı pike takımı da çokça bulunmaktadır.  Pike örtüsü ekseriyetle ranforce kumaştan imal edilen, ince ve pamuk bazlı olduğu için terletmeyen yapısı ile bilinmektedir. Yorgan, battaniye gibi diğer örtülerin aksine içine herhangi bir şey doldurulmadan kullanılır.

Dantel Pike Takımı Nedir?

Dantel pike takımı dantel modelleri, pike örtüsünün, çarşafın ve yastık kılıfının yüzeylerinde veya kenarlarında dantel motiflerinin yer aldığı modellerdir. Dantel motifleri hemen her renk ipten olmakla beraber en çok beyaz dantel tercih edilmektedir.

Dantel, dahil olduğu sıradan kumaşlara bile farklı bir hava katabilen, çeşit çeşit motifleri ile emek ve el işçiliğini ortaya koyan örgülerdir. Dantel motifleri bir havlu kenarında, yazma kenarında veya pike takımı dantel modelleri üzerinde işlenmiş şekilde karşınıza çıkabilir. Sadece motiflerin ahengi bile tercih sebebi olabilmektedir.

Pike Takım Dantel Modelleri 16
Pike Takım Dantel Modelleri 16

2022 Dantel Pike Takımı Örnekleri

Birçok tekstil markası yayınladıkları kataloglarda, yatak odasına kişisel bir dokunuş kazandırmayı kolaylaştıran pike takımı örtülerine yer vermektedir.  2022 Dantel pike takımları ise eylül ayından itibaren katalog ve koleksiyonlarda yerini almaya başladı.

Dantel pike takımı modelleri geçtiğimiz yılların geleneksel çizgilerine bağlı kalıyor gibi gözükse de 2022 yılına özel minimal dokunuşları fark etmek mümkün. Özellikle figür motiflerinde daha yumuşak ve zarif kıvrımlar dikkat çekiyor.

Galerimizde yer vereceğimiz dantel pike takımı modelleri tamamen yeni koleksiyonlardan derlenmiş olup size fikir verebilir.

Pike Takım Dantel Modelleri 2
Pike Takım Dantel Modelleri 2

2022 Dantel Pike Takımı Fiyatları

Dantel pike takımı fiyatları hakkında net rakam aralığı belirtmek modellerin çeşitliliği ve imal şekli itibariyle oldukça zordur. Mesela sade ve  az motifli bir pike takımı ile gösterişli pike takımı modelleri arasında fiyat aralığı oldukça fazladır. Aynı şekilde fabrikasyon pike takımı ile el emeği dantel pike takımı fiyatları arasında fark olması zaten normaldir.

Pike takımı çeşitleri hakkında kısa bir bilgilendirme yaparak bu farkı anlamanıza yardımcı olalım. Pike takımları 4 farklı çeşitte piyasada satılmaktadır:

  • Sade pike takımı
  • Pamuklu pike takımı
  • Dantelli pike takımı
  • Nevresimli pike takımı

Bu çeşitlerin kimi fabrikasyon kimi el işçiliği olmakla beraber kullanılan malzemelerin kalitesi de fiyata etki etmektedir.

Pike Takım Dantel Modelleri 17
Pike Takım Dantel Modelleri 17

Bu sebeple 2022 yılı için dantel pike takımı fiyatları hakkında başlangıç rakamı verecek olursak 400 TL’den başladığını söyleyebiliriz. 

İlginizi bunlarda çekebilir; Örgü Modelleri

2022 Pike Takımı Modelleri

2022 Pike takımı modelleri için herhangi bir fiyat belirtmek çok doğru olmaz. Çünkü pike takımı için emek gösteren insanlar için kişiden kişiye göre değişmektedir.

Diğer Pike Takımları Nelerdir?

Sitemizde bulunan diğer kategorileri ziyaret ederek, diğer pike takımı dantel modelleri hakkında geniş bilgi alabilirsiniz. Pike takımları ile ilgili daha fazla içeriğe ulaşmak için burayı tıklayabilirsiniz.

 

 

 
Pike Takım Dantel Modelleri  4
Pike Takım Dantel Modelleri 4
Pike Takım Dantel Modelleri 6
Pike Takım Dantel Modelleri 6
Pike Takım Dantel Modelleri  7
Pike Takım Dantel Modelleri 7
Pike Takım Dantel Modelleri 8
Pike Takım Dantel Modelleri 8
Pike Takım Dantel Modelleri 9
Pike Takım Dantel Modelleri 9
Pike Takım Dantel Modelleri 10
Pike Takım Dantel Modelleri 10
Pike Takım Dantel Modelleri 11
Pike Takım Dantel Modelleri 11
Pike Takım Dantel Modelleri 12
Pike Takım Dantel Modelleri 12
Pike Takım Dantel Modelleri 13
Pike Takım Dantel Modelleri 13
Pike Takım Dantel Modelleri 14
Pike Takım Dantel Modelleri 14
Pike Takım Dantel Modelleri 15
Pike Takım Dantel Modelleri 15
Pike Takım Dantel Modelleri 18
Pike Takım Dantel Modelleri 18
Pike Takım Dantel Modelleri 19
Pike Takım Dantel Modelleri 19
Pike Takım Dantell Modelleri 5
Pike Takım Dantell Modelleri 5

 

Daha fazla Videoya ulaşmak için; Kardelen Çeyiz Evi YouTube kanalını ziyaret edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=7KASykFYuB8
https://www.youtube.com/watch?v=MgdTJApL5JA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu