Örgü Modelleri

Üç Yapraklı Örgü Lif Nasıl Yapılır?

Lifler, banyo yapar iken kullandığımız, yıkanırken keselendiğimiz genelde el örgüsü, ancak şimdi ki zamanlarda hazır olarak da satın alabileceğimiz ürünlerdir. Lif deyip geçmemek lazım, liflerin de içerisinde öyle güzel modeller öyle güzel çeşitler var ki insan kullanmaya kıyamıyor.

Üç Yapraklı Örgü Lif yapılışı

Eskidi kadar lif kullanımı yok belki, ancak eski alışkanlıklarından vazgeçemeyenler için banyonun olmazsa olmazı. Üç Yapraklı Örgü Lif Nasıl Yapılır?

Özellikle de kirpi olarak adlandırılan yünlerden örülen, kirpi yünler öyle güzel köpürüyor öyle güzel keseliyor ki.  Ancak örgü liflerden vazgeçemeyenler ve güzel de görünsün isteyenler için çok çeşitli değişik lifler de mevcut. Üç Yapraklı Örgü Lif Nasıl Yapılır?

Evlenir iken kayınvalidem o kadar çok lif göndermiş ki, değil kullanmalık tam sergilik yani. Kalpler mi arasınız, değişik şekiller mi değişik cıvıl cıvıl renkler mi? İnsan nasıl kıyar da kullanır ki?

İşte lif deyip geçmeyen ve lif de de örgü modeli ve deseni arayanların gözde motiflerinden, revaçta tutulan örgü lif modellerinden bir tanesi de üç yapraklı örgü lif.

Peki, nasıl oluyor bu üç yapraklı örgü lif modelleri Nasıl örülüyor?

Bu liflerin özelliği genelde, arkası düz renkte, önü ise rengarenk cıvıl cıvıl olması.

Öncelik ile çiçek gibi motifler yaparak bunları sıra sıra örüyor ve bütünleştiriyorsunuz. Bütünleştirdiğiniz bu motfiler büyüyüp lif haline geliyor.

Üç Yapraklı Lif Yapılışı

Genelde yuvarlak olarak yapılmaktadır.  Tek renk olarak da tercih edip örebileceğiniz bu üç yapraklı lif örgü modeli, bana sorar iseniz, çift renkle yani iki renk iple daha güzel oluyor ve örneğini daha çok meydana çıkarıyor. Bu yüzden iki renk tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

Daha fazla Modele pinterest sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

uc-yaprakli-orgu-lif-nasil-yapilir?
üç yapraklı örgü lif nasıl yapılır?

anlatımlı lif modelleri ve yapılışları

çiçek lif modelleri

bebekler için örgü lif modelleri

anlatımlı lif modelleri

çiçekli lif modelleri

el örgüsü lif modelleri

oklava i̇şi örgü lif modelleri

lif modelleri

güzel banyo lif modelleri ve örnekleri

örgü ve tığ i̇şi lif modelleri

pembe ve beyaz çiçekli lif modelleri

sık örgü lif modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu